Otočný stůl, dělička

Pravidla fóra
toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem
Hanz393
Příspěvky: 12
Registrován: 7. 7. 2020, 9:34

29. 10. 2022, 6:14

Sháním pod modelářskou frézku malý otočný stůl s dělením, třeba čínu viz. foto. Rozměr desky od 100-150mm.
Děkuji za nabídky
31gUsoYFQ-L._AC_.jpg
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5200
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

30. 10. 2022, 6:00

Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
zverodoktor
Příspěvky: 2994
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

30. 10. 2022, 7:26

Skús si vybrať tu:
https://www.paulimot.de/fraesen/teilapp ... ilapparate

Tovar je kontrolovaný, máš záruku a poštovné zdarma.

Neviem, či si s takým stolíkom ako máš na obrázku niekedy robil, ale od tých najlacnejších modelov moc nečakaj.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5241
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

30. 10. 2022, 9:38

Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
jean
Příspěvky: 619
Registrován: 10. 7. 2013, 11:48

31. 10. 2022, 6:34

Dúfam, že ma zakladateľ inzerátu nepoženie, ale možno to bude zaujímavá info aj preňho. Toto je použiteľné? Rozmermi je to pre mňa už fest na hrane, možno trochu za https://www.paulimot.de/Fraesen/Teilapp ... ilscheiben
Hanz393
Příspěvky: 12
Registrován: 7. 7. 2020, 9:34

31. 10. 2022, 1:46

Pánové, předně děkuji za užitečné odkazy a komenty. Paulimot, Ebay apod mám zkouklé. Zkouším pouze jesi se takového stolíku někdo nechce zbavit. Jinak vím že je to malinké, taky to mám ale pod mini frézku, zhruba jako proxon pf70...
Pokud se někdo nebude zbavivat toho pidi stolíku, vemu přez Paulimot
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5200
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

31. 10. 2022, 8:54

Hanz393 píše: 31. 10. 2022, 1:46 Pánové, předně děkuji za užitečné odkazy a komenty. Paulimot, Ebay apod mám zkouklé. Zkouším pouze jesi se takového stolíku někdo nechce zbavit. Jinak vím že je to malinké, taky to mám ale pod mini frézku, zhruba jako proxon pf70...
Pokud se někdo nebude zbavivat toho pidi stolíku, vemu přez Paulimot
100 a 150mm stoly jsou pro toho prcka obrovské, pro ně je tak max 75 mm.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Hanz393
Příspěvky: 12
Registrován: 7. 7. 2020, 9:34

31. 10. 2022, 9:09

Přiznám se že jsem koukal na parametry toho proxona pf70 a trochu sem to přehnal. Ta moje samodomo frézka je o něco větší, asi jako malá stojanovka s kříž. stolem. Stůl tam mám od Promy KRS 475 jen pro představu. Momentálně tam mívám takovou samo domo dělící hlavu se sklíčidlem Roto Record, tuším něco okolo 130mm průměr. Ale je to samo domo a na nic přesného to není, potřebuju něco krapet spolehlivějšího. Aspoň co se týče stupňů. Takže ta čínská dělička 100-150 mi tam vleze v pohodě. Ale nic většího...
zverodoktor
Příspěvky: 2994
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

31. 10. 2022, 9:36

Tie čínske deličky mávajú neduhy v zmysle vôle a občas problémy s presnosťou výroby dielov a zväčša špeciálne pri tých malých. Aspoň tie lacné čo som držal v ruke boli dosť tragédia. Ak narazíš na nepodarený kus, nepodarí sa ti vymedziť vôľu v šnekovom prevode rovnomerne po celom obvode, pretože veniec bude hádzať.
V tom je istá výhoda Paulimotu, že predávajú čínsky, ale predsalen vytriedený tovar pod svojou značkou a v prípade potreby kus ľahko vyreklamuješ.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

1. 11. 2022, 11:09

A trebas tohle Warco? Nebo jine tamtez?
https://www.primadilna.cz/Vertikalni-a- ... -d2787.htm
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

1. 11. 2022, 11:41

lapa píše: 1. 11. 2022, 11:09 A trebas tohle Warco? Nebo jine tamtez?
https://www.primadilna.cz/Vertikalni-a- ... -d2787.htm
čisté peklo bez hranic.
To "ložisko" (parodie ložiska) je tam nahrané kladivem a s přesahem tak dvě desetiny. Vlastní stůl - to samý. Drážky úplně nesmyslný - v středu se logicky vylomí. Díra uprostřed? Překvapivě není :twisted: - no to do indie (nebo číny) zatím nedorazilo :lol: . Nastavení - kladivem a tou šílenou podložkou a tím šišatým šroubem zespoda.
Kolo - to asi někdo hulil (viz CO to má za ozubení a průměr), šnek to samý, uložení "šneku" - to se musí vidět :roll:
Kvalita zpracování uvnitř - čistá katastrofa.
Pokud mě někdo fakt naxxre, tak to kuchnu a nafotím - protože tu mám dva kusy, jeden se předělával (v čistém pomatení mysli - ho to chtělo udělat rovnou celý znova a pořádně - bylo by to míň práce).
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

1. 11. 2022, 12:30

Sancho Panza píše: 1. 11. 2022, 11:41
lapa píše: 1. 11. 2022, 11:09 A trebas tohle Warco? Nebo jine tamtez?
https://www.primadilna.cz/Vertikalni-a- ... -d2787.htm
čisté peklo bez hranic.
To "ložisko" (parodie ložiska) je tam nahrané kladivem a s přesahem tak dvě desetiny. Vlastní stůl - to samý. Drážky úplně nesmyslný - v středu se logicky vylomí. Díra uprostřed? Překvapivě není :twisted: - no to do indie (nebo číny) zatím nedorazilo :lol: . Nastavení - kladivem a tou šílenou podložkou a tím šišatým šroubem zespoda.
Kolo - to asi někdo hulil (viz CO to má za ozubení a průměr), šnek to samý, uložení "šneku" - to se musí vidět :roll:
Kvalita zpracování uvnitř - čistá katastrofa.
Pokud mě někdo fakt naxxre, tak to kuchnu a nafotím - protože tu mám dva kusy, jeden se předělával (v čistém pomatení mysli - ho to chtělo udělat rovnou celý znova a pořádně - bylo by to míň práce).
Dik za info :).
Ale kdyz kouknu na paulimot, zrovna ten prvni stul (80 mm) i druhy stul (100 vyklopny) vypada uplne stejne ... drazky, dira (ze neni) ...
To je teda totez, jen "approved" by German kvalita? Mne to tak na prvni pohled prijde ... jako ze technicky stejny smejd, ale asi dobre provedeny ... :D
Paulimot byva tady chvalen ...
Laik je ponekud zmaten :lol:
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5241
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

1. 11. 2022, 12:44

lapa píše: 1. 11. 2022, 12:30
Sancho Panza píše: 1. 11. 2022, 11:41
lapa píše: 1. 11. 2022, 11:09 A trebas tohle Warco? Nebo jine tamtez?
https://www.primadilna.cz/Vertikalni-a- ... -d2787.htm
čisté peklo bez hranic.
To "ložisko" (parodie ložiska) je tam nahrané kladivem a s přesahem tak dvě desetiny. Vlastní stůl - to samý. Drážky úplně nesmyslný - v středu se logicky vylomí. Díra uprostřed? Překvapivě není :twisted: - no to do indie (nebo číny) zatím nedorazilo :lol: . Nastavení - kladivem a tou šílenou podložkou a tím šišatým šroubem zespoda.
Kolo - to asi někdo hulil (viz CO to má za ozubení a průměr), šnek to samý, uložení "šneku" - to se musí vidět :roll:
Kvalita zpracování uvnitř - čistá katastrofa.
Pokud mě někdo fakt naxxre, tak to kuchnu a nafotím - protože tu mám dva kusy, jeden se předělával (v čistém pomatení mysli - ho to chtělo udělat rovnou celý znova a pořádně - bylo by to míň práce).
Dik za info :).
Ale kdyz kouknu na paulimot, zrovna ten prvni stul (80 mm) i druhy stul (100 vyklopny) vypada uplne stejne ... drazky, dira (ze neni) ...
To je teda totez, jen "approved" by German kvalita? Mne to tak na prvni pohled prijde ... jako ze technicky stejny smejd, ale asi dobre provedeny ... :D
Paulimot byva tady chvalen ...
Laik je ponekud zmaten :lol:
Ja mam z paulimotu multifix, dokupoval jsem asi trikrat drzaky, furt sednou, nemam s tim zadny problem.
On cinan umi ze stejne fabriky i kvalitu, jen si to musis domluvit, ohlidat a zaplatit :mrgreen: Coz germani asi umi narozdil treba od promy, to je ten nejlevnejsi šunt
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Hanz393
Příspěvky: 12
Registrován: 7. 7. 2020, 9:34

1. 11. 2022, 1:46

Sancho Panza píše: 1. 11. 2022, 11:41
lapa píše: 1. 11. 2022, 11:09 A trebas tohle Warco? Nebo jine tamtez?
https://www.primadilna.cz/Vertikalni-a- ... -d2787.htm
čisté peklo bez hranic.
To "ložisko" (parodie ložiska) je tam nahrané kladivem a s přesahem tak dvě desetiny. Vlastní stůl - to samý. Drážky úplně nesmyslný - v středu se logicky vylomí. Díra uprostřed? Překvapivě není :twisted: - no to do indie (nebo číny) zatím nedorazilo :lol: . Nastavení - kladivem a tou šílenou podložkou a tím šišatým šroubem zespoda.
Kolo - to asi někdo hulil (viz CO to má za ozubení a průměr), šnek to samý, uložení "šneku" - to se musí vidět :roll:
Kvalita zpracování uvnitř - čistá katastrofa.
Pokud mě někdo fakt naxxre, tak to kuchnu a nafotím - protože tu mám dva kusy, jeden se předělával (v čistém pomatení mysli - ho to chtělo udělat rovnou celý znova a pořádně - bylo by to míň práce).
Klidně tě jedné z těch hrůz zbavím 😄
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

1. 11. 2022, 2:41

kolo je z nějakého žlutého cosi, vzhledově to spíš vypadá na klasickou mosaz a ne na cínový bronz. Ozubení je dělané dělícím (!!!) způsobem, modulovou frézou, jasný patvar. Aretace (pojištění) asi kusem hřebíku (kolík se to neodvažuji nazvat). Montáž - viz jak ta díra vypadá. Šnek je měkký, po kudle, šmajdá vůči tomu průměru (ikdyž má vzadu důlek) tak 0.15 mm. Záběr s kolem - čirá komedie - viz ta fotka - jaké jsou patní vůle (na šneku i kole), KDE se to dotýká a jak je pak to kolo vyvalený. Kolo opět šmajdá jako prase - oni to vyřeší tak, že to dorvou tím červíkem zboku (tím navalí to litěný ložisko s tím šnekem do toho kola až se to omáčkne) a pak to násilím protočí za kličku - a ejhle, házení a patvar zubů kola se rázem "upravil" :lol: podle toho "šneku.
Nakonec to povolí, namažou jakýmsi medem no a je to hotový. Vůle šneku v té díře v té litině (to "pouzdro" - tak 0.2 spíš víc. Podložka byla prasklá (jak to dorvali - protože to ložisko s tím přesahem 0.2mm :shock: jim po tom tubusu toho stolu samozřejmě nejezdilo - takže logicky jim to bez násilí nešlo vymezit.
Ta podložka (tou se to jako má nastavit :lol: má cca 0.5mm otřep po úpichu, lavor tak 0.3 a je ve vzduchu (ten šroub je nepojištěný - takže se to samozřejmě nastavit rozumně nedá - furt se to povoluje). Šroub je nějaký s válcovaným závitem, napěchovaná zápustná hlava, takže šišatý až běda . Pojištění šroubu nula - logický by bylo, aby to bylo dobroušený tak, že se to dotáhne natvrdo na ten tubus - ale to jim tam tak milimetr :lol: chybí.
Jo a to nejlepší nakonec - aretace stolu je udělaná tak, že mačká do boku :lol: (!) - takže přesně tak jak se to nikdy nesmí udělat (aretace u otočných stolů to musí dotahovat dolu a nebo zatlačovat kamen - aby to pak nervalo ten stůl do boku).
00385.jpg
00386.jpg
00387.jpg
00388.jpg
00389.jpg
00390.jpg
00391.jpg
Odpovědět

Zpět na „Nákup“