Přírubu na brusku

Pravidla fóra
toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

15. 5. 2012, 9:34

koptic píše:Ty příruby přeci není problém udělat.
Dodejte výkres, nebo přírubu a já Vám je udělám (a určitě to nebude za 3tis).
:D Já ti tu přírubu vyfotím a osobně si myslím, že tě to hezky rychle přejde ten optimismus, můžeš klidně napsat cenu za jakou jsi to schopný udělat :wink: , zrovna dodělávám těch nahoře vyfocených 5ks na 51mm díru kotouče takže mám docela dobrý přehled o hodinách na tom strávených :wink: a to do toho nepočítám vybrušování výstružníku 1:5 s kterým jsem se parádně nadrbal, protože jsem přebrušoval výstružník s břity ve šroubovici na kužel, ale je to pipi a mám i na další případné příruby, které budu možná dělat :D
Ber to tak, že třeba na tu BPH 20 se ta příruba dá sehnat starší na 76mm díru kotouče za cca 2k i s kotoučem :wink: ,ten svoboda je extrém, navíc jsem tam u něj ani na jedné přírubě neviděl matice, byly to jen holé díry, netuším jakým způsobem to po přišroubování na vřeteno z něj zase sundávali, i na tom kuželu 1:5 to drží jak prase a ta matice je pod ségrovkou právě kvůli tomu zpětnému sundání , každopádně vždycky se to dá silou vypáčit :lol: ...............
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 458
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

27. 5. 2012, 1:32

Na aukru je ted nejaka priruba na brusku, ale na nas typ to neni :(
http://aukro.cz/unasec-s-kotoucem-i2377601417.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

27. 5. 2012, 9:38

Já na to úplně zapoměl :wink: , tady je pár fotek přírub na kotouče s dvoupalcovou dírou (51mm) co jsem dělal a o kterých jsem se bavil v předcházejících příspěvcích, jsou poměrně pracné i když se to nezdá. Vnější KM matice M40x1,5 samozřejmě levá, upínací matice vřetene pod ségrovkou M16x1,5 levá. Upínání kotouče přes podložku imbusy tak jak u kotoučů s třípalcovou dírou zde bohužel není možné vzhledem k malému otvoru kotouče a velkému vnitnímu kuželu na vřeno. Drážky pro vyvažovací tělíska jsou jak z přední strany na silné přítlačné podložce tak přímo na tělese příruby s kuželem 1:5. V popředí zatím nerozřezaný polotovar vyvažovacích tělísek :D. Průměr příruby 104mm, mat. 12 050, vystružované kužely, maximální tloušťka kotouče je 20mm.

Měl jsem mimochodem možnost vidět několik přírub vyrobených pro bph 20 a byly to jen příruby s kuželovým otvorem bez vřetenových matic zajištěné tak jak na mých obrázcích KM maticí, zadní strana byla omačkaná od šroubováku, takže se to sundávalo pravděpodobně páčením :wink:
Na posledních fotkách je další systém vyvažovacích tělísek z originál přírub na BPH 20 co jsem sehnal, já zůstal věrný obdélníku, protože maximálně dostačuje, roztahování frzenkem :wink:
Ta jedna kuželová strana je sice pěkná, ale drážka musí být přesná jinak při upínání vyvažovacího tělíska dojde k jeho velkému vystrčení a drhne to o kryt.
P1080004.JPG
P1080005.JPG
P1080006.JPG
P1080011.JPG
P1080013.JPG
P1070972.JPG
P1070973.JPG
P1070976.JPG
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

28. 5. 2012, 7:31

mimochodem jak se ty kotouče vyvažujou? se to vozí někam na dynamický vyvážení a nebo stačí jen tak staticky podle toho kam se to převaluje?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

28. 5. 2012, 10:08

Staticky naražené na kontrolním trnu se to položí na pravítka (vyvažovací přípravek) a převaluje se to.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

29. 5. 2012, 5:59

Jo přesně jak píše Ben Ash :wink: a vypadá to tak jak na fotkách. Ten stojánek leží na třech bodech z nichž dva jsou stavitelné abys dostal bublinku do kolečka :D pak jen posouváš ty tělíska a jemně popostrkuješ kotouč kolem dokola a musí v každý pozici zůstat stát, když to stojí je to fajn :lol: .

Jakmile to máš, tak ho dáš na brusku, orovnáš, znovu sundáš a ten proces s vyvážením znovu zopákneš, nasadíš jemně orovnáš zaoblíš hrany a je to pipi, můžeš brousit :wink:

Takhle to vypadá, bývají buď břity a nebo kalené broušené kulatiny, (ty mám já), příruba je samozřejmě nasazená na trnu s odpovídajícím kuželem
P1070981.JPG
P1070639.JPG
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

30. 5. 2012, 9:33

Opět parádní práce. Pracné je to hrozně, spousta závitů, hodně matriálu na ubírání.
Já si nadělám nejdřív nějaké pro díru 76 a tloušťku 20 a 25. Jiné kotouče zatím nemám. Mám tam ještě 32, ale to je tak na nějaké tvarové broušení. Mám taky kotouč pro broušení čelem. Má průřez T a je poměrně slabý (zatím jsem ho neměřil, ale je to asi 12). Tak na ten si udělám časem taky jednu. Zatím mám materiál jen na dvě. Díra bude broušená. Vyvažovací kameny asi udělám podle originálu na otočném stole. Možná jen s jiným úhlem té drážky. Podle toho jakou seženu frézičku. Upínání udělám nejspíš na imbusy, ušetřím si tak dva závity řezané nožem.
Sběratel strojů :-)
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

31. 5. 2012, 9:40

Bohužel tady u těch kotoučů s dvoupalcovou dírou(51mm) to upnout pomocí imbusů nejde, to jsem koumal a kvůli tomu upínacímu kuželu by se tam vlezli jen M4, ale bylo by to těsně na knop, radši jsem to ozávitoval, byla to rychlovka :wink:
Tenké kotouče v průměru 250mm se nedělají, taky čím měkčí tím tlustší, stejně tak čím pórovitější struktura, tím silnější kotouč :wink:
Jinak práce je to fakt hodně, proto jsem taky psal, že bych to na kšeft nedělal ani za nic :wink: udělal jsem si 5ks na 51mm díru a těch na 76 díru mám 10kousků, všechny jsem osadil kotóčama na "dobrů prácu" :lol: .

Docela se podivuju, proč bys frézoval tu úhlovou drážku na obvodu :D :D to máš přeci rychlejší na soustruhu, nabrousíš si nůž, který má tvar té drážky, vypíchneš obdelník, nožíkem zajedeš, dáš dopředu dozadu a máš úhlovou drážku jak víno :wink: pak si jenom zafrézuješ tu ďouru abys to tam mohl ládovat, akorát když to tělísko budeš potřebovat v tom vybrání tak jsi v perdeli. Ten systém co jsem vyfotil s tím jedním úhlem je geniální na tom obvodu to dáš kamkoli, akorát musíš být pečlivý v přesnosti aby to nebylo moc vyčvachtané a nelezlo to moc ven :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

5. 6. 2012, 4:51

To je taky možnost, vyjet jí na soudruhu. Chtěl jsem jí frézovat protože stejně budu muset na otočném stole dělat tu díru aby se mohly tělíska vkládat. Tak nastavovat to budu stejně, je to jen vyměnit frézu. Když by bylo potřeba zrovna v té díře, tak se dají dát na druhou stranu. Oba díly příruby mají ty drážky pro kameny a výřezy dávám k sobě otočené o 180 stupňu.

Sehnal jsem magnetický separátor na emulzi. Teď musím udělat ještě nějakou nádrž a armaturu ke kotouči. Nasucho je to špatný :(
Pomalu začínám taky pociťovat problém s orovnáváním když je plný magnet a tak přemýšlím nad orovnávačem jako se tu řešil. Akorát je mi líto níčit origo kryt.
Sběratel strojů :-)
koptic
Příspěvky: 117
Registrován: 14. 1. 2011, 9:04
Bydliště: Nejdek

5. 6. 2012, 7:26

tumlik píše: Jinak práce je to fakt hodně, proto jsem taky psal, že bych to na kšeft nedělal ani za nic
To já bych to na kšeft bral :D
S28, PR20, VK32, SV18RA, 2Ud, N1, OH 253, Engelhardt SD240, Bomar STG 220G, Gildemeister CTX 200 S2
Weiler Condor VS1, Harrison Alpha 330 S, Masturn 32 CNC
koptic
Příspěvky: 117
Registrován: 14. 1. 2011, 9:04
Bydliště: Nejdek

5. 6. 2012, 7:29

capumpor píše:Pracné je to hrozně, spousta závitů, hodně matriálu na ubírání.
Proto jsem se nabízel - na SV18ku bych to taky nechtěl
S28, PR20, VK32, SV18RA, 2Ud, N1, OH 253, Engelhardt SD240, Bomar STG 220G, Gildemeister CTX 200 S2
Weiler Condor VS1, Harrison Alpha 330 S, Masturn 32 CNC
villli
Příspěvky: 171
Registrován: 15. 3. 2013, 10:00
Bydliště: Na jihu čech

6. 8. 2017, 8:58

Mistře Tumlíku, prosím čo je to frezének?

Dik
SUIL 40,ATLAS W4,Thiel Duplex 155,BNNK 32...
Neexistuje blbá otázka,iba odpoveď.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

6. 8. 2017, 9:13

villli píše:Mistře Tumlíku, prosím čo je to frezének?

Dik
psal jsem "frzenk" :wink: .... šroub se zápustnou hlavou
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
Pavka
Příspěvky: 911
Registrován: 10. 3. 2008, 8:40
Bydliště: Ronov

6. 8. 2017, 9:15

A čím to např. udělat je níže.
http://www.gama-alati.rs/proizvodi/bosc ... vatom.html" onclick="window.open(this.href);return false;
villli
Příspěvky: 171
Registrován: 15. 3. 2013, 10:00
Bydliště: Na jihu čech

6. 8. 2017, 11:51

Jáaaaj i tak by som nevedel, :oops: , ale to vysvetluje spústu vecí,hlavne som konečne pochopil jak to závažie drží v tej drážke. :D
SUIL 40,ATLAS W4,Thiel Duplex 155,BNNK 32...
Neexistuje blbá otázka,iba odpoveď.
Odpovědět

Zpět na „Nákup“