Zdroj HM-T50 50w laser

a dalsi nekonvencni metody obrabeni a deleni
Odpovědět
00alkskodi00
Příspěvky: 153
Registrován: 20. 11. 2014, 6:31

8. 6. 2018, 5:59

nazdar chlapy

zapajal som tanto zdroj a asi mi odislo nieco vo vnutrineivete mi poradit co to moze byt ?

ked zapojim G s WP tak mi to zacne svietit ako keby som stlacil tlacidlo test...
Přílohy
HTB1DMVUjDdYBeNkSmLyq6xfnVXan.jpg
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

8. 6. 2018, 7:25

Tvůj popis je veskrze neurčitý. Podrobně popiš, co jsi měl kde zapojené a kdy se to podělalo. Jinal pro informaci TH a TL je řízení zdroje TH log. 1 a TL log. 0. WP je spínač vodní ochrany pro trubku, IN je vstup řídícího napětí a +5V je řídící napětí. Aby se zdroj zapnul, musí být WP spojeno s G a TL na G, nebo TH na +5V. V tu chvíli je zdroj zapnutej, ale ještě nedává proud. Ten začne dávat ve chvíli, kdy přivedeš napětí na IN. 0V žádný proud +5V max proud cca 30mA. Nevím, jestli může být nezapojená trubka. U starších zdrojů s násobičem ho to spolehlivě zničilo. Tady jsou dvě trafa v sérii, ale já vždy používám zatěžovací odpor 20kohm/30W. Pokud sis cokoliv odprásknul, doporučuji koupit zdroj nový, protože jako laika tě to docela spolehlivě zabije. Já sám jsem několik zdrojů (3 kousky) opravoval, ale je to tak nevděčná věc, že i pro sebe jsem si koupil náhradní zdroj a při případné poruše ho prostě vyměním.
Odpovědět

Zpět na „plazma plyn voda laser EDM“