40W CO2 - Laser Engraver Cutter

a dalsi nekonvencni metody obrabeni a deleni
Odpovědět
Sanyter
Příspěvky: 2
Registrován: 3. 7. 2019, 10:37

3. 7. 2019, 10:59

Ahoj,

pročítal jsem nějaké příspěvky na fóru a možná že už i znám odpověď, ale zkusím se zeptat ještě pro jistotu na novém tématu. Pořídil jsem si hobby 40W laser z Ebay, který svým zpracováním stojí za houby, ale na moje potřeby jsem si říkal, že to bude bohatě stačit. Chtěl jsem pro pálení a gravírování kůže o tloušťce 1-2 mm. Na stroj jsem si koupil všechny nové držáky a sklíčka taktéž z Ebay, protože ty původní byli v otřesném stavu, také jsem si udělal stavitelný stůl, pro maximální přiblížení se ke správné pálící výšce. Jakmile jsem dal vše dohromady a zkoušel jsem stroj zkalibrovat, nějakou dobu (asi hodinu pálení) stroj fungoval.

Na druhý den jsem chtěl pokračovat v testech, ale stále jsem přidával výkon a řez byl čím dál škaredší až to kůži nepropálilo vůbec (což by mi nasvědčovalo podle vašich zkušeností na vadnou trubici). Laser jsme znovu zkalibrovali, ale bohužel, už se nám to nepodařilo a stejný výkon jako na začátku pálení už stoj nemá. Když se pod čočku dá papír a zapnu test paprsku, krásně papír prořízne, tudíž si myslím, že kdyby byla špatná trubice, paprsek by nešel vůbec.

Nějaké nápady, jak postupovat dále? Nezabývá se někdo přímo touto problematikou, že by tyto HOBBY lasery nějak servisoval? Samozřejmě bych tuto pomoc finančně zohlednil. :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
lubbez
Příspěvky: 3154
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

3. 7. 2019, 3:03

Chtělo by to fotku stroje. Co chlazení? Pokud je teplota vody nad 30 st. laser funguje fakt blbě.
Sanyter
Příspěvky: 2
Registrován: 3. 7. 2019, 10:37

7. 7. 2019, 5:43

V takových vedrech jako teď jsem to ani nezkoušel. Zkoušel jsem to když byla okolní teplota kolem 15°C a voda byla tak na 10.

http://www2.artaylor.co.uk/images/laser ... JC-40W.jpg
Odpovědět

Zpět na „plazma plyn voda laser EDM“