Hydraulický svěrák - přeskakování upínací síly

diskuze tykajici se mechaniky a dalsich veci okolo komercnich CNC stroju
Odpovědět
D.A.
Příspěvky: 13
Registrován: 7. 10. 2015, 9:06

15. 2. 2020, 5:55

Zdravím pánové,

v květnu to budou už dva roky, co jsem si koupil nějaký hydraulický svěrák od Vertexu. Už od začátku to zlobí, že občas se mi stane, že když upnu obrobek a dojedu pomocí kličky čelistmi až na dotek a dál by ta klička měla překonat odpor (nastavenou upínací sílu na tom číselníku), kdy to lupne - tak v tom okamžiku mi v tom nelupne, ale přejede to o kus dál. Takže když mám nastaveno "1", přejede to mezi "1" a "2" nebo když mám nastaveno "2", přejede to mezi "2" a "3". V tom případě musím zcela povolit obrobek a točením dopředu nebo dozadu (aby v tom luplo) nastavit znovu upínací sílu. Taky bych řekl, že ty přechody - to "lupnutí" - bylo dříve ostřejší než je teď.

Co s tím? Reklamovat? Musel bych to odvézt do Zlína a nejspíš kdovíjak dlouho čekat.

Nebo opravit svépomocí? Jak? Nemám páru jak to uvnitř vypadá.
Nerad bych při tom přišel o záruku. Svěrák je made in Taiwan, ale všechny šrouby utahoval nějakej Mongol, protože když jsem poprvé povoloval čelisti, tak se mi v tom imbus celej protočil (made in China). Trochu se bojím, co dalšího by mě mohlo při nějaké hlubší rozborce potkat.

Děkuji.
Radek
Přílohy
SAM_1639.JPG
SAM_1640.JPG
Odpovědět

Zpět na „Mechanika a komponenty “