Přírubu na brusku

Pravidla fóra
toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

6. 5. 2012, 8:54

Koupím přírubu jako je na fotce i s vyvažovacími kameny.
Kužel 1:5, velký průměr 40, díra v kotouči 76, velký průměr příruby 120.
I více kusů.
Přílohy
příruba2.JPG
příruba.JPG
Sběratel strojů :-)
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 458
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

6. 5. 2012, 9:08

Kdyby jich nekdo mel pripadne vice, beru take :-)
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
FuN
Příspěvky: 292
Registrován: 12. 4. 2007, 6:57
Bydliště: Choceň

6. 5. 2012, 7:04

Mám dvě, ale mají průměr 200 mm. :?: To se vám asi nehodí, co?
Přílohy
SSC_0460.JPG
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 458
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

6. 5. 2012, 7:44

Tohle asi budou priruby pro brusku na kulato. My shanime na rovinnou 3G71.
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
FuN
Příspěvky: 292
Registrován: 12. 4. 2007, 6:57
Bydliště: Choceň

6. 5. 2012, 8:29

jj je to z brusky na kulato
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 458
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

6. 5. 2012, 8:32

Az si nejakou sezenu, tak se znovu ozvu :D
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

6. 5. 2012, 9:27

tak tohle shánění jsem už dávno vzdal :wink: a to jsem nesháněl žádnou exotiku, ale na BPH, došel jsem k názoru, že kotouče s 76 otvorem se obtížně shánějí, a za další když potřebuješ slabší od 10 do 16mm tak je to problém takové kotouče se prostě neděají, tak jsem si řekl, že si udělám příruby na průměr děr 51mm podle původních přírub na 76mm jako další projektík. Na předhrubovaný otvor si nabrousím výstružník :D
Zatím jsem si nahruboval 5 kusů i s příložkama a k tomu taky nějaký na BN 102 s 32 mm průměry, to je taky exotika. :D
P1070878.JPG
Jinak jsem byl u svobody a ptal se na příruby, má jich tam fakt kvanta většinou bez tělísek, ale ty jsem si dělal taky to není problém, cena 2800kč bez dph za přírubu :wink: tak jsem se otočil na patě a pádil si je radši udělat :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 458
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

6. 5. 2012, 9:37

No take jsem premyslel o vyrobe, jen to musi byt napresno. Zadni cast se pouziva jako labyrint proti vnikani prachu do vretene. Drazka pro teliska je ve tvaru ribiny. No budu mit pak co delat pro dlouhe zimni vecery :D
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

6. 5. 2012, 9:50

No Svoboda je hrozný žiďák, to vím. Já u něj jednou našek kabel k magnetu s hlíníkovou zástrčkou, a že prý 1200. Tak jsem mu řekl že upadl. Víte co to stojí nové, říkám nic, už se to nedělá. Tak kolik prý dáte. Říkám max 200 a on tak 4. Nakonec byl za 3.

Udělat přírubu, už jsem o tom uvažoval, ale té práce na tom a nemám takovou kulatinu, ve sběrně už nechtějí prodávat.
Na téhle jsou dva levé závity, jeden na stahovací matici a druhý na stahovací šroub do vřetena. Pak rybinové drážky na vyvažováky, to by se muselo frézovat na otočném stole, jinak to nevidím. Udělat výstružník tak to bych nedal, takže bych to musel brousit fortunou. Celou přírubu udělat s přídavkem a na čisto v hrotech na trnu, což je další věc, kterou ještě nemám. V neposlední řadě ty vyvažováky, tak to by asi nebyl problém, udělat kroužek a nařezat + závity na červíky.
Radši bych ale sehnal originál, pěkně načerněný.
Sběratel strojů :-)
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

6. 5. 2012, 10:05

capumpor píše:No Svoboda je hrozný žiďák, to vím. Já u něj jednou našek kabel k magnetu s hlíníkovou zástrčkou, a že prý 1200. Tak jsem mu řekl že upadl. Víte co to stojí nové, říkám nic, už se to nedělá. Tak kolik prý dáte. Říkám max 200 a on tak 4. Nakonec byl za 3.

Udělat přírubu, už jsem o tom uvažoval, ale té práce na tom a nemám takovou kulatinu, ve sběrně už nechtějí prodávat.
Na téhle jsou dva levé závity, jeden na stahovací matici a druhý na stahovací šroub do vřetena. Pak rybinové drážky na vyvažováky, to by se muselo frézovat na otočném stole, jinak to nevidím. Udělat výstružník tak to bych nedal, takže bych to musel brousit fortunou. Celou přírubu udělat s přídavkem a na čisto v hrotech na trnu, což je další věc, kterou ještě nemám. V neposlední řadě ty vyvažováky, tak to by asi nebyl problém, udělat kroužek a nařezat + závity na červíky.
Radši bych ale sehnal originál, pěkně načerněný.

:D kdo se bojí sere v síni :D já jsem ten první, který by šel a tu přírubu koupil, klidně deset kusů, to mě věř :wink: ale tohle ja fakt velký podpulťák.

kulatinu jsem samože koupil, na stromě to neroste, a ze sběren jsem vyléčenej :wink: , origo na 76mm mají fí 120mm já jsem na 51mm uřezal z 105 a ještě ji budu asi zmenšovat,
dva závity jsou zbytečnost, u BPH a věřím, že i u té ruské se to řeší maticí s levým závitem, která je pod ségrovkou, doleva utahuješ, doprava se opře o ségrovku a povolí kužel, tohle by šlo i na té rusce.
Vyvažovací tělíska nemusí být na rybiny, to je zbytečně složité, zvlášť na výrobu. Mají normálně čtvercový profil, jsou rozříznuté do půlky a uprostřed je závit M4 s frzenkem, jak se utahuje frzenk tak se to roztáhne :wink: ideální jak na výrobu, tak na vyvažování :lol:
Ano, celá příruba je nahrubovaná, pak bude přesná díra a pak jde na vyvažovací trn mezi hroty, přesnosti se ale není třeba bát, mám originální a to bys blil co se pouštělo do světa :lol: :lol:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

6. 5. 2012, 10:20

Dá se to určitě zjednodušit, viděl jsem na BPH i dělané příruby bez vyvažováků (to teda nevím jak se s tím dalo přesně brousit). Ten způsob s roztakováním kamene červíkem znám, to mám na brusce nakulato. Jenže mě se to líbí, když je to kopie originálu. Ne jen aby to sloužilo.
A pořád doufám, že se nějaká sežene, přecejenom těch brusek tu bylo taky dost a plno lidí to může mít doma a ani neví k jakému stroji to je. A ten kužel je jiný něž mají české magnetky tak tam jsou nepoužitelné.

Zajmalo by mě z jaké to děláš oceli, nijak to neupravuješ, nebo jo?
Co kontilitina, blbost co?
Sběratel strojů :-)
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

8. 5. 2012, 9:05

capumpor píše: Zajmalo by mě z jaké to děláš oceli, nijak to neupravuješ, nebo jo?
Co kontilitina, blbost co?
Dělám to z 12 050, upravovat by mě to ani nenapadlo :D
Z litiny bych to nedělal, sice se to dobře obrábí, ale zase je dražší :wink: U těch přírub na průměr 76 je dotahování podložky k základní přírubě šesti šrouby, protože je tam místo. Já jsem si řekl, že tu podložku u těch přírub na kotouče s dírou 51 mm budu dotahovat centrální maticí s levým závitem zajištěnou červem.

Já mám osobně taky radši originál, ale zase si říkám, že potřebuju dělat a ne čekat než se něco nachomejtne. Zatím jich dělám pět kousků právě na ty kotouče s 51mm dírou, které se tuším ani nedodávali, proto je asi ani neseženu.
Jinak na BN 101 mám příruby i z hliníku a naprosto v pohodě :wink: Na diamantové kotouče s hliníkovým tělem je to ideál, stejně je provrtám a chytím šroubama přímon a přírubu, takže tam nemusí být žádné závity

Jinak na to BPH by mohla být příruba taky z hliníku, nevidím v tom problém, pokud ten kotouč nebude moc silný.
Třeba nadělat kovové kužele (u BPH je největší průměr kužele 1:5 cca 31mm) s vnějším průměrem třeba 38mm na obvodu nějaké drážkování. tuto vložku bych zalisoval do hliníkového polotovaru + loctite, který bych následně obrobil.

Já prostě zjišťuju, že k plnému využití magnetky mě prostě těch mých 7 přírub s kotouči nestačí :wink: :lol:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

8. 5. 2012, 9:04

Já aspoň jednu chcu!! Cena nerozhoduje, prototože JE špičkový od Tumlíka.
K ničemu Tě nezavazuju, vzal bych jich i víc...Mít tak víc kotoučů, sen....Děláš mi velkou radost, slintám u Tvých pat,
Tak je to sen, kdybych měl druhej "vostrej" na hrubovaní, ale pořebuju ho, tak pi.u :lol: .
koptic
Příspěvky: 117
Registrován: 14. 1. 2011, 9:04
Bydliště: Nejdek

8. 5. 2012, 9:55

Ty příruby přeci není problém udělat.
Dodejte výkres, nebo přírubu a já Vám je udělám (a určitě to nebude za 3tis).
S28, PR20, VK32, SV18RA, 2Ud, N1, OH 253, Engelhardt SD240, Bomar STG 220G, Gildemeister CTX 200 S2
Weiler Condor VS1, Harrison Alpha 330 S, Masturn 32 CNC
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

8. 5. 2012, 10:41

Dík, já si je taky můžu udělat, ale když by byly nějaké hotové tak by to bylo jednodušší. To bych se musel hanbou propadnout kdybych si je nechal dělat :lol:

A z litiny bych je chtěl dělat protože nějakou mám(právě ze sběrny), kdežto ocel bych musel kupovat.
V první řadě ale musím udělat trn, protože když sundám kotouč z té jedné příruby kvůli oměření tak jsem bez magnetky. Možnost tepelného zpracování nemám tak ho udělám alespoň ve stavu 0.
Sběratel strojů :-)
Odpovědět

Zpět na „Nákup“