Vzduchový filtr

Pravidla fóra
toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tukanekb8
Protřelý bazarník
Příspěvky: 906
Registrován: 19. 4. 2015, 8:05

6. 9. 2022, 7:59

Ahoj, chci začít s airbrushem. Mám klasický kompresor, který používám na vše v dílně. Mám Fesťáckou úpravnu vzduchu kde je odkalovač a redukčák, to chi použít pouze na toto ale rád bych to doplnil ještě o nějaký filtr. Nemáte někdo něco? Nebo bude stačit udělat jednoduchý filtr třeba s rounem? Dík za nabídky nebo tipy. Radek.
Soustruh Magdeburg D30, CNC frézka home-made, 3D tisk home-made,...
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6945
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

6. 9. 2022, 8:01

zařad si ještě co nejblížk pistoli totok https://www.talode.cz/filtr-vzduchu-1/4
Uživatelský avatar
Tukanekb8
Protřelý bazarník
Příspěvky: 906
Registrován: 19. 4. 2015, 8:05

6. 9. 2022, 8:04

Super, dík za rychlou odpověď :)
Soustruh Magdeburg D30, CNC frézka home-made, 3D tisk home-made,...
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

6. 9. 2022, 8:13

Mé druhé a třetí jméno je Pat a Mat. ;-)

Potřeboval jsem spolehlivě odloučit případný olej ze vzduchu.
Vzal jsem PETku. Do víčka 2 díry, do nich 2 pneumatické hadičky. Pomocnice - tavná pistole. Jedna hadička dlouhá (vstup vzduchu, délka s rezervou na dno), jedna krátká.
Do PETky nacpané pomuchlané papírové utěrky.
Na té krátké výstupní hadičce ještě nastrčená kostka molitanu. Aby pochytala případná vlákna z toho papíru.

Olej nemá šanci.

Běžná tlustostěnná PETka podle normy má vydržet 100 psů, což je cca 7 bar. Praktickými pokusy ověřeno, že 8 bar zvládají bez problémů. Dělám v nich mimo jiné sodu pomocí redukčáku a CO2 flašky.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

7. 9. 2022, 6:24

přesně tak do něčeho nacpat papír , nebo hadry. olej je sviňa a mikroskopická kapička ti udělá nepřestříkaelný flek.
Jeden mobilní lakýrník používal hasičák nacpaný hadrama pravda je to z dob kdy petky nebyly moc rozšířené a fungovalo to.
Když jel někde stříkat vzal si barvu hadici hasičák a svou pistoli. Zdroj tlakového vzduchu použil co měl zákazník a nebyl problém.
Ještě měl před tím redukčák a odkalovač. Dá se použít jednorázově i vhodný palivový filtr
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Odpovědět

Zpět na „Nákup“