oneskorenie obrabania po nabehu vretena

CAD/CAM software
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

19. 2. 2015, 9:41

robokop píše:kvako promin toho armote jsem prehlidnul takze jsem radil prilis obecne

v kazdem pripade paklize ma menic nastavenej na pomalou rampu je to menicem a ne vretenem (motorem)
v prvni rade bych zacal tam ale bez pokracovani nastaveni v systemu to nema vyznam
druha vec je nastaveni v systemu (armote)
kvako to ma asi pred sebou takze to vi presne

ja rozumim co tim myslíš. je přece ale jedno jak dlouho se mi rozbíha vřeteno. pokud to nastavím v sistemu tak i pokud se rozjiždí třeba hodinu tak ten sistem musi holt tu hodinu čekat...
takhle jsem to myslel.
a samozřejmě 10 vteřin na rozjezd vřetena je nesmysl. mě se rozjiždí 2kW vřeteno na 24k za 1,5vteřiny a brzdí za 0,2s. do odporů samozřejmě.
minicico
Příspěvky: 35
Registrován: 31. 8. 2012, 9:15

19. 2. 2015, 9:48

takze ciastocne vyriesene.upravil som si v postprocesore aby mi na zaciatok hned po M3 prikaze zapisalo G4 s poctom sekund oneskorenia.nebude to ale fungovat pri preruseni obrabania
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

19. 2. 2015, 9:49

Kvako1 píše:vtvém případě teda nastavit opravdu jinak měnič. nebo si koupit novější verzi.
I pokud by řídil měnič přes analogový (PWM) vstup, musel by ho nějak nastavit, pokud by chtěl, aby rampy byly čistě v režii Armote.. pokud bude mít v měniči nastaven rozběh na 10s, tak se to dřív než za těch 10s neroztočí, ať už se bude na řídícím vstupu dít cokoliv.. pokročilejší protokoly (Can-bus, RS485..) asi umožní kde co, ale to zas nevim, jestli podporuje Armote.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

19. 2. 2015, 10:09

Vpodstatě maš pravdu , stim měničem že jde snižit rampu atd.. jde tohle řešit ruzně. ale problem je ten že mu nečeka sistem a neví jestli je vřeteno roztočeno. tenhle případ by prostě neměl nastat při správně nastavenem sistemu.
proto jsem psal o tom postprocesoru atd..
ja třeba projistotu nastavuju i u každeho nastroje po vyměně prodlevu atd..
používam gravostar, rhynoceros a vectric a tam to všude je.
pokud to verze armote nepodporuje musi to prostě ošetřit jinak. tahle situace nesmí nastat.
další možnost je pouštět vřeteno manualně dopředu , ale tohle je u cnc dost nesmysl...
minicico
Příspěvky: 35
Registrován: 31. 8. 2012, 9:15

19. 2. 2015, 10:11

tak a je po probleme :) rozbehova rampa na menici nadstavena na 1.5s. stara hodnota bola dokonca az 15s ! a ja som si doteraz myslel ze ked soudruzi z ciny nadstavili taky dlhy rozbeh ze to je svete a nemenne :) ale aspon som sa naucil editovat postprocesor :D dakujem vsetkym za pomoc :wink:
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 2. 2015, 7:44

Standardni reseni je pockat si na signal spindle on speed z menice
ve chvili kdy se resi seriovka a jde o vteriny to ma smysl
signal v bezne 24v logice
armote s funkci plc to umi
resil jsem neco komplikovanejsiho s plasmou
zapalit pockat na propal a az zabere thc teprve pak povolit pohyby stroje
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Gravostar“