Malý tichý vzduchový kompresor kolem baru

Věda, technika a další na co se nenašla vhodnější kolonka.
Odpovědět
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

13. 10. 2016, 7:40

já teda nevím jak tenhle za 40kč.. ale co mám na kompresoru já (asi za 150) tak to jde rozšroubovat a ten molitan vyměnit a je to stažený tak, že je v tom molitanu vymačkaná drážka.. tam nic kolem nefuní, všechno jde tím molitanem.. nicméně můžeme klidně zase měsíc debatovat o tom jak ušetřit 40kč :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

13. 10. 2016, 8:07

jo to muzem
v mem pripade cinan asi vlozil mensi molitan

btw tohle je ultra low cost reseni
taky budes se 40kc drahej
ja to vidim na vyrobu samo domo
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

13. 10. 2016, 8:17

robokop píše:Klidne se to soupne i s tou otevrenou saci trubickou rovnou pod brusku
To už jsem taky viděl :-( Moc nechápu, jak si někdo může takhle nevážit své vlastní práce :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8909
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

15. 10. 2016, 11:28

Díky všem.
robokop píše:btw tohle je ultra low cost reseni
taky budes se 40kc drahej
ja to vidim na vyrobu samo domo
Pokud to bude výroba samo domo, tak určitě ne proto, abych ušetřil 40Kč. Nikdy jsem takhle nefungoval (schválně zkus najít nějakej thread, kde se s něčim dělám jen proto, abych za to nemusel platit). Motivace je různá, ale primárně je to koníček, hobby, zábava, relax. Psal jsem ti to tu několikrát, ale je to jak do dubu. Btw. viz. poslední odstavec - zajímalo by mě, jestli do něj taky furt někdo trollil, že je držgrešle..

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

15. 10. 2016, 12:26

Nojo ale ty se vylozene vyzivas v tech low cost resenich viz treba navrh toho krokoveho generatoru
A ja ti tu predhodim reseni ve stejnem duchu a tebe to najednou popuzuje :twisted:
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8909
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

15. 10. 2016, 1:56

robokop píše:Nojo ale ty se vylozene vyzivas v tech low cost resenich
Vyžívám se v řešeních, který si můžu spáchat sám, mám z nich největší radost a pocit uspokojení. Nelámu to ale přes koleno, jak tady tak dramaticky líčí RaS, klidně si nechám poradit, taky pokud si pozorně toto i jiná vlákna projdeš, většínou vycházim až z toho, co mi tu lidi poradí. Klidně jsi tu moh na začátku dát tip profi řešení (když to nevyužije podle tebe ztracený případ jako já, pomůže to třeba někomu jinýmu, žádný takový vlákno tu myslim zatim neni).
robokop píše:viz treba navrh toho krokoveho generatoru
SDG4046? Ani tam nebyla motivace low cost. Pro danej účel o ničem lepšim nevim. Jestli máš nějakou konkrétní námitku, sem (resp. tam) s ní.
robokop píše:A ja ti tu predhodim reseni ve stejnem duchu a tebe to najednou popuzuje :twisted:
Twisted, aspoň že to uznáš :)

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

15. 10. 2016, 2:04

Moc to prozivas
Sdg se da myslim mnohem univerzalneji a spolehliveji (byli tam myslim v praxi najite nejake ne uplne stabilni stavy) udelat na attiny (nebo arduino za 50,-kc) ale ty jsi si z nejakeho duvodu vyloucil reseni s mcu

Ale vsak ti to tu nikdo nezakazuje takto si hrat
Jen obcas tva reseni nekomu prijdou prinejmensim extremni
Pak se ale nediv komentarum
Sam si o to vlastne rikas ;)
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8909
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

15. 10. 2016, 3:02

robokop píše:Sdg se da myslim mnohem univerzalneji a spolehliveji udelat na attiny (nebo arduino za 50,-kc) ale ty jsi si z nejakeho duvodu vyloucil reseni s mcu
To je docela častá poznámka, nikde se ale žádnej polopatickej návod na stavbu takovýho generátoru za ty roky neobjevil. Na moje SDG nakoupíš v každý radioprodejně a za hoďku ho spájíš na kousku univerzálu, nemusíš o tom nic vědět. Pokud ho budeš chtít použít pro generování MHz steprate, vyměníš kondík. Účel byl rozbíhat krokáče na rozestavěnym stroji, ne řídit hotovou mašinu.
robokop píše:(byli tam myslim v praxi najite nejake ne uplne stabilni stavy)
S takovoudle zpětnou vazbou je radost pracovat.
robokop píše:Jen obcas tva reseni nekomu prijdou prinejmensim extremni
Často ty lidi přehlídnou nějakou maličkost.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

15. 10. 2016, 3:08

bylo tu na to nejake vlakno
resilo se to
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8909
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

28. 10. 2016, 10:53

Nevíte, můžu nasávací trubičku ledničkového kompresoru říznout pilkou na železo (s tím, že bych pak zkusil piliny vysát luxem) nebo stačí jedna nasátá pilinka a je po něm? Bohužel nevim, na jakym přesně principu to vevnitř funguje, takže si to neodvodim. Dík, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6943
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

28. 10. 2016, 11:01

vevnitř máš 2až 6 pístků takže pilina je problém
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

28. 10. 2016, 11:08

Thomeeque píše:Nevíte, můžu nasávací trubičku ledničkového kompresoru říznout pilkou na železo (s tím, že bych pak zkusil piliny vysát luxem) nebo stačí jedna nasátá pilinka a je po něm? Bohužel nevim, na jakym přesně principu to vevnitř funguje, takže si to neodvodim. Dík, T.
Radši to řež kolečkem. Kovové piliny v kompresoru nejsou dobrý nápad :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

28. 10. 2016, 12:51

prochaska píše:
Thomeeque píše:Nevíte, můžu nasávací trubičku ledničkového kompresoru říznout pilkou na železo (s tím, že bych pak zkusil piliny vysát luxem) nebo stačí jedna nasátá pilinka a je po něm? Bohužel nevim, na jakym přesně principu to vevnitř funguje, takže si to neodvodim. Dík, T.
Radši to řež kolečkem. Kovové piliny v kompresoru nejsou dobrý nápad :-)
Kolečkem?
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

28. 10. 2016, 12:53

Smotej papír a zastrč ho do trubičky, takže tam funguje jako dlouhý špunt, který bude přesahovat o několik centimetrů dovnitř za místo řezu.
Pak to řízni, pro jednodušší vytahování papíru nejlépe ze všech stran (abys ten papír kompletně nepřeříznul). Když zbytek toho papíru vytáhneš, tak odstraníš i případné špony.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

28. 10. 2016, 1:41

Zdenek Valter píše:Kolečkem?
neboli kotoučovou řezačkou trubek.
Aleš Procháska
Odpovědět

Zpět na „Multioborová diskuze o technických tématech“