H1, poškozený?

fullczech
Příspěvky: 52
Registrován: 5. 4. 2014, 7:24

4. 5. 2014, 4:34

Takže to bylo díky ztrátě kroku, ale díky "spojkám", které jsou vytvořeny z hadice na vodu. Prokluzovaly na hřídelích u motorů. A ty X Y rozměry se lišily asi o 0,4mm, teď jsem to byl přeměřit, za co se omlouvám, že jsem vás navedl na blbý směr.

Jenom ještě jedna asi hloupá otázečka, kdybych chtěl nové motory tak tento kontroler zvládne 4,7A zapojené unipolárně. Když jsem se díval na microcon.cz co mají v nabídce, tak tam mají napsané hodnoty pro proud sériově a paralérně zapojené. Která hodnota ale proudu je pro unipolár? Sorry jsem strojař a v elektrice se fakt skoro vůbec nevyznám.
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

4. 5. 2014, 5:18

Tvůj driver je pro unipolární motory. Dneska se ve velké většině používají bipolární drivery.
Ale nezoufej, mnoho motorů umí jak bipolární, tak unipolární režim práce. Poznáš to podle počtu drátů.
Jen bipolární motory: 4 drátu
Jen unipolární motory : 5 drátů
Bipolární i unipolární motory: 6 nebo 8 drátů
Pokud má motor napsané, že umí paralelní i sériové zapojení, tak musí mít 8 vývodů a tedy bude umět i unipolár.
Proudy pro unipolární zapojení bývají u motorů, které unipolární režim umí, napsané.
V principu to bývá proud něco mezi sériovým a paralelním zapojením. Sice to teče jen "jedním drátem" (tedy stejně jako u sériového zapojení), ale protože se v daném okamžiku zatěžuje jen polovina vinutí, tak je možné zvýšit proud oproti bipolárnímu sériovému zapojení. Ale zase musí být nižší než u paralelního, protože tam se proud rozdělí mezi "dva dráty".
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

4. 5. 2014, 5:26

Gulliver64 píše:ehm :-) 200/1,5=133,33333, takže tam bude asi půlkrok => 400 kroků na otáčku.
když to zaokrouhlím, je to tak "blbý" číslo (43) že bych si skoro tipnul, že je tam nastavená korekce nástroje.
předhoď (nakopíruj) sem g-kód.
myšleno tím bylo 200celokroků když má půlkroky jak psal tak samozřejmě to potom souhlasí..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „H1 a jine z www.gravirovanie.sk“