Kúpa CO2 laseru 100W

a dalsi nekonvencni metody obrabeni a deleni
Proteigon
Příspěvky: 10
Registrován: 28. 1. 2016, 11:31

28. 1. 2016, 11:51

Dobrý deň.
Som tu prvý krát a bolo mi povedané že na tomto fóre vedia výborne poradiť. Zastupujem rozbiehajúcu sa firmu ktorá chce do svojho portfólia pridať aj co2 laser.
Pozeral som ceny laserov a na Ebay majú bezkonkurenčné ceny. Vyhliadol som si tento stroj http://www.ebay.com/itm/Reci-100W-900-x ... Sw~bFWQZ~t
Chcem sa spýtať na čo by som si mal dať pozor, čo očakávať, aké investície do toho budem musieť dať atď... (mimo cla, daň, poštovné)
Budem veľmi rád ak mi niekto poradí, či povie aké mal on skúsenosti.
Ďakujem
masafi
Příspěvky: 100
Registrován: 7. 6. 2012, 1:39
Kontaktovat uživatele:

29. 1. 2016, 10:33

Ahoj,

doporucuji ti procist vlakna v teto sekci fora ... nakup se resil nedavno .... Mám zkusenost s importem laseru z ciny a co jsem nacetl nekoupil bych stroj z ebay ... jsou vyzkouseni vyrobci se slusnym aftersales supportem .... radeji kup primo od vyrobce nez od prekupnika na ebay, ktery zmizne a neni ... koukni na sawmillscreek a cnczone jak si aktualne vyrobci a hlavne lide co delaji aftersales podporu stoji ... koukni na stroje Shenhui, Redsail maji slusnou povest co ctu .... vic najdes na forech co jsem ti psal ... Ja mam GWeike mam ho rok a funguje, ale resil jsem nekoilk problemu a support nebyl nic moc ... uz bych od nich nekoupil .... U vyrobku za cca 1/7 ceny ceny BMW neocekavej kvalitu a uroven BMW.. co s tim stojem chcete delat ?

Mej se a hodne stesti ...

M
http://www.gravoservis.cz
gravirování, řezání a značení laserem, eloxový tisk
Proteigon
Příspěvky: 10
Registrován: 28. 1. 2016, 11:31

29. 1. 2016, 11:19

Ďakujem za rady.
Chceme rozšíriť portfolio a zakúpiť laser. Využitie asi všestrané, budeme používať asi kazdý material a aj rezať aj gravírovať... Podla plánov a objednávok ktoré mám odhadujem že sa na stroji bude pracovat 8hodin denne. A potrebujeme nájsť stroj s plochou okolo 100x60cm, posuvny stôl a hlavne zaujimava cena cca do 10 000€. Ak by ste vedeli niečo konkrétne odporučiť bol by som vám velmi vdačný

Je pri strojoch pochádzajucích z ázie aj nejak zvýšená kazovosť a s tým aj náklady na prevádzku ?
masafi
Příspěvky: 100
Registrován: 7. 6. 2012, 1:39
Kontaktovat uživatele:

29. 1. 2016, 1:01

pokud chcete stroj provozovat 8h denne a nejste schopen si stroj hned sam opravit kupte si radeji dva stroje z ciny pokud to s podnikanim myslite vazne :) nejsem moc zkuseny uzivatel cinskeho laseru mam ho teprve rok a kousek, ale obecne cinske stroje jsou vyrazne pomalejsi nez mainstrem v rastru ....poruchovost je asi trochu o stesti ... kazdopadne se strojem si clovek muze koupit nahradni dily za par korun, ale musite byt schopen diagnostikovat problem a vymenit jendotlive dily .... zalezi jestli budete delat vlastni vyrobky nebo rezani a gravuru jako servis nekomu dalsimu .... vyhoda je, ze vsechny cisnske stroje jsou hodne podobne takze nahradni dily bez problemu koupite i v CR/SK jen tak 2-5x drazsi.

M
http://www.gravoservis.cz
gravirování, řezání a značení laserem, eloxový tisk
Proteigon
Příspěvky: 10
Registrován: 28. 1. 2016, 11:31

31. 1. 2016, 10:16

Ďakujem.
Našiel som ešte tento stroj https://cnc.inshop.cz/co2-lasery-pro-re ... x-900-100w
Z ameriky by sa dal kúpiť za asi len 8000€
Je to lepšia voľba ako stoj z Ázie alebo ani nie ?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

31. 1. 2016, 10:24

spocitej si ze ty profi vyrobky maji v konecnem dusledku cca 20-30% vyssi kvalitu vykon a zivotnost
pak do toho zapocti porizovaci cenu

a neco ti vyjde

zpravidla koupis za ty same penize dva a vice cinskych stroju

tohle potom zvaz
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
masafi
Příspěvky: 100
Registrován: 7. 6. 2012, 1:39
Kontaktovat uživatele:

3. 2. 2016, 8:58

robokop píše:spocitej si ze ty profi vyrobky maji v konecnem dusledku cca 20-30% vyssi kvalitu vykon a zivotnost
pak do toho zapocti porizovaci cenu

a neco ti vyjde

zpravidla koupis za ty same penize dva a vice cinskych stroju

tohle potom zvaz
Ahoj, nesouhlasím s Robokopem, že profi výrobky mají proti číně jen o 20-30% vyšší kvalitu, výkon a životnost. Hodně záleží na tom co budeš dělat a kolik na to budeš mít lidí. Pokud budeš sám a nemusíš si půjčovat nějakou závratnou čásku, aby jsi GCC, TROTEC, EPILOG zaplatil tak nebudeš litovat, protože jeden tenhle stroj vyšší řady udělá jako 2-3 čínské stroje pokud budeš srovnávat podobné výkony trubic a aplikace, ale za všechno se platí.... Problém je, že v jednom člověku se na dvou a více strojích dělá často velmi špatně takže výhodu více levnějších strojů nevyužiješ.... Čínský stroj má max použitelnou rychlost při gravírování kolem 500 mm/s... mainstreamové stroje 2000-3000mm/s. Pokud budeš srovnávat pevné kovové trubice proti skleněným tak je to podobné jako při gravírování ... mám RECI 130 w sklo a synrad 60w resp 74w meřených pevnou trubici a řezné rychlosti jsou skoro stejné s rozdílem režie na řez u pevné kolem 0,1mm a skla kolem 0,25mm navíc je problém chlazení,max proud, min regulace kolem 20% výkonu. Životnost Reci uvádí kolem 10 000h, ale u dlouhých trubic s velkým výkonem je to reálně dle zkušeností na zahraničních fórech mnohem méně kolem 3-5000h a to ještě s velkým štěstím. Když ti umře dlouhá trubice je velký problém s importem, protože je velké riziko, že ti přijede krabice střepů a nebo trubice nepojede ... Já jsem si k našemu stroji objednal RECI Z2 náhradní a výsledek je, že nekonec nejela ani jedna ... ještě štěstí, že fungovala ta Z6 130w, protože Z2 90w stojí v ČR jen kolem 15 000 kč bez DPH a 130 w už kolem 45 000 .... Jsem rád, že mám v dílně spirit ls, protože je to rychlej stroj na kterém byla jen jedna zásadnější závada za 4 roky provozu, která se podařila vyřešit s trochou štěstí během 24 hodin. Musím, ale říct, že i přes nějaké potíže při rozcházení našeho velkého stroje teď funguje také a umožňuje mi řezat formát, který bych reálně nikdy v mainstreamu nezaplatil, protože cena by byla někde kolem 2 mil korun .... z nouze jsem zkusil i gravírování, ale 130w na gravůru je hodně, protože jak je stroj pomalý a trubice se nedá pořádně regulovat pod 20 % výkonu není to na plast ono ... dřevo v pohodě

toť je můj pohled na věc ..... doporučuji sawmillscreek.org a cnczone.com pokud trochu vládneš angličtinou

M
http://www.gravoservis.cz
gravirování, řezání a značení laserem, eloxový tisk
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

3. 2. 2016, 9:07

tak samozrejme u laseru to muze byt jine
ja jsem spis vychazel z obecne zkusenosti kterou mam s cinskymi vyrobky
a to nekupuju nikdy tu nejlacinejsi cinu (to se tezce nevyplaci)
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
masafi
Příspěvky: 100
Registrován: 7. 6. 2012, 1:39
Kontaktovat uživatele:

3. 2. 2016, 9:20

tak to pak jo .... v lasererech je to jiné než u cnc .... protože pokud nekoupíš střep za hubičku, ale u solidního výrobce ušetříš proti cnc stroji z evropy nebo usa 1/2 ceny, ale osazeno to máš yaskawa, HSD, delta/omron a najednou je to jak píšeš .... u laserů je největší rozdíl v pohonech, řízení a trubici to dělá ty západní stroje mnohem výkonější .... stejně jakou u CNC jen tam i slušnej číňan použije ty kvalitní komponenty ... jenže když laser čína stojí 8000 usd a jen pevná synrad 100w trubice by stála 10000usd .... už to nevychází ...
http://www.gravoservis.cz
gravirování, řezání a značení laserem, eloxový tisk
Proteigon
Příspěvky: 10
Registrován: 28. 1. 2016, 11:31

4. 2. 2016, 9:54

Ďakujem.
V čom je všetkom rozdiel medzi Reci trubicou a Synrad RF (reci 150W / synrad 100W). životnosť, rychlosť, presnosť ?
ak sa do čísnekho stroja osadí synrad má to zmysel ?
masafi
Příspěvky: 100
Registrován: 7. 6. 2012, 1:39
Kontaktovat uživatele:

4. 2. 2016, 10:40

Cena - několika násobně vyšší
odolnos a životnost - 10-15 000 hodin, ale je možné je repasovat a opravovat ... navic pokles výkonu u té naší je cca 4w za 4 roky
přesnost - trubice musí mít menší bod, protože má prořez jen kolem 0,1mm čínská 130w kolem 0,25
vzhledem k pohonům na čínském stroji a konstrukci hlavně osy x podle mě nemá smysl osazovat .... nejmarkantnější rozdíl bude v gravírování, protože západní stroje pohybují hlavou v ose x 2-3m/s a čínský kolem 0,5m/s
http://www.gravoservis.cz
gravirování, řezání a značení laserem, eloxový tisk
Proteigon
Příspěvky: 10
Registrován: 28. 1. 2016, 11:31

4. 2. 2016, 12:25

Ide mi hlavne o plochu gravírovania ktora musi byt minimálne 100x60 optimálne 130x90cm. Epilog stroje o takomto rozmere stoja od 90 000€ hore. A to nepripadá do úvahy. Preto premýšlam nad kúpou laseru z ázie ale s US trubicou (synrad).
Dá sa laser nejak prestavať ? vložiť tam lepší motor ?
Ďakujem za rady.
Po zakúpení laseru budem potrebovať odbornú pomoc (zaškolenie, prestavba, uviesť stroj do chodu) ktorú samozrejme aj patrične ohodnotím za čas, robotu a cestu. Ak by mal niekto záujem prosím správa.
masafi
Příspěvky: 100
Registrován: 7. 6. 2012, 1:39
Kontaktovat uživatele:

4. 2. 2016, 2:26

pak musis koupit cinu ... a prekousnout to, ze to nebude zadny fofr ..... problem je to, ze pokud zrychlis osu x musis vymenit i trubici, protoze druha neprijemna vlastnost je co jsem cetl, ze sklenena trubka ma pomalejsi buzeni .... zase muzes koupit tech stroju vic .....
http://www.gravoservis.cz
gravirování, řezání a značení laserem, eloxový tisk
Tomáš Svoboda
Příspěvky: 225
Registrován: 22. 8. 2007, 12:51
Bydliště: Zlín

4. 2. 2016, 3:14

Z čínské 60W trubice jsem dostal max cca 800Hz zapínaní / vypínání . Nevím jestli je limit ve zdroji nebo v trubici ale je to pomalé dost .
Od toho se odvíjí i rychlost u těch čínských hraček , jezdit rychleji by to sice mohlo ale detaily by byly pryč. :)
Proteigon
Příspěvky: 10
Registrován: 28. 1. 2016, 11:31

4. 2. 2016, 6:42

ja som premyšlal nad Reci 150W ... alebo ak by bol obrovský rozdiel (v kvalite celkovo a kvalite rezania/gravirovania), finančne by sa to do budúcnosti viacej oplatilo kúpil by som hneď so strojom Synrad trubicu namiesto Reci.

Ak by teda stroj po výmene komponentov (motor/zdroj) využil synrad aspon na 90%
Odpovědět

Zpět na „plazma plyn voda laser EDM“