Heidenhain TNC 410 relay ext. dc voltage missing

diskuze tykajici se ridicich systemu a software komercnich CNC stroju
unclebaker
Příspěvky: 339
Registrován: 1. 3. 2010, 3:26

9. 3. 2016, 10:06

testone píše:no, já myslím, že v ručním režimu vřeteno tlačítkem NC On nespustíš
mělo by to jít tlačítkem pro spuštění vřetene
tím M03 a NC On to půjde jen z režimu "ručního polohování" (třetí tlačítko zprava v dolní řadě volby režimů, kdybych já si pamatoval terminologii :mrgreen: )
dej sem fotku panelu
Zítra dám není problém, jsem v práci a nemám to u sebe....ono stejně to moc nenapoví, protože na plechu externích tlačítek žádné symboly nejsou, je to ošoupané, nad tlačítka jsem si dopsal fixem čísla z el. schéma....z google, stejný je zde
3085.jpg
, rozvržení je stejné...

- spindle on ( první řádek, první zprava ) a pak

- NC on ( tlačítko hned pod tlačítkem spindle on ), problém je že na tom pinu 15 není napětí. Hledam odpověď zde
Bez názvu.JPG
, nevím co to je v tom červeném rámečku ?? ( je to list č. 5 ze schéma )
unclebaker
Příspěvky: 339
Registrován: 1. 3. 2010, 3:26

9. 3. 2016, 10:09

fmodel píše:
testone píše:no, já myslím, že v ručním režimu vřeteno tlačítkem NC On nespustíš
mělo by to jít tlačítkem pro spuštění vřetene
tím M03 a NC On to půjde jen z režimu "ručního polohování" (třetí tlačítko zprava v dolní řadě volby režimů, kdybych já si pamatoval terminologii :mrgreen: )
dej sem fotku panelu
U 426/430 MCV 750 zmačknout soft kl M zapsat M3 potom NC,zmačknout soft kl S zadat otáčky potom NC .
Pozor na přepínač zastavit posuv a zastavit vřeteno (když potřebuješ pauzu na čištění nebo měření) jestli nemáš přepnuto.
Nemyslíš, tím přepínačem ten přepínač s tím klíčkem ? mám jej tam ale samořejmě přechozí majitel mi klíček nedodal.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10090
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

9. 3. 2016, 10:20

unclebaker píše:
fmodel píše:
testone píše:no, já myslím, že v ručním režimu vřeteno tlačítkem NC On nespustíš
mělo by to jít tlačítkem pro spuštění vřetene
tím M03 a NC On to půjde jen z režimu "ručního polohování" (třetí tlačítko zprava v dolní řadě volby režimů, kdybych já si pamatoval terminologii :mrgreen: )
dej sem fotku panelu
U 426/430 MCV 750 zmačknout soft kl M zapsat M3 potom NC,zmačknout soft kl S zadat otáčky potom NC .
Pozor na přepínač zastavit posuv a zastavit vřeteno (když potřebuješ pauzu na čištění nebo měření) jestli nemáš přepnuto.
Nemyslíš, tím přepínačem ten přepínač s tím klíčkem ? mám jej tam ale samořejmě přechozí majitel mi klíček nedodal.
Ne- ten s klíčkem u mě odblokovává dveřní kontakt. Možná může taky blokovat vřeteno aby ti neutrhlo ručičky.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
unclebaker
Příspěvky: 339
Registrován: 1. 3. 2010, 3:26

9. 3. 2016, 10:34

Je to mozne, ze ho bude blokovat zitra ho hned vymenim a uvidim...tim prepinacem zastavit posuv, zastavit vreteno mas na mysli nejaky prepinac s aretaci, na externi klavesnici, nebo na klavesnici haidnu ?
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10090
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

9. 3. 2016, 10:43

externí obslužný panel ,u mě hned vedle blokování dveří.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
unclebaker
Příspěvky: 339
Registrován: 1. 3. 2010, 3:26

11. 3. 2016, 9:08

Ten klicovy prepinac jsem vymenil, beze zmen. Zjistil jsem, ze je utrhnute cidlo teploty vretene, objednal jsem nove http://www.sensit.cz/shop/tg-6zavit-m6- ... f08ba.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Nevim jestli nemoznost spusteni vretene prisuzovat prave tomu cidlu, tim spis ze mi TNC nic o teplote nesignalizuje. Zkousel jsem utrzene kabliky, kde na jednom je napeti spojit primo bez cidla ale dost pochybuji ze jsem to timto precural...jeste to zkusim nez prijde nove sletovat zpet, nevim jestli se povede je to utrzene hned u cidla...
MomoDajaky
Příspěvky: 1
Registrován: 22. 11. 2018, 10:53

22. 11. 2018, 10:57

V mojom prípade to bol spadnutý istič v rozvodnej skrini.Nahodil som a funguje to :lol:
Odpovědět

Zpět na „Ridici systemy“