Heidenhain 426 Windows 10

diskuze tykajici se ridicich systemu a software komercnich CNC stroju
Odpovědět
jindra.kana
Příspěvky: 63
Registrován: 19. 1. 2012, 4:23

9. 2. 2023, 5:28

Ahoj. Pár těchto témat tady už sice je ale jsou poněkud starší - mám problém a potřebuji radu;) tak snad se někdo ozve.
Mám na dílně jednu starou kosviťáckou 750 s heidenhain 426. V mašině mám přidaný převodník RS232 na ethernet (moxa)...PC s Windows 10... normálněi vše fungovalo a přes TNCremo jsem se strojem komunikoval...trochu se na firmě upravovala síť měnili se PC a asi měsíc vše ok plně funkční..malé zřejmě po poslední aktualizaci Windows cca 3dny zpátky mi přestala fungovat komunikace...IT je bezradné protože s tím převodníkem komunikuje (jde nastavit IP požadovaný COM...prostě na síti zařízen moxa vidět je a komunikuje) ale jakmile chci připojit mašinu přes TNCremo tak už se nepřipojím...a já teď nevím jestli hledat problém na PC (souvislost s aktualizací Windows) nebo jestli nějak ověřit že komunikace LSV2 na stroji je funkční (nemám PC s RS232 ani kabel s RS232 koncovkami, ani převodník na USB)...prostě netuším co se mohlo stát vše funguje a ze dne na den nic...někdo nějaký nápad jak ověřit že komunikace stroje je ok a problém je na PC nebo obráceně?
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5181
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

9. 2. 2023, 5:34

Co nejdřív zkusit jiné pecko? Mám na noťasu co programuju vypnutý aktualizace, třeba ezska po usb jede, proběhne aktualizace úplně něčeho jiného a prostě nejede a je neuchoditelná :shock:
Držím si druhý noťas se sedmama, neboť někdy soft na desinách jede ale nekomunikuje, většinou to opraví tvůrce softu, pokud teda ještě existuje a má zájem :mrgreen:
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
jindra.kana
Příspěvky: 63
Registrován: 19. 1. 2012, 4:23

31. 3. 2023, 6:54

A zkušenost s převodníkem moxa de311 (převod rs232 na ethernet)?
Odpovědět

Zpět na „Ridici systemy“