Plugin pre CorelDraw x8 ...DRWorks pre CO2 laserovú mašinku

a dalsi nekonvencni metody obrabeni a deleni
Odpovědět
peterd
Příspěvky: 17
Registrován: 15. 6. 2015, 10:16

14. 2. 2018, 10:17

Zdravím,

objednal som 50W laser je už na ceste.....Mám skúsenosti s CNC frézou (Kompas F600) prípravov ddád aj pre 3D frézovanie, Aspire g-kód-Mach3..
Ale nemám skúsenosti so softom riadenia-výstupu pre laser....rezanie, gravírovanie. K stroju je RDWorks....uvádzajú že môže spolupracovať s CorelDraw.....
Zakúpil som si ( teda lacnejšiu verziu Corelu CorelDraw X8 student-home edition........podľa uvedeného návodu tu..... http://www.thunderlaser.com/troubleshoo ... works.html" onclick="window.open(this.href);return false;
som ho najskôr nainštaloval a potom zahájil inštaláciu RDWorks......ale aj po zadaní údajom sa prerušila inštalácia s tým, že nemôže nájsť Corel....a tým to končí..skúšal som všeličo, bez výsledku....
A tak sa vrátim ku Corelu...Vie mi niekto poradiť či tá verzia Corelu to vôbec umožňuje? Až teraz som zistil, že nemusí niektoré funkcie obsahovať...
Alebo vie niekto poradiť čo s tým......

Peter

Laser je to tento https://www.ebay.de/itm/CO2-laser-gravi ... 100623.m-1" onclick="window.open(this.href);return false;
Flavi
Příspěvky: 17
Registrován: 7. 12. 2015, 9:57

15. 2. 2018, 6:44

Ahoj,
z mých zkušeností vím, že instalace do pluginu programu RDWorks je velmi problémová. Pokud jsi zakoupil X8 Home verzi, počítej že to určitě nerozjedeš, nejsem si jist zdali takové vysoké verze vůbec podporuje.
Pro instalace těchto pluginu je potřeba Corel v plné verzi i s makry. Osobně bych volil práci přímo s programem RDWorks. A pokud chceš vytvářet v Corelu tak grafiku exportuj jako .ai a importuj do RDWorks a pracuj.
peterd
Příspěvky: 17
Registrován: 15. 6. 2015, 10:16

15. 2. 2018, 7:56

Pekný deň Flavi,
ďakujem za odpoveď, rozumiem.....
Pozrel som si podrobnejšie ten Corel a ako píšeš ..tá verzia nemá makrá ....to som si pred kúpou poriadne nepozrel.

Peter
Odpovědět

Zpět na „plazma plyn voda laser EDM“