Podložky do svěráku - nabídka účasti na koupi

Pravidla fóra
toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

20. 11. 2009, 11:27

Edit: Dodatečně se omlouvám, že jsem toto vlákno založil tady, teprve teď jsem si všimnul, že je tu také Výpomoc při výrobě...

Kdo vyrobí sadu 8x2 kusů přesných párových podložek do přesného strojního svěráku?
Materiál stříbřenka nebo pod.
Délka jednotná, ale dle vašich možností - od 80 do 100mm
Ostatní rozměry - po zakalení přesně broušeno na:
2ks 24x3
2ks 23x4
2ks 22x5
2ks 21x6
2ks 20x7
2ks 19x8
2ks 18x9
2ks 17x10
Děkuji za nabídku ceny na pm
Naposledy upravil(a) Miller dne 15. 12. 2009, 2:19, celkem upraveno 2 x.
vlada2
Příspěvky: 207
Registrován: 2. 12. 2007, 10:54
Bydliště: Litomerice

20. 11. 2009, 12:33

pokud by to nekdo delal a cena byla dobra, vezmu si 4 rozmery taky, diky
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

20. 11. 2009, 12:50

Dovolím si upozornit, že ty rozměry jsou voleny tak, že umožňují skládat dohromady další přesné rozměry (nevymyslel jsem to já), takže máte velmi usnadněnou práci s přesným ustavením obrobku. Používají se jen na to podkládání, aby se nepoškodila přesnost.
Tato konkrétní sada je (myslím) takové optimum pro svěráky s výškou čelistí kolem 25 - 30mm.
Uživatelský avatar
Ferda
Příspěvky: 329
Registrován: 28. 5. 2009, 9:15

20. 11. 2009, 1:53

Ahoj,
Miller píše:Dovolím si upozornit, že ty rozměry jsou voleny tak, že umožňují skládat dohromady další přesné rozměry (nevymyslel jsem to já), takže máte velmi usnadněnou práci s přesným ustavením obrobku. Používají se jen na to podkládání, aby se nepoškodila přesnost.
Tato konkrétní sada je (myslím) takové optimum pro svěráky s výškou čelistí kolem 25 - 30mm.
Tak to slyším prvně univerzální sada :!: To jsou čtyřhrany :?: Ve stříbřence, nevím jestli se dá sehnat (to bylo dřív třída19....) Jestli jsou to přesný podložky tak by snad stačil mat. 12050 kaleno na 50HRC. Ale jáká přesnost rozměru -0,02 to je moc :?: 3 a 4 to budou pěkný průžinky radost dělat :lol: Magnet to srovná, ale co až to bude na volno :?: Není jednodušší si koupit polotovary RADEKA a je to navždy např. http://www.bos-teplice.cz/cz/katalog.ph ... skupiny=93
Práce fšeho druhu (hlavně závity)
Jsme ČEŠI, musíme si pomáhat!
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

20. 11. 2009, 2:41

Ferda píše:Ahoj,
Miller píše:Dovolím si upozornit, že ty rozměry jsou voleny tak, že umožňují skládat dohromady další přesné rozměry (nevymyslel jsem to já), takže máte velmi usnadněnou práci s přesným ustavením obrobku. Používají se jen na to podkládání, aby se nepoškodila přesnost.
Tato konkrétní sada je (myslím) takové optimum pro svěráky s výškou čelistí kolem 25 - 30mm.
Tak to slyším prvně univerzální sada :!: To jsou čtyřhrany :?: Ve stříbřence, nevím jestli se dá sehnat (to bylo dřív třída19....) Jestli jsou to přesný podložky tak by snad stačil mat. 12050 kaleno na 50HRC. Ale jáká přesnost rozměru -0,02 to je moc :?: 3 a 4 to budou pěkný průžinky radost dělat :lol: Magnet to srovná, ale co až to bude na volno :?:
No, moje upozornění patřilo pro "vlada2", protože on projevil zájem jen o 4 podložky z této sady, tak jsem si řekl, že mu popíšu, nač to chci použít já. Teď už je jen na něm, jestli to využije také tak. O univerzálnosti bych si mluvit nedovolil, o užitečnosti naopak ano.
Co se týče materiálu, v originálním provedení je to skutečně ze stříbřenky, a jsou to čtyřhrany, já mám už firemní nabídku na zhotovení z 19 083.3 (1.1730), ale říkal jsem si, jestli by neměl zájem někdo z tohoto fóra. Když tu neuspěju, tak v případě zájmu sem naopak můžu dát tu nabídku, protože by mohla být množstevní sleva.

Edit: Ještě bych dodal - ta přesnost je myslím nutná a ani "průžinky" nesmí pružit, jinak by to ztratilo smysl.
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2654
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

20. 11. 2009, 2:47

O univerzálnosti se právě mluvit dá jednoznačně. Něco takového mám přesně doma, jen je rozměrů ještě mnohem víc. Je to z 14220 cementované + kalené. Z boku každé kostky je raznicí naražený rozměr. Délky jsou většinou 160, aby to pasovalo do 160mmvých svěráků. Stejně jak říká kolega, ani já to nevymyslel, ale za drobnou úplatu ve formě lihového nápoje mi to kdysi věnovali v jedné nejmenované poměrně veliké místní fabrice. Nikdy jsem nemusel řešit problém, že mi dílec ve svěráku nepasuje na kostky. Řešit tohle radecama, no nevím, vzhledem k tomu že kostek je plná bedna, asi by to stálo totéž co exotická dovolená.
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

20. 11. 2009, 5:13

magi píše:...Nikdy jsem nemusel řešit problém, že mi dílec ve svěráku nepasuje na kostky...
Mužete mi jako amatérovi někdo z fóra vysvětlit, co to znamená, resp. proč se to vůbec používá?
To aby se nemuselo pořád šíbovat se svěrákem sem tam, aby obrobek nějak pasoval pod nástroj? Není jednodušší nastavit příslušné offsety (v programu) na dané ose?
Nebo je to úplně jinak?

Díky.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22394
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 11. 2009, 5:22

to je k tomu aby material nebyl utopeny ve sveraku ale pekne vycuhoval ven a mohlo se okolo nej jezdit s nastrojem
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

20. 11. 2009, 5:22

S tou tolerancí, nevím jak komu, ale mně je úplně jedno, jestli má ta podložka přesně např. 22 x 5, nebo jsou ty míry "chlupaté", hlavně, že ty párové míry jsou stejné!!! Ty podložky se musí brousit v páru. Pokud se mi podložka nelíbí (jenějaká "nemocná), tak vemu obě (případně čtyři, i čtveřice mám) a přebrousím je. Devatnáctky je na to škoda, stačí něco běžnějšího. Mylsím, že i 60 HRc je zbytečně moc, už se vám povedlo někdy zabloudit do podložek? Radeco je snad jen na malé rozměry, ale větší řadu neudělá, nehledě k ceně.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

20. 11. 2009, 5:26

robokop píše:to je k tomu aby material nebyl utopeny ve sveraku ale pekne vycuhoval ven a mohlo se okolo nej jezdit s nastrojem
Dik, tohle mne nenapadlo :-).
A pár kvůli tomu, že ke každé čelisti svěráku se dá jedna, takže obrobek pak je opřen jenom na okrajích?
A pokud se mluví i o čtveřici, pak pod každý roh obrobku jedna?

A nesmějte se, pro mne jsou to zcela nové věci :-).
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

20. 11. 2009, 6:06

Přesně tak, na každou stranu polotovaru jedna. Tedy obvykle, protože někdy si člověk s tím podkládáním docela vyhraje a vydá to na pěkný rébus :-)

S tím, že na absolutní velikosti nezáleží bych si dovolil polemizovat, když má obrobek třeba zespoda schod 4 mm tak jsem rád, že jsou podložky dostatečně přesné i v absolutní míře a můžu to podložit bez měření.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

20. 11. 2009, 6:16

Josef píše:S tou tolerancí, nevím jak komu, ale mně je úplně jedno, jestli má ta podložka přesně např. 22 x 5, nebo jsou ty míry "chlupaté", hlavně, že ty párové míry jsou stejné!!! Ty podložky se musí brousit v páru. Pokud se mi podložka nelíbí (jenějaká "nemocná), tak vemu obě (případně čtyři, i čtveřice mám) a přebrousím je. Devatnáctky je na to škoda, stačí něco běžnějšího. Mylsím, že i 60 HRc je zbytečně moc, už se vám povedlo někdy zabloudit do podložek? Radeco je snad jen na malé rozměry, ale větší řadu neudělá, nehledě k ceně.
Čtu tvoje příspěvky, tak vím že jsi zkušený, přesto si myslím, že přesné míry v tomto případě smysl mají, protože umožňují snadno složit požadovanou výšku "na obou stranách". Když bude podložek různých rozměrů plná krabice a po ruce dokonce dobrá rovinná bruska, tak to člověk vždy nějak dožene, ale tady se to nabízí udělat pomocí jen několika kusů, bez dalšího.

Co se týká broušení obou podložek najednou, to jsem nějak zapomněl zdůraznit, ale je to pochopitelně základ celého triku, jak zajistit obrábění ploch paralelně se stolem.

Edit: To co říká Aleš, v případě, že je součástka "dole" nějak osazená mne ani nenapdlo, ale určitě je to další plus.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3589
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

20. 11. 2009, 8:23

Můžeš teda napsat kolik peněz byla ta firemní nabídka v případě výroby jedné sady?Jestli to teda není tajné :wink:
Jde o to jestli je to výhodnější než tu sadu koupit hotovou páč se běžně prodává na 160mm za cca 1700 peněz.
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

20. 11. 2009, 8:57

To jsi mne překvapil, nevěděl jsem že se to dá běžně sehnat - opravdu je to tahle sestava? Můžeš mi dát kontakt?
Cenu prozradit mohu, jen jsem nechtěl ovlivňovat případného zájemce o výrobu, je to cca 2350 za jedinou sadu, při objednávce 5-ti sad bych se dostal už pod tu "tvou" cenu - (při délce podložek 100mm)
Laco19
Příspěvky: 276
Registrován: 17. 12. 2008, 4:19
Bydliště: Kosice

20. 11. 2009, 10:08

Da sa to aj kupit hotove, napr. v http://www.arceurotrade.co.uk/Catalogue ... mm-to-50mm za 55 GBP (+ doprava dalsich 47 GBP, asi to bude drahsie ako ponuka ceny na vyrobu), v LMS maju tiez ale asi len v palcovych mierach.
Ze vraj tieto "parallels" a 123 bloky su veci, ktore o 500% zefektivnia frezovanie - to len citujem radu skusenejsieho, lebo moja frezka je este len na ceste (este cca 4 tyzdne). Tie bloky som videl len na obrazkoch, su v palcovych mierach (1"x2"x3") a s palcovymi zavitmi, pouziva sa v nasich nasich krajoch nejaka metricka alternativa?
Odpovědět

Zpět na „Nákup“