Mainstreamový laser

a dalsi nekonvencni metody obrabeni a deleni
Odpovědět
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

8. 8. 2021, 3:44

Tak jsem si na stará kolena udělal radost a pořídil si Ameriku. Tedy přesněji GCC laser Explorer II, ve 40W provedení. Mašina samozřejmě nějaký rok má, ale je perfektně zachovalá a trubka je nově!! naplněná a je k ní i samozřejmě i protokol. Velikost stolu 80x50 cm. Už na první testy je vidět rozdíl mezi gcc a čínou. Pohon v obou osách serva, která tady mají na rozdíl od číny smysl, protože je nebrzdí trubka. Samozřejmě není to všemocné, 40 americkejch wattů je cca 60 čínskej a když rychlost vyhulím na plné kule tak je gravírování slabé. Ovšem kvalita je fakt úplně někde jinde, tam je rozdíl několika tříd. Provedení stroje je opravdu pěkné, troufnu si říct, stejné jako u nás v letecké fabrice za komančů. Technologická úroveň je ale fakt někde jinde.

Tak pozitivní věci mám za sebou a střet s realitou je řekněme bolestivější. Filosofie celé mašiny je ryze americká (to znamená pro blbce) a tady těžce plavu. Zkoušel jsem GCC ve Studénce a nic, manuál mám v němčině, stáhnul jsem si ho v angličtině něco jsem pochopil ale spoustu ne. Nemá někdo čistě náhodou český manuál na Mercury, Spirit nebo C180 - tiskový driver je pro všechny stroje stejný. Za případnou pomoc se samozřejmě budu revanžovat.
Díky.
masafi
Příspěvky: 100
Registrován: 7. 6. 2012, 1:39
Kontaktovat uživatele:

3. 9. 2021, 6:09

Ahoj, mám manual pro Spirit ls, ale nevím jak moc je explorer shodný... Nicméně ovládání stroje je hodně intuitivní a v zásadě se nastavuje jen pár parametrů... Klidně napiš pokud budeš chtít něco probrat....

Masafi
http://www.gravoservis.cz
gravirování, řezání a značení laserem, eloxový tisk
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

5. 9. 2021, 1:39

Tak jsem to nakonec vyřešil. Díky.
Odpovědět

Zpět na „plazma plyn voda laser EDM“