GVE64

CAD/CAM software
Odpovědět
Uživatelský avatar
RadekCX
Příspěvky: 622
Registrován: 14. 7. 2006, 10:12
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

15. 9. 2009, 10:12

Mate to nekdo a pouzivate to? Jake jsou s tim zkusenosti spolu s tim ovladacim SW?

Konecne mam zase nejaky cas a rad bych masinu dotahnul do nejakeho lepsiho stavu protoze kombinace Win+MACH+LPT me uz opravdu moc nebavi.

Diky za info.
RadekCX
======================================================================
http://www.cncnet.info - problematika CNC a automatizace
http://www.jakjevenku.info - webová meteostanice
pavel-gravos
Příspěvky: 318
Registrován: 27. 1. 2008, 4:30

20. 9. 2009, 12:43

Ono s tim zatim moc zkusenosti nebude, je to dost nove, prodano zatim
malo - je krize. Nicmene vychazi to ze starsich osvedcenych modelu,
se kterymi zakaznici vesele frezuji a zivi se tim. Sem ale nepisou,
nemaji celkem duvod. Domluvte se s p.Vostarkem na predvedeni,
uvidite to v provozu, sam si udelate nazor a koupite nebo ne.

Pavel Borovsky (externi programator pro Gravos)
Uživatelský avatar
RadekCX
Příspěvky: 622
Registrován: 14. 7. 2006, 10:12
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

20. 9. 2009, 9:12

pavel-gravos píše:Ono s tim zatim moc zkusenosti nebude, je to dost nove, prodano zatim
malo - je krize. Nicmene vychazi to ze starsich osvedcenych modelu,
se kterymi zakaznici vesele frezuji a zivi se tim. Sem ale nepisou,
nemaji celkem duvod. Domluvte se s p.Vostarkem na predvedeni,
uvidite to v provozu, sam si udelate nazor a koupite nebo ne.

Pavel Borovsky (externi programator pro Gravos)
:D uz to mam doma na testovani - pan Vostarek mi jeden kousek ochotne zapujcil tak to jen musim o dlouhych zimnich vecerech potrapit - doufam ze driv :oops:
RadekCX
======================================================================
http://www.cncnet.info - problematika CNC a automatizace
http://www.jakjevenku.info - webová meteostanice
bojdy
Příspěvky: 4
Registrován: 26. 10. 2009, 9:47
Bydliště: Praha

26. 10. 2009, 9:54

Používám jej už nějakou dobu a já osobně jsem spokojen.
e to otázka zvyku na ten který SW, takže i tady bych něco málo změnil ale jinak to nemá chybu.
Pro 2D (resp. 2.5D) jednoduché ovládání, vše celkem rychle jednoduše nakreslím, pomocí CAM funkcí spoustu udělá za mne PC.
Snad možná ten návod by mohl být lepší, ale dá se bez něj obejít.
Já jsem se to naučil za 1 den.
kovohemil
Sponzor fora
Příspěvky: 614
Registrován: 1. 11. 2006, 2:42
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

5. 11. 2009, 8:27

Jestli ti mohu odpovědět já ,tak je to spolehlivé řešení ,není s tím zatím nejmenší problém :D
Snad už bude brzo ATC

http://www.kovohejduk.websnadno.cz/
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

15. 11. 2009, 9:24

Taky jsem to par dnu testoval a pohoda. Ted se pokousim udelat na to plugin do Mach3, a jde mi to jak lacnemu sra... Nejak uz starnu a uz mi to nemysli. Nemuzu se porad prokousat pres tu nejdulezitejsi cast,kterou je odchytavani vektoru z mach3 do RTkernelu. Nekdy mi to tam prijde, jindy ne.Uz mi z toho hrabe.
Uživatelský avatar
RadekCX
Příspěvky: 622
Registrován: 14. 7. 2006, 10:12
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

16. 11. 2009, 10:56

martulin píše:
RadekCX píše::D uz to mam doma na testovani - pan Vostarek mi jeden kousek ochotne zapujcil tak to jen musim o dlouhych zimnich vecerech potrapit - doufam ze driv :oops:

jak to vypada s testovanim? je to dobre reseni jako nahrada za win a mach s lpt teda ?
omlouvam se predevsim p.Vostarkovi za to ze to u mne dlouho lezelo, ale uz to mam konecne pripojene do bedny s PC a minimalne jsem to aspon spustil tak aby to realne tocilo motory

co se tyka technickeho reseni - je to naprosto bezproblemove zarizeni - pripoji se to pres RS232 (funguje pokud vim i pres prevodnik USB-RS232) na prakticky libovolne PC kde dokazi bezet Windows, pripojite 12 dratu k driverum, par dalsich k prislusenstvi jako je vreteno, chlazeni atd. a jen nakopirujete ovladaci SW na disk, spustite a muzete frezovat
Co se tyka rychlosti tak i ta nejpomalejsi verze do 35kHz na vetsinu aplikaci s krokovymi motory staci.

Velke vyhrady mam ovsem k dodavanemu SW (je mozne ze jsem neco prehledl, protoze jsem to mel pustene cca 2-3 hodinky), ktery je mirne receno hodne orezany - krome znulovani stroje tam prakticky neni nic jineho nez nacteni Gkodu a spusteni stroje. Co mi hlavne chyby je nejake MDI rozhrani pro rucni zadani G kodu kdyz potrebuji masinu bud kratkodobe prenastavit a nebo v ramci nejakeho overeni si neco vyzkouset. Fajn by byla i moznost editace nacteneho Gkodu. A zatim jsem take nenasel zda je mozne nastavit polarity signalu STEP a DIR v SW.

Jinak je to momentalne asi nejlevnejsi naprosto SPOLEHLIVE reseni rizeni frezky za celkem nenarocne penize a pro radu lidi bude rozhodujici to ze rozhrani je cele cesky.

Zatim jsem se nedostal na to overit nejake skutecne pouziti takze momentalne jen takovy hodnoceni na sucho.
RadekCX
======================================================================
http://www.cncnet.info - problematika CNC a automatizace
http://www.jakjevenku.info - webová meteostanice
purs
Příspěvky: 192
Registrován: 24. 1. 2009, 6:46
Bydliště: Nova Paka

16. 11. 2009, 2:02

Umoznuje ovladaci program ARMOTE rucni pojezd stroje ? Z minuleho prispevku mam dojem ze ne.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 11. 2009, 2:09

ano
krokove nebo kontinualne
da se tim v pohode naskrabnout material

co se softu tyce je skutecne jednoduchy


ovsem hlavni je ze to frezuje vic od toho neocekavam
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

16. 11. 2009, 6:05

Zmena polarity signalu se provadi utilitou GVE64 config, ktera by mela byt na CD dodavanem s jednotkou, pripadne je mozne ji stahnout na nasich strankach.
Zmena polarity signalu STEP se provadi pro vsechny osy najednou,
polarita signalu DIR pro jednotlive osy.
Pro praci s utilitou je nutne, aby zadny jiny sw prave nepracoval s konkretnim COM portem, ke kteremu je jednotka pripojena. Ze jednotka komunikuje, muzete zjistit napr. tlacitkem Nacist z GVE64, prepinace nastaveni se prepnou podle toho, jak je momentalne jednotka nastavena.
Po zmene nastaveni se tlacitkem Ulozit do GVE64 zmeny ulozi primo do jednotky. Aby se zmeny nastaveni projevily, je nutne jednotku resetovat tlacitkem Reset zarizeni nebo jednotku vypnout a znova zapnout.

K sw Armote
momentalne dodelavame novy HW (GVE66), ktery bude tez timto programem ovladan. Hned jak se objevi na nasich strankach, budeme se venovat opet sw Armote a Vase pripominky se budeme snazit podle moznosti zohlednit do dalsich verzi (vetsina funkci v nasem sw je na zadost uzivatelu).

Jeste dnes bude ke stazeni z nasich stranek verze 1.05 s drobnym, ale snad uzitecnym vylepsenim, a to zobrazenim stavu referenci a jejich odchylky. To lze pouzit napr. pro mereni presnosti referencnich (homing) spinacu nebo pro kontrolu po obrabeni (zjisteni pripadne ztraty kroku).
pavel-gravos
Příspěvky: 318
Registrován: 27. 1. 2008, 4:30

17. 11. 2009, 11:41

je opravdu dost jednoduchy, a zatim v sobe nema editor Gkodu,
byl myslen jen jako prosty ovladac s rozhranim pro uzivatele, a mel
byt co nejjednodussi, aby se obsluha brzo naucila.
Na tvorbu strojnich drah byl myslen SW Gravostar, kde jsou k dispozici
ruzne fce - kresleni, posun, kopie, rotace, kopie do poli, trideni
rucni i automaticke s ruznymi kriterii, kapsovani (i na dva nastroje, tzv.
zbytkove obrabeni), kontury atd...
Filozofie teto dvojice SW vychazela z toho, ze se strojni drahy nakresli nebo vygeneruji, a ze Gkody nikoho moc zajimat nebudou, hlavne
kdyz to pracuje, a pokud mozno efektivne.
Armote se da dost rozmanite nastavit, a kazde nastaveni se da ulozit pod
jinym jmenem a pozdeji opet pouzit.
Casem se daji dopsat ruzne fce podle pripominek.
Pavel
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

17. 11. 2009, 2:14

Take jsem testoval tuto kartu a SW. HW opravdu bezproblemovy.
Pro SW byla zvolena trochu odlisna filosofie,nez bezny uzivatel ocekava a take ja jsem mel radu pripominek. Nicmene na rutinni praci je SW dostacujici. Ono udelat univerzalni program na rizeni CNC stroje neni sranda. Kazdy clovek ma jine predstavy a ti zkusenejsi navyky z ruznych systemu a programu a kazdemu prijde jako optimalni a logicke neco jineho. Zacatecnik to ma snadne,proste se nauci,co je a smitec.
Proto ta snaha o plugin do Mach3,protoze tento SW je v amaterske komunite jakysi standard v ovladani CNC stroju.
Podstatne je to,ze za vsim je ze strany Gravosu videt poctiva snaha o vytvoreni kvalitniho produktu a to se ceni. Myslim,ze si tenhle system sve misto na slunci najde. Pro servomaniaky bude ale i 100kHz malo na poradne drandeni.
Uživatelský avatar
RadekCX
Příspěvky: 622
Registrován: 14. 7. 2006, 10:12
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

17. 11. 2009, 2:38

Ja bych v podstate neme zadne dalsi naroku, jen tu moznost pustit do masiny z MDI rucne Gkod a moznost zeditovat primo nacteny program. Jinak je to v celku uplne sumafuk.

Nic vic bych nepotreboval a myslim, ze by to nemelo byt nic sloziteho tohle dodelat.
RadekCX
======================================================================
http://www.cncnet.info - problematika CNC a automatizace
http://www.jakjevenku.info - webová meteostanice
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. 11. 2009, 9:39

taky jsem na to poprve koukal jak tele na novy vrata pak mi doslo ze v kombinaci s gravostarem vubec nic nepotrebuju ani znalost g kodu takze na co vlastne pak to MDI

je to uplne jina filozofie nez bezne CNC ne nejlepsi ne nejhorsi proste je to jine

pro lidi co se nechtej ucit rogramovat iso a trapit se ve slozitych camech s milionem funkci je to idealni
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

9. 12. 2009, 8:09

Chtěl jsem se optat jak to je s ovládáním 4 osy v Armotu?
Odpovědět

Zpět na „Gravostar“