Čínská CO2 trubka

a dalsi nekonvencni metody obrabeni a deleni
lubbez
Příspěvky: 3155
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

7. 12. 2022, 12:34

Kdy se podělá stroj? No přeci když ho nejvíc potřebujete. Tak jsem si pro jistotu koupil ke svému laseru náhradní trubku a zdroj. V laseru jsem měl sice 60W, ale koupil jsem jenom 40W, neb ta jako nouzovka než přijde nová stačí. Protože jsem měl náhradní, tak se mi nic nepodělalo a po nějakém čase se mi ozval člověk tady z Prahy nebo okolí. že se mu podělal laser a že má rozpracovanej kšeft ....
Tak jsem mu nabídnul, že mu trubku můžu prodat, neb mám ještě 60W a tu 40W už nepotřebuju. A tak jo, druhej den si pro ní přišel udělali jsme směnu za koruny a pohoda. Po týdnu mi volá, že trubkou to není a že by jí rád vrátil, že nemá peníze nazbyt. Tak tedy jo, provedli jsme zpětný přenos, já vzal trubku a odnesl do skladu. Teď po několika letech mám na stole laser, kam by ta 40W trubka sedla jak pr.... na hrnec. Tak jsem ji ze skladu přivezl, počkal hoďku aby se ohřála a při montáži do držáků zjistím, že je to starej použitej sráč. Je sice utřená, ale mezi trubičkama je připálenej prach z dlouhého provozu a i na zrcátku je vidět to zašpiněné kolečko. :cry: :cry:
Lidi tady na foru beru bezmála jako přátele, minimálně jako dobré známé a tak se k nim i chovám. Protože nevím jestli to byl člověk přímo z fora, nebo jenom návštěvník, tak musím dodržovat slušnou linii.
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2110
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

7. 12. 2022, 2:15

Tak to na...
Příště důvěřuj, ale prověřuj.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6943
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

7. 12. 2022, 2:22

tady by nebylo od věci zveřejnit nick aby se nenapálil někdo další .
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 12. 2022, 2:32

ano
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

7. 12. 2022, 3:37

Problem je v tom, ze je (objektivne) ponekud dukazni nouze a je to pouze tvrzeni.
Verim lubbezovi, ale kazdy pravnik by mu to napadl a ten pip, co ho napalil, ho muze uspesne zazalovat za pomluvu ci co ...
Lubbez muze asi jen to, ze duverne tem, kterym veri, sdeli na koho by si radeji meli davat pozor a neuvede vubec zadny duvod ... :lol:
Bohuzel ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

7. 12. 2022, 3:57

ale prosím ťa, stačí napísať: Ťažké obchody sa robia s .... .

a už si neplatnosť právnych úkonov doštudoval, keď tu prednášať poškodzovanie dobrého mena a povesti ?
lubbez
Příspěvky: 3155
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

7. 12. 2022, 4:18

Blbý je, že to nevím. Ze soukromejch zpráv jsem to nedokázal seriózně vyhodnotit, taky jsem jich kvůli přehlednosti spoustu smazal. Na druhou stranu můžu si za to sám. Holt "důvěřuj ale prověřuj" .
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

7. 12. 2022, 7:34

HellGrip: marně přemýšlím, co máš za problém... :lol:
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5225
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

7. 12. 2022, 7:49

No snad najdeš ten kontakt a dojedeš vyřešit úderem na čumák.
Nic jiného si tihle šmejdi nezaslouží
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
lubbez
Příspěvky: 3155
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

14. 1. 2023, 9:22

Tak nakonec jsem to "vyřešil" docela elegantně. V prosinci jsem koupil od Luboše mechaniku amerického laseru, kam jsem chtěl právě tuhle trubku implantovat. Protože se bedna s mechanikou nakonec ukázala jako "luxusní kus nábytku", rozhodnul jsem se postavit laser na nečínské úrovni. Celou mašinu budu řídit systémem Leetro MCP6525. Bohužel panel jsem kvůli rozměrům musel překopat a chtěl jsem tam zaimplementovat i digitální mA na měření proudu trubky. To měřidlo je přímo řízené ze zdroje. Tak jsem listoval Alíkem a náhodou jsem narazil na třídenní akci u Vevorů na komplet zdroj + 50W trubka a to vše za 3200Kč, doprava z německa 375Kč do 10 dnů. Tak jsem to objednal (v neděli večer) a v pátek mi to DPD přivezlo. Protože jsem byl z té předchozí trubky takovej připonasranej, hned jsem to vyzkoušel. Pár hadiček, kýbl vody, zdroj, měřák a potenciometr a 50W trubka okamžitě zapálila a max proud je 26mA, tedy asi 55W. Nakonec jsem zkusil i tu vyměněnou 40W a tam bylo 22-23mA, což je prakticky 40W. Tedy je alespoň funkční. Trubky jsou stejně dlouhé, ale ta 50W má o 5mm větší průměr. Vytisknul jsem si nové držáky trubky na větší průměr. Akorát zdroje nemají výstup na digitál a tak jsem musel do panelu implementovat MP40 měřáček. A co je hlavní, trubky se vejdou do skříně bez jakýchkoliv nástavců. :-) Časem sem postnu pár obrázků ze stavby. Chtěl bych tak do měsíce říznout první plexi.
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

14. 1. 2023, 10:03

No vevor pracuje rychlo, a celkom vyzera k svetu. Komunikacia ok
lubbez
Příspěvky: 3155
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

22. 3. 2023, 11:46

Tak máme březen a mě stále stojí na stolku nehotový laser. Nějaké choroby, trochu prokrastinace, ale hlavně pasování čínských dílů na USA mechaniku. Dneska jsem rozchodil motorovou osu Z. Ty americký kluci nejsou překvapivě o moc lepší než číňáci. Osa Z jezdí na 3!! trapézech, honí to malá NEMA 23. Ovšem jeví se jako zadřená. Tedy kompletní rozborka seřízení a zase nic. Samotné komponenty fungují jak z praku, v sestavě ani náhodou. :evil: Nakonec jsem zjistil, že levá přední trapézová matice má nakřivo vyříznutý závit. Přesto, že je textitová, je stále těsná a když je napevno přišroubovaná, šroub se netočí. Americké řešení - místo dvou šroubů použiju jen jeden a nechám ho volný. Opravil jsem to poměrně snadno, trapéz do soustruhu napevno dotáhnout textitovou matici (30x60x8mm) a dosedací plochu stočit. Musel jsem do roviny ubrat 0,6mm!!! Montáž a už se točí. :wink: Ovšem po připevnění pracovního stolu se celý výtah nějak divně zkroutil a opět skoro žádný pohyb. Demontáž měření a ejhle. Na pravé straně stolu jsou díry na přišroubovámí o 12 mm stranou než jsou závitové vložky na přírubě. Americké řešení, dám krátké šrouby které nedosahují k přírubě a tedy pravá strana stolu je volná. Opět rozborka, převrtání příruby (nebudu prasit krásnou horní desku stolu) montáž a už jedeme. :D :D
Plynulý pohyb 270 mm nahoru i dolu, implementované koncáky a nakonec vyrovnání stolu. Předo zadní 0,1mm levo pravý 0,15mm. Prakticky nejsložitější část je hotová a vše spolupracuje s ŘS Leetro.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7205
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

22. 3. 2023, 11:54

možná to dělali v nějaký fabrice, kde problémy s kvalitou řešili zvyšováním diverzity a inkluze menšin mezi pracovníky :D
jako u Boeinga ve výrobě 787 v pobočce v Charlestonu
viz
https://www.aktualnikonflikty.cz/viewto ... 7&start=80
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

22. 3. 2023, 12:24

Teď nevím jestli si někdo dělá prdel nebo takhle západ funguje?
Vždycky jsem se smál když někdo tvrdil že EU vymejšlí takové kraviny až se z toho rozpadne ,začínám mít pocit že toho chtějí dosáhnout https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... .seznam.cz
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
lubbez
Příspěvky: 3155
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

22. 3. 2023, 2:37

Nějak jsem nepochopil souvislost s mým příspěvkem.
Odpovědět

Zpět na „plazma plyn voda laser EDM“