Pozicování pomocí kamery

a dalsi nekonvencni metody obrabeni a deleni
Odpovědět
radekbx
Příspěvky: 2
Registrován: 24. 11. 2020, 3:18

24. 11. 2020, 3:51

Ahoj vespolek,
mám zkušenosti pouze s levnými 40W lasery z Číny za cca 30k. U nich je základní deska M2 Nano, kterou bych rád vyměnil za americký Cohesion 3D https://cohesion3d.com/cohesion3d-laser ... ers-guide/, abych mohl používat Lightburn spolu s jejich kamerou. Potřebuji totiž řezat již natištěný materiál a tak by nakalibrování pozice pomocí skenu pasovacích znaků hrozně pomohlo. Co jsem viděl videa, tak to funguje dost dobře, má s tím někdo osobní zkušenost? Celé toto pozicovací řešení mě vyjde na 200+80+40 USD plus doprava a DPH, což není zlé.

Druhý dotaz je trochu jiný. Kdybych měl na nákup cca 300k, dokáže někdo doporučit laser primárně na 5mm překližku a 2mm karton, který má pracovní plochu alespoň 50x70cm a kalibraci pozice pomocí kamery?
Moc díky.
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

24. 11. 2020, 5:31

Ryze amatérský názor: a je nutné, aby to pozicování podle kamery bylo přímo součástí řídící desky?
Není možné použít v podstatě nezávislý systém pro to najíždění podle kamery?
Ten by mohl v první fázi třeba fungovat v ručním režimu, a pokud se osvědčí tak ho propojit s řízením os stroje.
Takhle (v ručním režimu) občas používám kameru na frézce a polovodičovém laseru.
radekbx
Příspěvky: 2
Registrován: 24. 11. 2020, 3:18

24. 11. 2020, 10:47

Ono to není součástí desky, resp to levné řešení řídí software Lightburn, který spolupracuje se širokým spektrem desek. Kamera se nainstaluje na víko a pomocí USB spojí s kompem. O vše ostatní se postará software.

A jak to mají ty stroje za stovky tisíc, to nevím.
Uživatelský avatar
LSoft
Příspěvky: 278
Registrován: 17. 10. 2019, 8:27
Bydliště: Vysočina

16. 1. 2022, 3:09

Zdar borci.
Na pozicování jsem pořídil 4K kameru HIKVISION DS-U18. Používám LightBurn 1.0.06 na Windows 10 Pro.
Kalibrace kamery (kolečkovým obrazcem a čtyřmi terčíky) prošla v pohodě (při rozlišení 3840x2160). První použití ihned po kalibraci vše fungovalo perfektně, ale...
Když jsem Lightburn zavřel a zase otevřel, tak po kliknutí na "Update Overlay" to místo zpracování snímku a vyplnění celé pracovní plochy udělá jenom malou zkrouceninu (v obrázku níže označena šipkou).
Camera_arrow.png
Nepomohl ani další restart aplikace ani restart celého PC. Ještě jsem to nezkoušel znovu zkalibrovat, přece jenom je to trochu "prcačka", ale zeptám se: stalo se to někomu z vás? Víte prosím, v čem by mohl být problém a jak z toho ven?
Dal jsem tento problém na oficiální LightBurn forum, ale zatím bez odezvy. Pátral jsem tam v databázi a tento problém je tam zmíněn už několikrát, ale bez odezvy a ta starší vlákna se vždycky po měsíci bez reakce automaticky uzavřou, takže na to člověk nemůže navázat a musí založit nové vlákno (což je samo o sobě poněkud nešťastné).
Díky!
Odpovědět

Zpět na „plazma plyn voda laser EDM“