China Laser - jak zpět nahrát FW GRBL 1.1

a dalsi nekonvencni metody obrabeni a deleni
Odpovědět
rerege
Příspěvky: 20
Registrován: 7. 7. 2019, 6:18

30. 10. 2019, 8:31

Zdravím a volám o pomoc.
Včera jsem zkoušel oživit nový hobby laser z Aliexpressu. Podařilo se mi v LaserGRBL rozchodit to, že se to v pohodě konektovalo (Grbl 1.1f) a fungoval posun. ALE! Jelikož se mi nepodařilo rozchodit samotný laser, tak jsem začal laborovat s jiným softwarem (Benbox) a výsledkem je, že teď mi nefunguje přístroj v LaserGRBL, tedy ani posun, který fungoval. Prosím, lze to nějak vrátit?
Mé zmatené konání:
1) V Benbox se mi asi podařilo přeflešovat desku na firmware Benbox. V LaserGRBL se i ukázal, že jedu na Benbox. Jelikož ale v Benbox nefungoval ani posun, tak jsem se chtěl vrátit ke GRBL.
2) Stáhnul jsem Xloader s cosi (CR03 firmware.hex) a uploadoval jsem to. Upload proběhl úspěšně, ale to byl poslední krok, kdy jsem ještě něco mohl dělat.

Nyní jsem si stáhnul grbl 1.1f.hex(který jsem tam myslím měl původně) a nový Xloader, který mi už v okýnku ukazuje desky Arduina a ne CC01/CR03, nicméně ať vyberu jakoukoliv desku(medokáži sám určit, co vlastně mám) a přidám ten hex soubor, tak se to sekne při uploading...
Jsem začátečník a dle toho jsem dopadl.

Na desce je pouze napsáno GRBL 1.1 a v rohu potom v2.5.03. Viz foto. Jde mi nyní o to, abych tam dostal firmware GRBL a zase se mi LaserGRBL dokázal s deskou spojit. Pak bych začal řešit tu laserovou hlavu. Prosím, pomůže někdo zoufalci?
Přílohy
deska.png
gnat
Příspěvky: 1002
Registrován: 24. 2. 2009, 9:14
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

30. 10. 2019, 11:32

Pokud se ti povedlo nakopat bootloader, tak se to dá přepsat jedině JTAG programátorem. Ten se dá udělat i z jiného Arduina.

Vyfoť tu desku pořádně ať se dá přečíst co je tam za čip. Zajímavý je ten čtvercový uprostřed.

A vyplň si v profilu odkud jsi ať ti někdo, kdo to už dělal, může nabídnout pomoc.
SABLE-2015
rerege
Příspěvky: 20
Registrován: 7. 7. 2019, 6:18

30. 10. 2019, 1:18

profil doplněn (jsem z Vysočiny)...

na čipu je
ATMEL
MEGA 328P
U-TH
354 730
19020KK

a na tom podlouhlém švábíku je
WKH CH340G 205666847
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

30. 10. 2019, 1:41

ten novy FW muze mit nastavenou jinou prenosovovu rychlost, takze Xloaderu zkus i jine rychlosti, desku vyber arduino uno nebo nano a ve zpravci zarizeni zkontroluj, jestli mas seiovy port s nazvem CH340
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

30. 10. 2019, 1:49

Nejjednodušší bude opravdu sehnat v blízkém okolí nějaké arduino, na Vysočině to je oblast cca 100x100 km :wink:
Hledej na netu "jak zavést arduino bootloader"
Nicméně zeširoka, ale názorně je o tom následující přednáška.
rerege
Příspěvky: 20
Registrován: 7. 7. 2019, 6:18

30. 10. 2019, 2:04

port s nazvem CH340 je přítomen
změny rychlosti nepomohly
kdyby se našel někdo ochotný, tak rád přijedu ... Jihlava, Pelhřimov, Humpolec, Havl. Brod ...

nicméně ještě otázka, je nějaká možnost nyní zjistit, jestli funguje ten laser? mám možnost na Aliexpressu otevřít spor, ale nevím, jestli bez té funkční desky mám šanci něco zjistit ...
Když to ještě včera fungovalo, tak když jsem dal v LaserGRBL příkaz M3 S50, tak se laser nerozsvítil... když jsem zvyšoval výkon tak se jen více spustil ventilátor, ale paprsek stále nic...
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

30. 10. 2019, 2:41

Nedávno jsem zprovozňoval podobný laser jedné kočce, je tu o tom vlákno (ale nic moc technického v něm není).
Tak když zklame všechno ostatní, stav se, a já ti to zprovozním. Jen je to trochu dál, jsem z Brna.
Asi by se to dalo udělat i na dálku, ale teď mi šíleně hoří koudel u zadku, zítra ráno musím odevzdat nějaké dílo, tak na to teď nemám čas. Takže asi nejdřív zítra pozdě večer nebo v pátek.

Asi ses nepodíval na video, které jsem o tom natočil ...
... Aha, já jsem ho ještě nedodělal a nedal na trubku. Nojo, nejsou lidi. ;-)
rerege
Příspěvky: 20
Registrován: 7. 7. 2019, 6:18

30. 10. 2019, 3:36

Hoy Mex... Tvé vlákno jsem sledoval a díky tomu nakonec rozhoupal ke koupi. Jen jsem si to zbytečně zkomplikoval (už jsem si nafackoval). Za pomoc budu velmi VELMI vděčný... Písnu Ti SZ
Odpovědět

Zpět na „plazma plyn voda laser EDM“