Koupím redukční ventil CO2

Pravidla fóra
toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

24. 6. 2020, 9:27

xener píše: 24. 6. 2020, 8:53eko...
Tím to není :lol: Je to klasický ventil, co se prodává.... https://www.ebay.com/itm/Argon-CO2-REDU ... a86ab7daf7
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7204
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

24. 6. 2020, 9:35

ve flašce s CO2 je ten CO2 v tekutém stavu
tj chová se jinak než plyn
změny skupenství jsou u CO2 nějak jiné než u jiných plynů
množství CO2 v láhvi nelze posuzovat podle tlaku, za teplot kolem 20°C budík 90% času ukazuje kolem 30bar, teprve ke konci znatelně klesne
....
navíc je tam další obezlička
ty malé flašky jsou původně hasící přístroje
mají uvnitř od ventilu až na dno trubičku, aby z nich šel kapalný CO2 který se v hubici změní na sníh
když se flaška s trubičkou použije na svařování, budíky a redukčák dělají brikule protože zamrzají atd
z těch původně hasičáků se na svařování musí před naplněním ta trubka vyndat
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

24. 6. 2020, 9:58

testone píše: 24. 6. 2020, 9:35 ve flašce s CO2 je ten CO2 v tekutém stavu
tj chová se jinak než plyn
změny skupenství jsou u CO2 nějak jiné než u jiných plynů
množství CO2 v láhvi nelze posuzovat podle tlaku, za teplot kolem 20°C budík 90% času ukazuje kolem 30bar, teprve ke konci znatelně klesne
....
navíc je tam další obezlička
ty malé flašky jsou původně hasící přístroje
mají uvnitř od ventilu až na dno trubičku, aby z nich šel kapalný CO2 který se v hubici změní na sníh
když se flaška s trubičkou použije na svařování, budíky a redukčák dělají brikule protože zamrzají atd
z těch původně hasičáků se na svařování musí před naplněním ta trubka vyndat
To už mi vysvětloval Filip ohledně změny teplot, je to flaška vyměněná za mojí v plnírně :D Tak snad tu trubku vyndali :lol: Já byl u Argon a mixu zvyklý, že mi ukazuje množství a pak jsem věděl, jak dlouho mohu svařovat :lol: Pak byla sranda počítat, zda to vyjde :lol:
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 458
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

25. 6. 2020, 6:34

robokop píše: 24. 6. 2020, 7:29 Vim kde plni o tretinu levneji neresi pod jakou znackou jsou donesene flasky (jen revize)
plnej vymenou kus za kus, nedelaj caviky, pujcujou flasky oproti zaloze bez dalsiho najmu, je to v praze a umej levne i cloveku z ulice
To me docela zajima. Budu ted muset nechat naplnit/vymenit sadu na autogen. Mohl by jsi mi kdyztak poslat adresu? CO2 a Argon si tu resim lokalne, to problem neni.
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
Odpovědět

Zpět na „Nákup“