Vylisování drobných dílů, nebo zprovoznění vstřikolisu

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 828
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

13. 3. 2021, 10:11

Už jsem to zde načal několikrát, nicméně situace postupem času vygradovala tak, že to potřebuji konečně dořešit. Takže o co jde:

Potřebuji nalisovat umělé špičky na paličky - viz obr pro hrubou představu. V první sérii by to bylo min 1000 ks, další série podle potřeby s periodou cca půl roku. Zatím by se jednalo o jeden model, ve finále pak zhruba o 6 různých typů špiček. Přesnost podle normy: "oko není blbé, oko vidí" s vyjimkou otvoru ve špičce - tam by to chtělo +- 0,1 mm - dřevo se dá dost přizpůsobit.

Podotýkám, že si nemůžu dovolit vyhodit X desítek nebo dokonce X stovek tisíc za formy. To je pro mě naprosté sci fi. Co jsem to v průběhu doby sledoval tak vím, že toto se dá obejít nějakými přípravky udělanými doslova za hubičku.

Druhá varianta je, zprovoznit na to lis. Mám k dispozici lis CDC (viz obr) s tavící píckou včetně elektrické výbavy a držáky na formy. Kdysi jsem to odkoupil z krachlého VDI Hradec Králové, kde nám tyto špičky na těchto mašinách lisovali. Jenže problém byl /resp je) v tom, že se jednalo o nějaký příšerný bastl, brácha jeden z nich rozchodil, mě se to nepodařilo a v průběhu doby na tom pochcípalo dost komponent (pícka) takže v současné době je to nefunkční.

Proto vidím možnost to zprovoznit, nebo nějak konstrukčně doplnit, či přizpůsobit. Vím, že už mi někdo něco podobného z tohoto fóra nabízel, nicméně se to týkalo komplet celé vyrobené sestavy. Je tu tedy někdo, kdo by mi s tím pomohl, nebo mi nalisoval požadovaný počet špiček, aniž by mě to nějak finančně zruinovalo?
Přílohy
lis CDC.jpg
umělé špičky.jpg
umělé špičky.jpg (10.83 KiB) Zobrazeno 1110 x
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

13. 3. 2021, 11:27

a kde máš ten vstřikolis?
když si necháš vyrobit formu do našeho rámu tak ti to odlisuju konstrukci formy ti nakreslí jeden člen fóra on se jistě ozve a třeba i zajistí výrobu formy. obojí taky můžu zajistit a pak nalisovat. Forma bude mít výměnné vložky pro různý tvar špiček to je jedna varianta a nebo druhá uzavíratelný vtokový systém a budou se lisovat tvary podle potřeby
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

13. 3. 2021, 3:53

Že se do toho motám, jako skoro laik, nebylo by spíš lepší udělat násobnou formu (vložku) pro všechny tři díly najednou? Jako že kdyby se nespotřebovávaly rovnoměrně, tak mi přijde lepší vyhodit tisíc kusů jednoho druhu než se snažit s uzavíráním vtoků .
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

13. 3. 2021, 5:35

no dyť ono to asi z mého psaní nevyznělo zcela jasně. uděláš formu na všechny tvary a uzavřením vtoku to pouštíš kam je potřeba forma musí mít šíbry a vtok směřovaný do špičky, na toto malé množství je zbytečný luxus tunelový vtok a tak stačí přímý vtok a díly se po odformování ručně odlomí od vtoku. Možností je ale víc jak tu formu udělat
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

13. 3. 2021, 6:34

Jo, chápu, to by se musel řešit tunelový vtok. To byl jen nápad, že je lepší udělat tři díly a ty které nebudu potřebovat vyhodit, ale do té výroby se nehrnu, tak jen tak filosofuju :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 828
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

14. 3. 2021, 11:26

Díky za odpovědi, kenybz posílám SZ
p.mus
Příspěvky: 170
Registrován: 15. 1. 2007, 6:54
Bydliště: vysočina

14. 3. 2021, 12:22

Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“