HELP! Gravostar - frézování kontury nakonec

CAD/CAM software
Odpovědět
melsoft
Příspěvky: 366
Registrován: 25. 1. 2012, 5:41

29. 8. 2020, 7:18

Prosím o pomoc: jak zařídím aby se mi vnější kontura frézované desky obrobila až jako poslední?

Dělal jsem nějaké úpravy a dodělávky otvorů a ty se teď chtějí frézovat až po obvodové kontuře, kdy už obrobek nedrží pod upínkami, protože je odfrézovaný od upevněného zbytku materiálu.

Předem dík!

P.S. někde jsem si zaštrachal manuál a netuším jak na to.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 8. 2020, 7:12

Prehod si to do dalsi hladiny ty se delaji jedna po druhe takze ta dalsi bude posledni
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Honza - GRAVOS
Příspěvky: 76
Registrován: 8. 2. 2011, 6:29

30. 8. 2020, 10:35

Dobrý den,

případně vlevo nahoře je tlačítko Zobrazení, klikáním na něj se přepnete do zobrazení podle pořadí (bude zobrazena pouze aktivní hladina a u každého objektu bude číslo) pak v menu CAM je funkce Na konec, vyberte ji, pak vyberte vnější kontury a potvrďte Entrem, všechny vybrané objekty pak budou v hladině obráběny jako poslední.

s pozdravem
Jan Vostárek
Gravos CNC s.r.o.
melsoft
Příspěvky: 366
Registrován: 25. 1. 2012, 5:41

30. 8. 2020, 11:37

Díky za rady ale něco je špatně. Kontura má při přepnutí zobrazení nejvyšší číslo ale dodatečně dodělané otvory a kapsy (respektive jejich obráběcí dráhy) se v tomto zobrazení neukazují - jsou vytvořené jiným nástrojem kvůli různé hloubce a vidím je tedy až po přepnutí na jiný nástroj a s čísly zase od 1.
Počítám, že budu muset vnější konturu obrábět vždy nástrojem s nejvyšším číslem ???

Jo je to tak (v podstatě asi tak to myslel Robocop), že nástroj s vyšším číslem je zpracován později. Tak jsem se zase něco naučil, teď jen to udržet v hlavě...

Díky !!!
Odpovědět

Zpět na „Gravostar“