Dílenské portálové jeřáby

Pravidla fóra
toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4883
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

25. 2. 2020, 9:58

To Brano se mi líbí, to si asi vezmu, nerad bych aby mi z toho slítl velkej úhelník a urazil kus stolu
https://www.brano-zz.cz/vyroba/zvedaci- ... /#download

Nejlepší cena co jsem zatím našel https://www.branocentrum.cz/Retezovy-kl ... m-d186.htm, u mě dobrý.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

30. 3. 2020, 6:16

Bohužel kočky jsem jiř měl koupeny, takže pozdě jsme mi poradili, ale...

NELUPUJTE TOTO SVINSTVO ! ! ! 2TUNY TO ASI ZVEDNE, ALE NEVÍM ZDA SE VÁM TO PODAŘÍ VŮBEC ROZCHODIT. OPRAVDU ŠAJS NA ENTOU !!!!!!
IMG_20200330_185710.jpg
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4883
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

30. 3. 2020, 6:17

Dík za info
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

30. 3. 2020, 6:53

https://www.azvercajk.cz/18444-manipula ... 5-m-brano/
RZV.jpg
Máte prosím zkušenosti s řechtačkovou kočkou? Ty řetězy se pořád motají a to nemluvě o tom, že to Geko už nefunguje. Ale řetízkovou kočku už nechci. Není to moc pohodlně:(

Díky
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6946
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

30. 3. 2020, 7:31

pup si nějaké brano a máš jistotu že ti to nespadne
bazoš je plný
https://www.bazos.cz/search.php?hledat= ... er=&crz=40
brutal
Příspěvky: 602
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

30. 3. 2020, 8:21

Hele já tu kočku od Geko mám, je teda 3T, já s ní zvednul 2.5T a v pohodě, nic nezlobí, funguje jak má, nic 'rozcházet' jsem určitě nemusel a stála mně přesně 1349,-
Takže možná problém konkrétního kusu?
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

30. 3. 2020, 8:37

mám dvě stejné. Jedna chodí jakž takž a druhá se drhne v obou směrech. To nemluvím o háku, který se neumí válet v loži. Provedení je vážně děsivé. Ovládací retěz má tendenci se zauzlovat, takže co chvíli musím nějaké oko povolovat. Hák se neposouvá ani na jedné kočce. Pod zátěží se s tou dobrou nedá jet dolů. Nahoru v pohodě. Ta co se teď definetivně zasekla (2x použito), tak od začátku se zadrhává. Ale tak nějak brutálně.

Prostě je to šajs neskutečný. Mám od Geka autozvedák a tek je v pohodě. Měl jsem za to, že je to slušná značka, žádné Güde, ale po prvním použití konstatuji, že je to stejný šunt.

Možná mám jen více smůly, o čemž nepochybuji, ale fakt je ten, že je to vergl a nemělo by se to vůbec objěvit na trhu. Jenže to je bohužel kapitalismus. Kde jaký bordel se prodáváa a ty se v tom vyznej.

2tuny to ale zvedne, toho se nebojím.

Geko N E D O P O R U Č U J I ! ! !
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

31. 3. 2020, 7:23

Ciao,

Pánove měl bych dotaz... jaký je rozdíl ve zvedáku s válečkovým řetězem a klasickým "očkovým"? Koukám, že oba mají stejnou únosnost, ovládací sílu i podobnou cenu. Válečkový se zřejmě nebude otáčet, pokud se nebude otáčet samotný hák, ale v čem je skutečný rozdíl? Chápu, že válečkový řetěz bude vyžadovat čistší prostředí. Bude mít ale hladší chod? Nebo proč to vůbec dělají?
Našel jsem jen údaje, že válečkový se hehodí do prašnéh prostředí. Logické, ale co víc?

Brano RZC vs. Brano RZV

Díky
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

31. 3. 2020, 8:24

Tak jsem rozebral tu špatnou kočku a je to jasné. Drhne kolečko, které má usměrňvat chod řetěze na hlavním kole. A teď pozor. Mám dvě identické kočky. Na te dobré, je to kolečko (oska asi 10mm a na něm dva disky ssa 35mm v průměru, oska zapadá do dvou dír v těle kočky) vyskočené z jedné strany. Ta funguje jakž takž hladce. Na té druhé, kde je oska správně v dírách, tak se to zadrhává. Včera se to zadrhlo natolik, že jsem nebyl schopný posunout o více než dvě otáčky řechtačky.
To kolečko vypadá děsivě. Bylo by jej třeba přetočit, protože jsou v něm dvě rýhy a ty to zřejmě způsobují. Pro tě výžně super kvalita. CO mně ale zaráží, je ta "spráná" s tim vyskočeným kolečkem. Možná tam vůbec nemusí být a možná tak bude i lépe.
Faktický maras!

Poraďte prosím zda ty Brano RZV stojí za to. Ještě jsem se koukal na Yalo. Mají hezky zvedák s kruhovým pohybem. Jenže ta cena je trochu moc. 4500Kč za zvedák dám, ale ne dvojnásobek. Jak si stojí ostatní značky? Co používáte a s čím jste spokojeni?
Upřednostnuji zvedáky s račnou před řetízkáčem. Vadí mi ty motající se řetězy. Zdvih stačí 800kg a 1,5m.

Díky
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7212
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

31. 3. 2020, 8:35

řetězovou kočku můžeš mít pověšenou třeba 10m vysoko a dolů ti visí ovládací řetízek
zvedák s válečkovým řetězem musíš ovládat z místa kde je pověšený
a naopak
zvedákem s válečkovým řetězem jde přitáhnout i něco naplacato
to jde řetízkovou kočkou blbě
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

31. 3. 2020, 10:08

Testone to vše rozumím. Proto jsem taky vybral řetizkovou kočku a né pakovou. Co mně u toho štvě jsou ty řetězy. Motají se kam nemají, kladka s hákem se neposouvá, takže je to věčně zablokované. Možná je to jen ten konkrétní model, ale ergonomické to rozhodně není. O provedení Geko raději pomlčím. Proto se mi líbí ta pakovka. více než 2m vysoko to viset nebude, protože nemám prostor. líbí se mi, že se tam neotají žádné 4 řetězy a je to takové čisté. Navíc to má neutrál, takže rychloposuv je možný. Teď jsem to prozatím rozchodil, ale na jak dlpuho... To je to nové prosím:(
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3593
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

31. 3. 2020, 12:11

brutal píše: 30. 3. 2020, 8:21 Hele já tu kočku od Geko mám, je teda 3T, já s ní zvednul 2.5T a v pohodě, nic nezlobí, funguje jak má, nic 'rozcházet' jsem určitě nemusel a stála mně přesně 1349,-
Takže možná problém konkrétního kusu?
já na stavbu kupoval taky 3T od BOW, nemám to teď u sebe, ale řekl bych nějakej metalkraft a taky jsem zvedal něco přes 2,5t, ale už musí člověk zabrat, jde to cítit, nikdy jsem s tím neměl problém, dlužno ovšem dodat, že stála určitě kolem 4k, kde je ten rozdíl netuším....
možná ti tam budou dělat bordel ty spoje na článcích řetězu
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
ssmak3050
Příspěvky: 774
Registrován: 20. 12. 2016, 9:09

31. 3. 2020, 12:52

řetezak-řetizek: pouziva retizek,(oka)
vyhody:lehci ..muze byt ve velke vyšce -ovladas retizkem ze země
nevyhody: namakaš se s řetizkem -jde to pomalu,a vhodny jen na zvedani bremen,kvuli ovladani retizkem,a dost to nekdy drhne.
(pouziti zvedani s citem )

řetezak-řetez:pouziva řetez
vyhody: rychlejsi zdvih,vetsinou ma řehtačku(račnu),jde pouzit nejen na zvedani ve svislem smeru
nevyhody: težši,kratsi kvuli vaze,a ovladani vzdy na jednom konci zdvihaciho zarizeni-tz musi byt pristup
(pouziti zvedani rychle honem)

lanak-lano:
vyhody: lze nejen zvedat ale i sunout .celkem rychla prace
nevyhody: ovladani na jednom konci zdvihaciho zarizeni.(ale lze pouzit kladku.)
(pouziti zvedani a presun stroju z mista na misto)

ono je to vsechno na jedno brko. :D
Odpovědět

Zpět na „Nákup“