Věnečkové ložisko

diskuze tykajici se mechaniky a dalsich veci okolo komercnich CNC stroju
Odpovědět
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

2. 1. 2022, 5:26

Ahoj
potřebuji sehnat věnečkové ložisko které je jedno rozpadlé a druhé chybí úplně, kde jsem naměřil kuličky 3,969, tedy předpokládám rozměr 5/32 a má 25 kuliček, vnitřní průměr cca 41 a vnější 49, nemá někdo nějaký normovaný seznam velikostí nebo tabulky abych věděl co mám vůbec shánět, bude to předpokládám v palcích, nikde jsem to na googlu nenašel ,černoch to taky nezná, mám jen původní název ložiska výrobce star kugelhalter, furt mě vyskakují jen hlavové složení na kola, ale ne v těchto rozměrech, jen 22, nebo 26 kuliček. Už fakt nevím kde to sehnat.....
Jiná varianta jak s tím vydrbat, by byla ten věneček jen na rozdělení kuliček vypálit z plechu a kuličky osadit dokoupené, ale radši bych to teda koupil, než se s tím takto hrát a nebo teda ještě vytisknout, je to do děličky, sem tam otočení, klec se ničeho nedotýká
ilustrační foto Obrázek
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Zbýňa
Příspěvky: 1915
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

2. 1. 2022, 5:39

Ahoj, zkusil bych tu klec vynechat a přidat víc kuliček. Občas jsou tyhle uložení i bez klece, když to má spíš polohovací funkci.
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

2. 1. 2022, 5:51

Těch kuliček si ale kup hodně moc a všechny je přeměř, abys nedopadl jako já. Každý pes, jiná ves a dalo mi to hodně zabrat, proč to nefunguje, jak má.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

2. 1. 2022, 6:10

Zbýňa píše: 2. 1. 2022, 5:39 Ahoj, zkusil bych tu klec vynechat a přidat víc kuliček. Občas jsou tyhle uložení i bez klece, když to má spíš polohovací funkci.
jo, to je taky varianta, ale pak bych musel dodávat kuličky a udělat to jak píše britt, já ty originál kuličky 50ks mám, nechce se mě tam právě dávat jiný a proto jsem je chtěl tím kroužkem rozdělit, protože jinak tam budu potřebovat cca 35 kuliček na ložisko :wink:
vůbec mě nenapadlo, že je to takový problém ten věneček sehnat, jen tak ze zvědavosti by mě to zajímalo, jestli je to nějak v řadách normovaný, já fakt nic nenašel, jen 20,22, 26 a 27 kuliček,
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Zbýňa
Příspěvky: 1915
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

2. 1. 2022, 6:55

Aha, bral jsem to, že počítáš s výměnou kuliček. Napadá mě z plechu vypálit cca tvar MB podložky a pak pomocí nástroje (pouze dva jednoduchý vysoustružený kusy - negativ a pozitiv se středícím průměrem) ohnout ty paprsky kolmo na kruhovej střed, aby paprsky rozdělovaly kuličky uprostřed jejich průměru. Ohnutí by stačilo jenom 45° Podobně jako ta MB podložka. To mi přijde výrobně nejjednodušší.
HonzaHorka
Příspěvky: 1012
Registrován: 15. 11. 2009, 2:17

2. 1. 2022, 9:25

Vytiskni ten věnec na kuličky a je to. Kdyžtak si udělej prototyp na klasické 3d tiskárně na vyzkoušení a pokud by jsi chtěl můžu ti to vytisknout lejzrem na SLS tiskárně z PA2200 a bude to napořád. I při malých objektech to je jako jeden homogenní kus
Odpovědět

Zpět na „Mechanika a komponenty “