Aké lineárne vedenie objednať???

diskuze tykajici se mechaniky a dalsich veci okolo komercnich CNC stroju
Odpovědět
talianec
Příspěvky: 43
Registrován: 29. 7. 2017, 7:26

25. 7. 2018, 9:20

Ahoj.Mam stroj Mcv 750 mas a mám na ňom zničené vozíky na linearnych vedeniach.
Takže rozmýšľal som že vymením len vozíky. No ale na nich nie je žiadne označenie. Len na koľajniciach je číslo ktoré nikto nepozna. A na tých modrých stupňoch,krytkach skrutiek čo drzia kolajnicu je logo SKF.takze z toho som usúdil že ide o SKF. No ale na ich vozíky mám čakať 3 týždne no aj tak mi negarantuju že to bude pasovať lebo nepoznAju označenie tej koľajnice. Našiel som na nete nejakú taiwanský značku TBI MOTION. Takže uvažujem že od nich vezmem komplet koľajnice aj vozíky. Len neviem s akou presnosťou a predpetim.....PORADI NIEKTO AKO SA SPRAVNE ROZHODNUT??? Je to celkom dosť peňazí. :-(
:roll: :roll: :roll:
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10101
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

25. 7. 2018, 9:36

To je úplně jednoduchý ,když jsem je měnil tak buď čekat, nebo na doporučení MASu jsem objednal HIWIN v Brně - s největším možným předpětím ,dělaj to překuličkováním a měřej odpor valení ( pokud bude malé předpětí tak mašina změkne ) .Měl jsem to za 3 dny . :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
talianec
Příspěvky: 43
Registrován: 29. 7. 2017, 7:26

26. 7. 2018, 4:38

Hiwin som aj ja pozeral len Jakub triedu presnosti koľajníc a vozíkov. Lebo predpetie je jedna vec a presnosť druhá. Napríklad rexroth majú triedy presnosti:
Normal vysoká presnosť super presnosť a ešte ultra presnosť:-)
Ty máš tie hiwin konkrétne aku radu? Vieš presné označenie? Máš to na tebou postavenej masívne alebo máš masku?
talianec
Příspěvky: 43
Registrován: 29. 7. 2017, 7:26

26. 7. 2018, 4:42

Aké vedenie si tam mal predtým? Vidíš teraz rozdiel v presnosti či tuhosti mašiny? Ja tam mám teraz vedenie skf a vozíky tiež buď skf alebo rexroth. Tak neviem či je rozumné to vymeniť za tajwanca :?
No menil som kulickovy sroub, tak keď to je celé rozobraté taška som myslel že pomenim už aj vedenia. :lol:
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10101
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

26. 7. 2018, 9:05

Mám MAS MCV 750 .
Třída přesnosti je otázkou do pranice ,když jsem u nich byl tak jsem koukal na chlapi v dílně jak se to skládají -když vemou kolejnici a z ní ti nařežou ty tvoje tak mají nějakou výšku a jsou vůči sobě stejný ,když vezmou zbytek z načatý a k tomu vezmou jednu novou tak se sice vejdou do tolerance ale už je každá jiná o pár mikronů. Vozíky mají v základní řadě -tak že když je zaměstnanec vezme ze stejný série budou stejný ,a jenom je překuličkuje.
Změna je značná ,staré vedení už ztrácelo i kuličky :lol: to nové mám 8 let ale mašina nechodí každý den mám jí jako pomocníka při výrobě forem .
Označení těch mejch ti neřeknu protože to mám někde ve starý poště na záloze ,pokud jsou HiWiňáci pořádkumilovnější tak by to našli co jsem objednával .
Každopádně největší dovolené předpětí ! Na to doladění tam máš ty broušený podložky .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
talianec
Příspěvky: 43
Registrován: 29. 7. 2017, 7:26

26. 7. 2018, 2:20

Dosť by si mi pomohol keby si zo starej pošty zistil aké vedenia a vozíky si tam dal.Dal by som také isté ak si s nimi tak dlho spokojný. Mne z hiwin nepovedia aké ti tam dali. Jedine že by si sa ich ty opýtal.

Ešte som si pýtal ponuku od rexroth a čakal som že budú drahsi ako hiwin no cenovo je to rovnaké.
Tak čo brať radšej HIWIN alebo REXROTH???
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Tak aké mám zobrať nikto mi nevie povedať.... :cry:

U rexroth majú triedy presnosti:
Normal,hight, precízne,super precízne, ultra precízne.

Triedy predpeti:
C0-bez predpetia
C1-mierne predpetia
C2-vyssie predpetia
C3-vysoke predpetia.

C3 mi chlapík od rexroth neodporúča brať pretože vraj pokiaľ tie koľajnice ustavujem len v domácich podmienkach a neustávim ich dokonale presne, tak sa mi to za pol roka rozsype. :lol:
Čo k tomu povedať no.
Triedu presnosti HIGHT majú všade skladom tak by som zobral tu a predpetia C2. Čo vy na to ? :roll:
Ale je to postačujúce na obrábacie centrum pokiaľ chcem robiť presne veci????
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10101
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

26. 7. 2018, 2:30

Měníš vedení za vedení nevyrábíš novej stroj ,jenže jseš očividně vyděšenej proto se jistěj . Dal bych C 3 a vůbec bych o tom nediskutoval dát menší předpětí je stejný jako o řád měkčí mašina a to je sakra znát.
REXROTH je značkovější ,ale kdo ho dnes vyrábí nemám ponětí tak že výběr je na tobě.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
r4cv
Příspěvky: 2681
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

26. 7. 2018, 7:54

ja som objednal od hiwinu C2 a dnes ľutujem. určite treba C3. osadiť ich pri troche snahy na pôvodné uloženie nie je problém.
Odpovědět

Zpět na „Mechanika a komponenty “