Domecky

Požadavky na výrobu dílů - poptávkové fórum
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Modros
Příspěvky: 1678
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

4. 3. 2022, 6:53

Pipik píše: 4. 3. 2022, 6:47
Modros píše: 4. 3. 2022, 4:40 já to upnu na suport.....sundáš nožovku a uděláš si upínací přípravek polotovaru a vystředíš ho na osu soustruhu, z univerzálky dám ......
...a dál ti jako nesoustruhař nerozumím ani slovo :lol: :lol: :lol:
Ale zkusím to přečíst ještě tak desetkrát až dvacetkrát a možná to pochopím :wink: :D
takovej mám postup když je to věc dlouhá...nedá se použít zpětný nůž...třeba tubus vřetene...a podobně....já sem automechanik...né soustružník...takže mě musíš rozumět :lol:
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 865
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

4. 3. 2022, 7:01

GeeSnake píše: 4. 3. 2022, 6:30 Jednoduše se to vyrobí s přídavkem a pak se to odnese do brusírny.
Obrousí to, změří ti to v optimálních podmínkách, ty si to odvezeš domů a v garáži při 7° je to křivé, atd.....
To úplně chápu, tak by to asi bylo "správné", ale jak jsem psal, nevyrábím raketoplán s rozměry +-2atomy :lol:
RaS píše: 4. 3. 2022, 6:37 otázkou je jak to má být přesné.. pokud stačí souosost třeba 0,01 tak to osoustružíš z jedné strany a otočíš do měkkejch paken, u slušného soustruhu a rozumného výrobku se tam trefíš.. pokud do 0,03 tak to stačí jen otočit .. případně můžeš použít zpětnej nůž a vytočit osazení zadního ložiska najednou na jedno upnutí.. ono to stejně potom zabiješ nějakejma noname ložiskama s vůlí několik stovek..
Ty brďo, že by to konečně někdo pochopil? Nene.... a zrovna RaS? :shock:
Akorát že u něj jeden neví, jestli už jen nerezignoval :lol: :lol:

Každopádně Dráteník se toho ujmul, nějak v tom taky nevidí problém :)
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 865
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

4. 3. 2022, 7:02

Modros píše: 4. 3. 2022, 6:53 takovej mám postup když je to věc dlouhá...nedá se použít zpětný nůž...třeba tubus vřetene...a podobně....já sem automechanik...né soustružník...takže mě musíš rozumět :lol:
Já nejsem ani automechanik, čéče, já původem ajťák, na strojaře si teď jen hraju, musíš na mě mluvit skrz děrný pásek :-D
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
Modros
Příspěvky: 1678
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

4. 3. 2022, 7:10

Pipik píše: 4. 3. 2022, 7:02
Modros píše: 4. 3. 2022, 6:53 takovej mám postup když je to věc dlouhá...nedá se použít zpětný nůž...třeba tubus vřetene...a podobně....já sem automechanik...né soustružník...takže mě musíš rozumět :lol:
Já nejsem ani automechanik, čéče, já původem ajťák, na strojaře si teď jen hraju, musíš na mě mluvit skrz děrný pásek :-D
prostě si to nahrubo vysoustružíš s přídavkem a pak spáchaš co sem napsal a tím to dokončíš.....nebo když se ti nechce odneseš to do brusírny :D a když se ti nechce nic...jako tobě...necháš si to vyrobit :lol:
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
jergus.balaz
Příspěvky: 1547
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

4. 3. 2022, 7:22

Všetko čo ide na ložiská musí mať dodržané suososti, kolmosti, rovnobeznosti. Keď to dana súčiastka nemá, životnosť ložísk je tak pár minút prevádzky.
Takže radšej to celé vyhrubovat a zaniesť do brusiarne skúsenému technologovi, čo pripraví poriadne TPVecko.
BalazKovo.sk
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 865
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

5. 3. 2022, 2:30

Modros píše: 4. 3. 2022, 7:10 .....nebo když se ti nechce odneseš to do brusírny :D a když se ti nechce nic...jako tobě...necháš si to vyrobit :lol:
Mě by se i chtělo, a rád bych, ale nemám soustruh. Jinak bych to sem nedával :( :cry:
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
Modros
Příspěvky: 1678
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

5. 3. 2022, 2:53

Pipik píše: 5. 3. 2022, 2:30
Modros píše: 4. 3. 2022, 7:10 .....nebo když se ti nechce odneseš to do brusírny :D a když se ti nechce nic...jako tobě...necháš si to vyrobit :lol:
Mě by se i chtělo, a rád bych, ale nemám soustruh. Jinak bych to sem nedával :( :cry:
aha...to sem nevěděl, promin
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 865
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

5. 3. 2022, 3:26

Myslíš že bych dobrovolně podstupoval zdejší sáhodlouhou diskuzi o tom jak vyrobit děrovanou kostku? Nejsem masochista. Buďme rádi že už konečně vyřešili i ten stojánek pod akvárko :lol:
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6945
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

5. 3. 2022, 4:07

Ale máš cnc frézku .to bys snad pořídil vysochat - nebo se bojíš přesnosti ?
Uživatelský avatar
Pipik
Příspěvky: 865
Registrován: 9. 11. 2016, 3:32
Bydliště: České Budějovice

5. 3. 2022, 5:19

packa píše: 5. 3. 2022, 4:07 Ale máš cnc frézku .to bys snad pořídil vysochat - nebo se bojíš přesnosti ?
No vydlabal bych to, nějak asi jo, ale až po přestavbě a kompletním seřízení. Teď zrovna navíc dojebávám ty podepřený tyče frézováním desítek kilo C45 oceli :lol:
Hiwiny jsou už sice připravený, ale ložiska na kuličkáčích by už taky zasloužily výměnu, nevím ani jak dopadne vřeteno až skončím, prostě si teď vydělává na komplet přestavbu a nevím kdy se k ní dostanu. Navíc spíš teď potřebuju urychleně si postavit tu velkou frézku, finance jdou obecně do kopru, takže opět vyhraje jen ten kdo bude schopen cokoli vyrobit.
Ten blbec, kterej to vyrobil, pač mu zapoměli říct že to nejde vyrobit :wink:
Odpovědět

Zpět na „Potřebuji vyrobit - vypomoc pri vyrobe“