China laser 6090 100W Ruida 6442S problem

a dalsi nekonvencni metody obrabeni a deleni
Uživatelský avatar
OompaLoompa
Příspěvky: 459
Registrován: 28. 6. 2017, 1:45
Bydliště: Západný Slovakistan

11. 7. 2020, 2:53

a čo keby si konečne prestal vymýšlať pí.... s alobalom, a radšej vyskúšal, čo ti tu ľudia radia už od začiatku? :D
Uživatelský avatar
pavlík
Příspěvky: 896
Registrován: 16. 12. 2018, 10:00
Bydliště: Praha 5

11. 7. 2020, 2:54

Já nevím, ale z popsaného se mi to jeví tak, že je někde špatné ukostření, stát se může, že je někde nechaná barva a díky ní není nějaký modul pospojen s kostrou, nebo zkus prověřit, případně zapojit jinam uzemňovací přívodní vodič a potom další oblíbená věc, která nadělá spoustu problémů, špatné provedení pospojení a tím vzniklá zemní smyčka - všechny moduly by měly mít uzemňovací vodič připojen do jediného bodu a právě do něj musí být připojen uzemňovací vodič sítě. Pozor také, abys neměl stroj zapojen šňůrou, která má ochranný PE vodič a abys nepřivedl uzemnění ještě zvláštním vodičem z rozvaděče, to je z dalšího uzemňovacího bodu!!!
PE vodič pouze jeden a to do centrálního ukostřovacího bodu, kam jsou staženy uzemňovací vodiče všech modulů!!!
Martin SK
Příspěvky: 61
Registrován: 28. 11. 2019, 12:58

11. 7. 2020, 5:17

No možno si myslis že skúšam p....Y ale všetko čo chlapci radili som už vyskúšal. Uzemnenie stroja je do jedného bodu. Bolo uzemnené aj cez sieťovú zásuvku. Po dodatočnom privedeni uzemnovacieho kábla som samozrejme v stroji odpojil kontakt z prívodnej zásuvky. Všetko je zmenené na jeden bod v skrini. Tam som priviedol aj moje uzemnenie. Všetky zdroje som premeral či sú dobre uzemnené. Samozrejme multimeter neukáže možný potenciálny odpor aké všetky spoje som skontroloval a podprahovál. Takze ak príde nejaká rada čo som ešte neskúsil rad vyskúšam. To že špekulujem z Slovákom je len pre to lebo nechcem čakať ale snažím sa vylúčiť čo má napadne. Skúšal som aj druhý zdroj 24v. Všetko to začne keď ide do výkonu VN zdroj. Čím väčší výkon generuje tým skôr mi zarusi drivery a motory začnú nezmyselne blbnutí. Bez zopnutím VN zdroja behá mechanika 800mm/s bez sebemensieho problému. Do 10-15 percent výkonu to ešte ide ale už počuť cuknutia na mechanike že niečo bolo vyslané do motora. Pri vyšším výkone to už vedie k náhlemu zastaveniu motora a strate pozície. Motor len zabzuci stojí a čaká na reverzný step.

Takze čakal som že niekto si tu bude na mne vybíjať zlosť ale kým problem nevyriešim budem stále niečo skúšať či sa to niekomu páči alebo nie. Veď nakoniec sk sa to vyrieši bude to cenná rada pre dalších ktorý môžu mat podobný problem. O tom sú predsa Fóra

Ďakujem za pochopenie.
Uživatelský avatar
pavlík
Příspěvky: 896
Registrován: 16. 12. 2018, 10:00
Bydliště: Praha 5

11. 7. 2020, 5:52

Já nevím, kolik může mít příkon ten VN zdroj, pokud by to bralo hodně, tak by to mohlo nějak tahat za síťové napájení, nemáš měkkou síť? Nebo přívodní šňůru s malým průřezem žil? Musí to být něco, co ten výkon VN zdroje ovlivňuje, za co tahá, na rušení už to moc nevypadá.
Zdá se mi totiž divné, že by Číňan prodával zařízení, které má nějakou takovou vadu, to by se mu asi reklamace dosti množily, tak bych spíše tipoval na něco, co je spojeno s instalací u Tebe...
Můj syn má z Číny vyřezávací laser a chodí mu to jako hodinky, druhý stroj, také z Číny, má na laserové popisování a také vše OK...
Martin SK
Příspěvky: 61
Registrován: 28. 11. 2019, 12:58

11. 7. 2020, 6:12

Je to zvláštne. Tvrdí že stoj pred exportom beží 12 hodín v testovacom režime.

Mám to napojene v garáži pri dome. Skúsim potiahnuť z domu predlžoval u a napojiť len ten VN zdroj zvlášť. 24V som už skúšal na inú sieť a aj iný zdroj ale bez zlepšenia.

Dám vedieť ako to dopadlo
Uživatelský avatar
pavlík
Příspěvky: 896
Registrován: 16. 12. 2018, 10:00
Bydliště: Praha 5

11. 7. 2020, 6:16

Jde-li o problém se sítí by se možná dalo ověřit tak, že by se VN modul odpojil od toho vnitřního rozvodu a připojil by se na zkoušku šňůrou na jiný přívod sítě...
Jde o to, zda je síťové napájení VN modulu po zapnutí trvalé, potom by to tak šlo, pokud je něčím spínané a řízené během činnosti stroje, tak by to asi nešlo...

Hehe, přesně jsem to teď napsal a tak jsme se shodli... Zkus to.
Naposledy upravil(a) pavlík dne 11. 7. 2020, 6:17, celkem upraveno 1 x.
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

11. 7. 2020, 6:17

když koukám na první obrázek jak je to propojené ...
nevěřím, že by to zarušilo zdroj do RDC nebo motorů
pro sebe bych oddělil od sebe kabely řízení driverů (červený, žlutý, modrý) 5V logiky od výstupů na motory
že by 5V řízení driverů bylo blbě navrženo/zapojeno je nepravděpodobné, navíc toto by šlo snadno změřit třeba na signálu DIR
(asi i zde platí nula < 0,75V jedna > 2,5V)
vstupy limitů, pokud vidím, jsou 24V - to asi také nebude zdrojem rušení

já bych začal hledat u těch USB - to bych viděl jako nejslabší místo pro možný zdroj rušení.
možná i potenciál proti druhému konci toho USB
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Martin SK
Příspěvky: 61
Registrován: 28. 11. 2019, 12:58

11. 7. 2020, 6:37

Ahoj USB som už vylúčil nakoľko do stroja je možné nahrať dáta. PC som odpojil. Stroj vypol a zapol a vyskúšal ofline gravírovanie z pamäte riadenia. Ten istý výsledok.

Pokial ide stroj s minimálnym výstupom na trúbku javy sa všetko ok. Akonáhle zvysim výkon úplne to dostáva nežiadúce pulzy. Kabeláž som mal komplet rozpletenu mimo list. Upratané signálové a napájacie vetvy zvlášť. Skúšal som aj použiť na drivery tienené a uzemnené káble. Ale nepomohlo. Pomaly už nebudem mat čo vylúčiť 😁
Uživatelský avatar
OompaLoompa
Příspěvky: 459
Registrován: 28. 6. 2017, 1:45
Bydliště: Západný Slovakistan

11. 7. 2020, 6:40

Martin SK píše: 11. 7. 2020, 5:17No možno si myslis že skúšam p....Y ale všetko čo chlapci radili som už vyskúšal.
No ak myslíš :? .. prajem veľa zábavy pri balení vecí (zariadení/káblov) do alobalu :D

a keď to prestane baviť, prípadne dojde trpezlivosť (či alobal) - mohol by si ešte vyskúšať, čo som písal už hneď v prvom príspevku
lebo v celom tvojom zozname vecí, ktoré si už skúšal, tam zatiaľ nič z toho NIE JE .. :roll:

Edit: OK, práve pozerám, že ako som to písal, si to už stihol doplniť. V tom "offline-režime" bol kábel USB fyzicky od stroja odpojený?
Naposledy upravil(a) OompaLoompa dne 11. 7. 2020, 6:47, celkem upraveno 1 x.
Martin SK
Příspěvky: 61
Registrován: 28. 11. 2019, 12:58

11. 7. 2020, 6:42

Skúsim ešte VN zdroj napojiť priamo z domu. Ale práve prší tak až keď prestane.

Inak mám na tej vetve aj CNC frezku s meničom a 2,2kv vretenom a tá behabez problemov. Samozrejme teraz je odpojená kým neprídem na príčinu.

😉😉😉
Martin SK
Příspěvky: 61
Registrován: 28. 11. 2019, 12:58

11. 7. 2020, 6:46

Prepáč asi som to nespomenul hneď po tvojej reakci. Ale samozrejme som to hneď rozplietol a snažil sa komplet oddeliť logiku, 5v , 24v , 230v a hlavne VN ale to je až na konci skrine čiže tam okrem upratania káblov čo najviac do priestoru trubice víc nešlo.

Budem sa snažiť každému hneď odpovedať nech to nevyzerá že tie rady som neskúšal.

😏😏😏
Uživatelský avatar
OompaLoompa
Příspěvky: 459
Registrován: 28. 6. 2017, 1:45
Bydliště: Západný Slovakistan

11. 7. 2020, 7:28

OK, takže:
• 24V zdroj si už menil → zdroj OK
• údajne to robia všetky osy → drajvre OK
• káble si od seba oddelil (5V,24V,230V,VN) → priamo indukované rušenie OK
• offline režim s odpojeným USB káblom → USB OK
• alobal (10 roliek) → ilumináti OK :lol:

ostáva VN zdroj → možné spätné rušenie cez konektor CN5, bordel do siete (230V), prebíjanie VN
+ prípadne porucha samotnej riadiacej jednotky

a jednu vec som tu ešte nevidel spomenutú:
ako máš riešenú signálnu zem? nemáš to náhodou "uzemnené" spolu so silovými (230V) a VN rozvodmi? :roll:
Martin SK
Příspěvky: 61
Registrován: 28. 11. 2019, 12:58

11. 7. 2020, 7:38

No ten alobal pobavil Jeho kvalitná hliníková samolepiace páska. To ešte asi nepoznas😂😂😂

Ale poďme k veci.

Signálova 0V je niekde spojena s kostrou stroja čiže s PE

Myslíš že by to mohol byt problem? Na fréze Roman tiež spojené a šľape ako hodinky.

Ale u Číňana človek nevie.

Čiže poodpajam postupne konektory a zistím kde to východniarky čínske bachli na zem
Martin SK
Příspěvky: 61
Registrován: 28. 11. 2019, 12:58

11. 7. 2020, 8:27

Tak výsledok skúmania 0V vedenia. Po VN zdroj je všetko izolovane voči PE. Ale na VN zdroji ide 0V kábel na druhu svorku od spodu. Myslím Watter protect. Keď ho odpojim tak je to izolovane. Ale keď premeral na zdroji tento vstup tak je prepojený vo vnútri voči PE. Čiže tu sa nám spája 0V s PE. Akonáhle ho odpojim zdroj nezačne generovať napätie pri chode na trubku. 😳😳😳
Martin SK
Příspěvky: 61
Registrován: 28. 11. 2019, 12:58

11. 7. 2020, 8:28

Ešte foto
Přílohy
9563D928-E73C-4192-B460-6EF89A100360.jpeg
Odpovědět

Zpět na „plazma plyn voda laser EDM“