Čínská CO2 trubka

a dalsi nekonvencni metody obrabeni a deleni
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22390
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

22. 3. 2023, 7:52

Upadek je zjevny i u tech nejlepsich znacek. Setri se vsude. I personalne. Nejhorsi vyrobky casto vychazeji z firem ktere se tvari hogo fogo a maji plnou pusu ciny. Pritom jim nesahaji kvalitou po paty. Nedavno renomovany vyrobce ceskych cnc. Hnojil cinu ale na masine, routeru na mekky material za 2.5M zastrelili Z na 100mm o cca 0.3mm z kolmosti. V ruznych mistech portalu ruzne.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Selic
Příspěvky: 651
Registrován: 17. 2. 2010, 1:58
Bydliště: Novopacko

1. 10. 2023, 6:02

Když jste u té číny. Vyplatí se vyměnit noname čínskou trubici za trubici z vevoru nebo zkusit tuhle hračku: https://www.reci-laser.com/co%e2%82%82- ... -w-series/
?
Elektrikář, mechaniku dělám jen z donucení a jako hobby.
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

1. 10. 2023, 6:19

A proč. Odešla ti ta původní? Vevor je sice prakticky nejlevnější, ale není to žádná garážovka. A i trubky mají docela kvalitní. Neznám nikoho, komu by při normálním zacházení odešla. A to kolega řeže plexi písmenka 10mm silná minimálně 2x týdně celý den.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22390
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. 10. 2023, 6:28

kdyz je odvzdusnena v chladicim okruhu, jede chlazeni, pouziva se do 90% vykonu a nezacmoudi se okynko tak vydrzi leta bez problemu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Selic
Příspěvky: 651
Registrován: 17. 2. 2010, 1:58
Bydliště: Novopacko

1. 10. 2023, 8:24

robokop píše: 1. 10. 2023, 6:28 kdyz je odvzdusnena v chladicim okruhu, jede chlazeni, pouziva se do 90% vykonu a nezacmoudi se okynko tak vydrzi leta bez problemu
Právě že u výstupního okénka se objevily nějací čmoudíci. Druhý problém je moc velký výkon, teď je tam 120W a výkon je stažený na minimum a při řezání složitějších věcí s malým rádiusem to přepaluje. Najezdí se s tím cca 20hodin týdně.
U těch trubic reci se chlubí přesností výroby, že prý není potřeba seřizování 8)
Mám teď v plánu podívat se do nastavení driverů krokových motorů s enkodéry, jestli se nechá trochu vylepšit akcelerace a pak se uvidí.
Elektrikář, mechaniku dělám jen z donucení a jako hobby.
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

2. 10. 2023, 7:33

RECI a normální trubku při stejném výkonu od sebe nepoznáš. Zkušenost 1x reci 3x noname. Pokud je čoudík na polopropustném zrcátku trubky zkusil bych ho očistit, pokud je uvnitř brzy bude KO. Nechápu změnit dynamiku. (To se dělá v řídícím systému) Samotné krokáče s enkodérem jsou výrazně rychlejší než ty využiješ ke gravírování. Ten velký výkon je problém. Alespoň za mě je jediná výhoda při řezání, kdy můžeš řezat velkou rychlostí a neopaluješ moc hrany. Není to tak dávno jsem u Vevora kupoval 60W trubku + zdroj za fakt pěkné peníze.
Selic
Příspěvky: 651
Registrován: 17. 2. 2010, 1:58
Bydliště: Novopacko

2. 10. 2023, 8:13

lubbez píše: 2. 10. 2023, 7:33 RECI a normální trubku při stejném výkonu od sebe nepoznáš. Zkušenost 1x reci 3x noname. Pokud je čoudík na polopropustném zrcátku trubky zkusil bych ho očistit, pokud je uvnitř brzy bude KO. Nechápu změnit dynamiku. (To se dělá v řídícím systému) Samotné krokáče s enkodérem jsou výrazně rychlejší než ty využiješ ke gravírování. Ten velký výkon je problém. Alespoň za mě je jediná výhoda při řezání, kdy můžeš řezat velkou rychlostí a neopaluješ moc hrany. Není to tak dávno jsem u Vevora kupoval 60W trubku + zdroj za fakt pěkné peníze.
Tahle mašinka je trochu větší a slouží výhradně k řezání. Problém konstrukce je, že laser je zabudován v portálu a pohon portálu má poměrně velkou vůli v hřebenech. Pokud přidám akceleraci v řídícím systému, tak se portál rozklepe, že je potřeba každý týden seřizovat zrcátka.
Elektrikář, mechaniku dělám jen z donucení a jako hobby.
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

2. 10. 2023, 8:35

Tak to jo. Nedá se ta vůle kompenzovat v řídící jednotce? Leetro a Ruida to má u ostatních nevím, ale předpokládám že taky.
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

8. 11. 2023, 11:02

Zase se vrátím k původnímu tématu, tedy skoro. Jak jsem psal, koupil jsem od Luboše emérickou mechaniku. Je to fakt bomba. V březnu mi nějak "spadnul řemen" a projekt zůstal v podobě funkční osa Z (tedy stůl), přidělané LED osvětlení a konec. Teď jsem se k tomu vrátil, prostudoval poznámky pozapojoval pár kabelů a zapnul. ČMOUDÍK :| Ono naroubovat nějaký systém na nějakou mechniku a část elektroniky bude holt složitější. Amíci používali 5V a Leetro 24V. K tomu ještě opačné úrovně, sem tam i jiná filosofie řízení. Nakonec jsem to nějak odladil a teď půjdu vyrobit desku interface. Když se nic nepoto, tak bych zítra mohl prohlási elektroniku za OK a dám sem pár fotek.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22390
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 11. 2023, 11:56

Pro zajimavost
Vezl jsem thunderlaser 60x90cm na paletaku asi slabej kilometr po rozbite panelce. Delalo to desnej hluk jak drnceli plechy. Po dojeti na misto se to kvuli 80 dverim jeste hodilo na bok a pak na skateboardu vezlo dovnitr a schudkem nahoru. Pak jsem to zase postavil na podstavec a zapnul. Na zrcatkach nebylo co serizovat. Geometrie byla spickova jako 🤯🤯🤯🤯
Selic píše: 2. 10. 2023, 8:13
lubbez píše: 2. 10. 2023, 7:33 RECI a normální trubku při stejném výkonu od sebe nepoznáš. Zkušenost 1x reci 3x noname. Pokud je čoudík na polopropustném zrcátku trubky zkusil bych ho očistit, pokud je uvnitř brzy bude KO. Nechápu změnit dynamiku. (To se dělá v řídícím systému) Samotné krokáče s enkodérem jsou výrazně rychlejší než ty využiješ ke gravírování. Ten velký výkon je problém. Alespoň za mě je jediná výhoda při řezání, kdy můžeš řezat velkou rychlostí a neopaluješ moc hrany. Není to tak dávno jsem u Vevora kupoval 60W trubku + zdroj za fakt pěkné peníze.
Tahle mašinka je trochu větší a slouží výhradně k řezání. Problém konstrukce je, že laser je zabudován v portálu a pohon portálu má poměrně velkou vůli v hřebenech. Pokud přidám akceleraci v řídícím systému, tak se portál rozklepe, že je potřeba každý týden seřizovat zrcátka.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Selic
Příspěvky: 651
Registrován: 17. 2. 2010, 1:58
Bydliště: Novopacko

8. 11. 2023, 2:31

Tak pro zasmání. Čínský sabotér měl zapnuté na driverech motorů vyhlazovaní "smoothing".
Po vypnutí už mašina jezdí bez nějakého velkého drnčení.
Ještě zbývá problém, že v obslužném softwaru to nějak blbě generuje přejezd mezi jednotlivými výpalky. To se částečně vyřešilo, že se obsluha snaží rovnat výpalky tak, aby přejížděl jenom vozík se zrcátkem a ne portál.
robokop píše: 8. 11. 2023, 11:56 Pro zajimavost
Vezl jsem thunderlaser 60x90cm na paletaku asi slabej kilometr po rozbite panelce. Delalo to desnej hluk jak drnceli plechy. Po dojeti na misto se to kvuli 80 dverim jeste hodilo na bok a pak na skateboardu vezlo dovnitr a schudkem nahoru. Pak jsem to zase postavil na podstavec a zapnul. Na zrcatkach nebylo co serizovat. Geometrie byla spickova jako 🤯🤯🤯🤯
Selic píše: 2. 10. 2023, 8:13
lubbez píše: 2. 10. 2023, 7:33 RECI a normální trubku při stejném výkonu od sebe nepoznáš. Zkušenost 1x reci 3x noname. Pokud je čoudík na polopropustném zrcátku trubky zkusil bych ho očistit, pokud je uvnitř brzy bude KO. Nechápu změnit dynamiku. (To se dělá v řídícím systému) Samotné krokáče s enkodérem jsou výrazně rychlejší než ty využiješ ke gravírování. Ten velký výkon je problém. Alespoň za mě je jediná výhoda při řezání, kdy můžeš řezat velkou rychlostí a neopaluješ moc hrany. Není to tak dávno jsem u Vevora kupoval 60W trubku + zdroj za fakt pěkné peníze.
Tahle mašinka je trochu větší a slouží výhradně k řezání. Problém konstrukce je, že laser je zabudován v portálu a pohon portálu má poměrně velkou vůli v hřebenech. Pokud přidám akceleraci v řídícím systému, tak se portál rozklepe, že je potřeba každý týden seřizovat zrcátka.
Elektrikář, mechaniku dělám jen z donucení a jako hobby.
Odpovědět

Zpět na „plazma plyn voda laser EDM“