šrouby M3 titan

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

4. 12. 2021, 1:17

Shodou okolností jsem potřeboval dva titanové šrouby - M3x12mm. Kolega měl M3x8mm asi pět kousků, bohužel byly krátký. V regálu jsem našel kus titanové tyčky a že si je udělám. Soustružení nebyl překvapivě až tak problém - plátek na hliník to jistil. Z oček M3 to zvládlo jenom jedno, ostatní trhaly závit, ale nakonec se to povedlo. Drážku jsem nevyrobil. Protože kulatina měla průměr 5,5mm tak nešel ani šestihran a nakonec jsem našel bit na bezpečnostní šroub, podle kterého jsem udělal hlavičku šroubku. Takže dva šroubky práce na celej den a ve výsledku mě zákazník řekl, že těch 8mm by stačilo, protože by se daly zapistit a ničemu to nevadí. :-(
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

4. 12. 2021, 3:22

A proc ten zakaznik tfval na titanu? Se stejnym duvodem by třeba uznal i nerez ne?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

4. 12. 2021, 4:04

Všechny další díly byly také z titanu a zbytek plastovej (ovšem plast od firmy SIMCO) a celé to to pracovalo se statickým nábojem. Původní výrobce byl soudruh z USA a požadovanou modifikaci by byl schopen realizovat za více než rok a já se k tomu nějak přichomejtnul.
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“