porovnavka rucnich plasmovych rezacek

a dalsi nekonvencni metody obrabeni a deleni
Odpovědět
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

22. 2. 2020, 6:22

Klimbik: a netvrdil jsi posledne ze ty videa nedelas pro zisk z reklam?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
zverodoktor
Příspěvky: 2984
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

22. 2. 2020, 7:44

Grad píše: 21. 2. 2020, 8:30 Tak ono je rozdíl zda je to video od nějakého Pepíka z Horní Dolní, který těch videí tam má zveřejněných pár a to ještě spíše takové z druhu home video...
Nebo jde o skoro "profi" produkci nějakého in­fluencera, který se obvykle zaměřuje na konkrétní okruh zboží...
Nezostáva iné, iba súhlasiť.
Napríklad to jeho zameranie na 50 ročnú zodratú maďarskú frézku o ktorej natočil 14 dielny seriál je neprehliadnuteľný do očí bijúci príklad toho, že toto je jeho cieľ. Len je otázka, kto mu s toho Strigonu za to platí... :lol:
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

22. 2. 2020, 8:05

Zaplati to youtube a vpodstate tedy my vsichni.
Byt to ocividne hned ze zacatku maznul bych ho jako kdejakeho cinana co tu spamuje reklamy obden. On to dela plizive a tvari se nejprv jako regulerni clen komunity. Pak to tu zaspamuje linky na svuj vydelecny web.
Kdyby s tim prisel na rovinu tak je to jina, ty videa maji i jistou informacni hodnotu a nemel bych s tim problem ale takhle se mi to uplne nezda.... Navic to tu ted vytapetoval reklamou na lidl a parkside. Tyhle firmy maji dost penez aby si zaplatili vlastni banner tady na foru.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

22. 2. 2020, 8:12

Ale prdlajs, Klimbík je takovej pokustón a jeho videa jsou celkem objektivní. Taky jsem uvažoval o té řezačce, ale ty parametry mě odradily, díky tomu jeho videu. Tohle bych rozhodně nepovažoval za reklamu.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

22. 2. 2020, 8:13

Nicmene to reklama je, je tu spousta log firem....
a on to i priznal ze z toho ma penize byt z youtube...
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

22. 2. 2020, 8:15

Dovolím si nesouhlasit.
Ty videa mohou být pro někoho přínosná i kdyby to byla reklama, jen to musí být na 1 dobrou zřejmé, že to reklama je a a pak k těm informacím tak přistupovat - tj. se selským rozumem, či moderně nazváno kritickým myšlením...
To že jsem poukázal na to že je to reklama, neznamená že bych tvůrce odsoudil.

Je také značný rozdíl, zda za odvedenou práci na výrobě videi dostane zaplaceno přímo od výrobců, nebo od Googlu za to že se tam zobrazují jiné reklamy... ty si můžete vypnout sami pomoci AdBlok :wink:
Uživatelský avatar
Klimbik
Příspěvky: 664
Registrován: 11. 12. 2018, 10:18

22. 2. 2020, 8:30

Lidl me za to neplati. To bych na ne prece nedelal i hejty. Jedine penize co mam je z teklam ktere se zobrazujou okolo. Stejne jako kazdy jiny kdo dava videa na youtube, jakakoliv. Tahle reklama ma dvoji vyznam: 1) castecne mi zaplati treba nakup novych hracek, ktere pak muzu ukazat ve videich (bohuzel opravdu jen zlomek a cas ktery stravim u nataceni, strihani a propagaci bohuzel uz nepokryjou vubec) a druhy nemene dulezity, youtube si bere asi tretinu penez z te reklamy co v mych videich zobrazuje. To znamena ze na tom vydelava taky a tim padem moje videa pak i vic propague a dostanou se k vice lidem. Pokud by tam reklama nebyla, youtube by je lidem tolik nenavrhoval.
Nekteri lidi tady me radi hejtujou a vymysli na me kdejakou spinu, tak prosim, klidne pokracujte. Ostatnim dekuju za podporu!

Btw. to oznaceni pseudotumlik je asi nejpeknejsi lichotka co jsem kdy slysel. To, ze by me s nim nekdo nekdy byt negativne srovnaval, mi prijde jako absolutni ulet. Tumlika a jeho praci absolutne respektuju a klanim se. Je to profik strojar a ja jen Programator co si ve volnem case hraje s frezkou. Uplne neco jineho. Nesnazim se mu vyrovnat, byl by to ztraceny cas a stejne by se mi to nepovedlo. Stejne tak uznavam praci clena Petr68. Diky hosi.

A co rict o robokopovi, proste ja vim, ze me nemas rad :) ale co ...
Youtube - "klimbíkova bastlírna" :twisted:
zverodoktor
Příspěvky: 2984
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

22. 2. 2020, 8:37

Ja sa v tomto prikláňam ku Gradovmu príspevku vyššie. Robo ja na jednej strane chápem, že tu nechceš nejaké neplatené reklamy, ale Klimbík podľa mňa nieje tento prípad. Poňal to celé síce trochu "Americky", ale pri troche kritického pohľadu takéhoto druhu "reklamy" ale v písanej forme je tu na fóre neúrekom. Ak živí svoje hobby z reklamy od Google, nemám voči tomu výhrad, robí to kdekto a môže pri tom zostať v rámci svojich možností objektívny. A keď môže za video dostať peniaze, bol by idiot ak by ich nechcel. Nakoniec tá reklama tam skáče tak či onak a ak s tým neviem žiť, Ad Block... Nemám z Klimbíkovych videí pocit, že by ho platil niekto za reklamu svojich výrobkov. Ak tu na fóre ja napíšem (a už som to tiež robil), že toto alebo tamto som kúpil a je to dobré a doporučujem to aj ostatným, tiež je to na "maznul bych ho jako kdejakeho cinana"?
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

22. 2. 2020, 8:40

Já mám Adblock trvale zapnutý, takže reklamy nevidím a Klimbíka berte jako populistu. Chce být středem zájmu, proto honí lajky a sdílení, ale rozhodně to nedělá na kšeft. Já mu fandím. Intelektuál, který se montuje do černého řemesla a rozhodně není jediný, ale každý nemá tu potřebu zveřejňovat své úspěchy a omyly. Dnes je v módě ukazovat pouze své úspěchy a kritizovat úspěchy ostatních. :) Nebudu jmenovat, ale já osobně fandím Zverodoktorovi, který toho ví víc než mnohý vyučenec v oboru a pak jsou tu tací, kteří kecají do všeho a melou naprosté nesmysly.
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

22. 2. 2020, 8:51

Přinejmenším ty tapety by tu být nemusely. Když už, stačil by v takových případech jen url odkaz.
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

22. 2. 2020, 8:56

Mám li být zlomyslný, pak raději ty tapety, nežli ten odkaz :lol:
Ti co mají zkušenosti s on-line propagací vědí proč :wink:

Nechal bych Klimbika už být a věnoval se obsahu více odpovídajícímu názvu vlákna :)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

22. 2. 2020, 9:02

Ano jsem na tebe nastvany protoze jsi prisel a bez zeptani tu spamujes komercnim obsahem. To se mezi slusnymi lidmi nedela. Zeptat jsi se mohl. Vzal jsi to za spatny konec. Tak se nediv...
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

22. 2. 2020, 9:21

Najlepsie je ze z vas zadarmo taha rozumy, potom to propaguje vo videu s reklamami.
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

22. 2. 2020, 9:28

Ale no ták, to už bola podpásovka :?
Čo je na tom zlého že získané rady ďalej propaguje a robý im osvetu?
To ako že by bolo lepšie že by si tie rady nechal pre seba a eště na nich trebárs komerčne zarábal niekde v sériovej výrobe? :shock:

Že mi ruka neupadla než som napísal ten 1.post o reklame :twisted:
zverodoktor
Příspěvky: 2984
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

22. 2. 2020, 9:31

ROBOKOP:
V tomto Robo máš pravdu, spýtať sa mohol. Ale na druhej strane, nieje to taká úplne typická reklama. Klimbík tu uverejňuje nejaké video vždy k téme strojárstva, má to nejaký ucelený obsah, vždy sa tam niečo dozviem, alebo sa rád pozriem ako nikto druhý pristupuje k danému problému. To nemá nič spoločné z hodnotením obsahu z hľadiska správnosti, či nesprávnosti úvah a postupov. A nie v každom je zmienka na konkrétny produkt. Ak teda nerátame za reklamu aj zmienku o tom, aký typ farby či šmirgľa použil a pod.
Predpokladám, že ho ani nenapadlo, že by tento druh propagácie mohol byť považovaný za reklamu v pravom slova zmyslu. (popravde mňa to nenapadlo dodnes, ale ja som doktor, nie businessman :-))
Každopádne by som navrhol, aby si sa ty ako šéf a Klimbík chlapsky porozprávali a dohodli tak, aby nevznikali takéto z môjho pohľadu nie úplne odôvodnené prenice.

Britt:
Ďakujem, a musím zodpovedne povedať, že za veľké množstvo vedomostí zo strojariny vďačím tomuto fóru a teda ľuďom, ktorí tu sú, (alebo boli :( ) a neboli skúpi podeliť sa zo svojimi skúsenosťami alebo radou či už dobrými, alebo zlými.

Možno práve preto by nebolo šťastné vyháňať odtiaľto jedného z mála členov ktorí zostali, ktorí toto fórum oživujú niečím novým a dokonca vecným, aj keď možno z pohľadu podaktorých nie najšťastnejšou formou. Mne to nevadí a dokonca to vítam.

Atlan
No ale to snáď nemyslíš vážne. Uvedomuješ si, koľko komerčných projektov za hromadu peňazí vzniklo s podporou bezplatných rád na tomto fóre? A to priamou otázkou do pléna?

Chlapi nemáte pocit, že je to tu ako v dievčenskej škole? Jednomu sa zadarí a všetci okolo ho v momente oštia. Je to ako hon na bosorku.
Naposledy upravil(a) zverodoktor dne 22. 2. 2020, 9:35, celkem upraveno 1 x.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Odpovědět

Zpět na „plazma plyn voda laser EDM“