Piest vretena HAAS VF4 SS

diskuze tykajici se mechaniky a dalsich veci okolo komercnich CNC stroju
Odpovědět
jafi
Příspěvky: 259
Registrován: 25. 4. 2017, 6:54

18. 9. 2020, 3:23

Zdravim kolegovia, nemali ste problem s piestom na vretene ( zaistenie- uvolnenie nastroja). Cca zacal nam pri prvom rannom zapnuti dlhsie nabiehat vzduch a pri vymene nastroja ho nechcelo uvolnit, cize sa cele rameno zaseklo. Zistili sme, ze ked sme zvysili tlak tak to nerobi. Urobil som aj video, ale moc to nevidno. Na pieste nebolo vobec mazivo na jednej strane. Ako keby ho pridrelo a ide zo sikma. Nema plynuly chod dolu ale tak sekavo. Najhorsie ide, ked je uz ten tlak nizsi pod 6,3 baru.
Nemal niekto taky problem? Alebo rovno objednat novy?

https://uloz.to/file/nD6UL588sRp7/video-1600438406-mp4
kiko01
Příspěvky: 1572
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

18. 9. 2020, 7:34

Aky to mas rocnik? Mas tam este ten TRP ventil?

Sa mi zda ze sa ti stlaca nejak pomalsie, ale ak tam je ten tro ventil tak je to asi ok
jafi
Příspěvky: 259
Registrován: 25. 4. 2017, 6:54

19. 9. 2020, 5:30

Dnes bol u nas jeden znamy technik a piest nezabuchal ani pri nizkom tlaku. Hovori mi, že naco som ho volal ( masina sa asi zlakla) Dali sme silikonovy sprej do trubiek a zatial vsetko makalo aj pri nizkom tlaku, predtym to buchalo a nechcelo nastroj povolit.
Rovno nam pozrel na loze, tie su ciste bez korozie, taktiez skrutky, len ze to slabo maze. Asi budeme musiet vymenit mazacie body a vsetko prefuknut.
Za tri roky sme dolievali tu fialovu vazelinu 2x a budeme asi coskoro 3x Tvrdil, ze to je zalostne malo, tak neviem...
kiko01
Příspěvky: 1572
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

19. 9. 2020, 8:12

jafi píše: 19. 9. 2020, 5:30 Dnes bol u nas jeden znamy technik a piest nezabuchal ani pri nizkom tlaku. Hovori mi, že naco som ho volal ( masina sa asi zlakla) Dali sme silikonovy sprej do trubiek a zatial vsetko makalo aj pri nizkom tlaku, predtym to buchalo a nechcelo nastroj povolit.
Rovno nam pozrel na loze, tie su ciste bez korozie, taktiez skrutky, len ze to slabo maze. Asi budeme musiet vymenit mazacie body a vsetko prefuknut.
Za tri roky sme dolievali tu fialovu vazelinu 2x a budeme asi coskoro 3x Tvrdil, ze to je zalostne malo, tak neviem...
No ty tam mas asi este tu cervenu vazelinu,alebo uz tu tmavo fialovu riedku? lebo ta cervena zasycha casom a voziky sa zapchaju ak sa malo robi na stroji...
dalsia vec ze este na starsich systemoch bolo defaultne prilis dlhy interval automatickeho mazania, a preto zvykla zaschnut vo voziku...

Este som zabudol dodat, ze vlastne ja mam poslednu vf2ku 1,5 roka a akurat som daval novu napln, ale ten stroj nema zase tak moc nakrutene, ratam ze pol smeny denne priemerne...
jafi
Příspěvky: 259
Registrován: 25. 4. 2017, 6:54

19. 9. 2020, 10:48

No u nas sa robi cca 12-13 hod bez vikendov a napln mame fialovu. Teraz maju uz nejakú novu ako capucino, spominal. Tiez mi odporučil aj olej ako napln, ale to si vela ludi velmi nechvalilo. Inak vedla vo firme odislo behom mesiaca na 5 oske a na vf2 nejake plochace, takze dokopy 12000€ oprava..
kiko01
Příspěvky: 1572
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

20. 9. 2020, 8:26

jafi píše: 19. 9. 2020, 10:48 No u nas sa robi cca 12-13 hod bez vikendov a napln mame fialovu. Teraz maju uz nejakú novu ako capucino, spominal. Tiez mi odporučil aj olej ako napln, ale to si vela ludi velmi nechvalilo. Inak vedla vo firme odislo behom mesiaca na 5 oske a na vf2 nejake plochace, takze dokopy 12000€ oprava..

Tak potom neviem, mozno by ste mali davat mazanie este rucne raz do dna, alebo len pustit to makro nachvilu, co spusta ten solenoid, len neviem ako sa to novom softe robi, servisak by vediet mohol :)

A ked sa dava olejove mazanie tak to menia komplet rozvod mazania vraj, robia to hlavne na strojoch kde kbrabaju grafit...
jafi
Příspěvky: 259
Registrován: 25. 4. 2017, 6:54

21. 9. 2020, 9:01

Dnes sme to vycistili a zistili sme, ze pri automatickom mazani na os Z tlaci tu vazelinu cez hadičku, ktora je pri naplni a pri natlakovali a namazani ten tlak na budiku neklesne, to znamena, ze to isto bud nemaze alebo maze velmi malo, drzi tlak na cca 4 baroch.
Horsie je, ze sa ku tomu pavuku na osi Z neda dostat, aby sme hadicky odskrutkovali a vsetko prefukli... Ked sme povolili privod. trubku ( tu hlavnu) tak cez maticu tlačilo, takze asi nam nic neostava a zavolat servis na os Z - vymena vsetkych mazacich bodov na vozikoch a skrutke...
Este keby bol nejaky neacetonovy rozpustac vazeliny a fuknut mu do systemu, ci to trochu nerozpusti...
Odpovědět

Zpět na „Mechanika a komponenty “