Držáky Multifix vel. C

Pravidla fóra
toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7212
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

2. 7. 2021, 8:36

Sancho Panza píše: 2. 7. 2021, 7:53 u původního jsou přímkové, u čínského čínské.
viz slavný citát Viktora Černomyrdina:
"Chtěli jsme to udělat co nejlépe, ale dopadlo to jako vždycky"
Jak to tedy vyrábějí?
základna má zuby kolem dokola
moc si nedovedu představit sériovou výrobu jinak než to odvalovat jako ozubení
pak by to vedlo na odvalování se speciálně modifikovaným nástrojem, tak aby nástroj byl "evolventní" (????) a výsledkem odvalení byly přímé boky zubů
držáky by se obrážely jako vnitřní ozubení podobně modifikovaným nástrojem
znamená to mít zvládnutou výrobu těch modifikovaných nástrojů, to asi nebude nic jednoduchého
Je to tak?
pokud by bok zubů Multifixu tvořila evolventa s jiným úhlem styku než je u standardních 20° u běžného ozubení ( třeba 70° ????), byly by naopak lichoběžníkové zuby nástroje tak jako u std ozubení
to mi přijde jednodušší
u těch cca 6mm délky boku by se okem těžko dalo rozeznat jestli je to přímka nebo něco jiného
ověřené to ale nemám, jen tak uvažuju
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

2. 7. 2021, 9:36

mě se to tu moc řešit nechce - protože kdybych napsal, co si myslím, tak by to skončilo banem, protože "pravda obyvykle nejvíc xxxxxx".
Necvičeným okem samozřejmě nepoznáš nic, cvičeným to uvidíš okamžitě, co tam je. A pokud to zvětšíš třeba 200x, tak abys nepoznal, že tam je patvar a každá drážka jiná (a všechny naklopený na jednu stranu) - to bys musel být....píp.
je třeba rozlišovat ten "nosič" a pak vlastní držáky. Obrousit ten střed odvalem na Reishaueru je v podstatě neřešitelný problém - musely by být zákaznické kladky a dělalo by to evolventu, takže cena čirá tragedie. Takže já bych to brousil normálně po drážkách, na vhodné mašině a nešlo by mi to špatně. Čiňan to brousí zjevně taky tak, akorát na to xxxx, protože ví, že běžný jeho zákazník akorát diskutuje na ynternetu a co tam má za tvar a jestli to je vůbec dobře ani nepozná.
A při výrobě kolíků na hrábě :) pomocí "multifixu" běžným hobbíkem na Promě je to stejně jedno.
Mj, ta díra v tom středovém nosiči je taky po kudle, i ten excentr na upínání je akorát přetočený - žádná bruska.
A vlastní držáky? - Tam to jde produktivně brousit akorát širokým tvarovým kotoučem, orovnaným kladkou a celý tvar na jednu ránu.
Což vůbec není jednoduché ani levné - proto to taky od těch číňanů vypadá tak ja to vypadá - kdyby to měli dokázat dělat v přesnosti a kvalitě matroše originál multifixu, tak by to stálo 5x :mrgreen: víc než ten originál.
Odpovědět

Zpět na „Nákup“