Skyfire

Stroje zahranicni produkce, napr. z ciny a podobne, pouze podlozene informace o kvalite a potrebnych upravach takoveho stroje aby byl pouzitelny
Odpovědět
Jakub5001
Příspěvky: 4
Registrován: 25. 10. 2022, 2:49

26. 10. 2022, 7:35

Zdravím.
Rád bych se zeptal na názor na stroj Skyfire svm-1vmc. Má cenu do takového stroje investovat. Dohledal jsem, že se prodává cca za 480tis. Úmysl je takový, že to bude s kamarádem bokovka k našim zaměstnáním. V prospektech vypadá slibně co se týká přesností i dostačující velikostí pro náš druh práce. Jen nemám absolutně představu, kolik stojí doprava takového "strojku". (Balení, odeslání, clo atd,...) Abychom potom nebyli zklamaní, že bychom za takovou cenu nemohli vzít třeba i haas mini mill, který u nás má zastoupení. Zda jsou na takovém stroji nějaké záludnosti, že během prvních dní něco odejde (reklamace asi nebude jednoduchá, či rychlá), nebo že se hodí třeba jen pro příležitostné frézování. Jak složité je stroj geometricky připravit pro výrobu atd. Budu rád za jakýkoliv názor, alternativní stroj (podmínka atc), nebo jakoukoliv poznámku, kterou jsem vynechal. Hodláme se do toho pouštět až začátkem příštího roku, tak bych v tom měl rád trochu jasno.
Děkuji
Uživatelský avatar
yoda
Příspěvky: 292
Registrován: 30. 12. 2016, 11:44

27. 10. 2022, 8:44

Jakub5001 píše: 26. 10. 2022, 7:35 Zdravím.
Rád bych se zeptal na názor na stroj Skyfire svm-1vmc. Má cenu do takového stroje investovat. Dohledal jsem, že se prodává cca za 480tis. Úmysl je takový, že to bude s kamarádem bokovka k našim zaměstnáním. V prospektech vypadá slibně co se týká přesností i dostačující velikostí pro náš druh práce. Jen nemám absolutně představu, kolik stojí doprava takového "strojku". (Balení, odeslání, clo atd,...) Abychom potom nebyli zklamaní, že bychom za takovou cenu nemohli vzít třeba i haas mini mill, který u nás má zastoupení. Zda jsou na takovém stroji nějaké záludnosti, že během prvních dní něco odejde (reklamace asi nebude jednoduchá, či rychlá), nebo že se hodí třeba jen pro příležitostné frézování. Jak složité je stroj geometricky připravit pro výrobu atd. Budu rád za jakýkoliv názor, alternativní stroj (podmínka atc), nebo jakoukoliv poznámku, kterou jsem vynechal. Hodláme se do toho pouštět až začátkem příštího roku, tak bych v tom měl rád trochu jasno.
Děkuji
Zapomeň na značku. Přehlceni dlouhodobě objednávkami, termíny dodání 5x delší, nulová záruka nebo podpora. Vyber si něco jiného. Skyfira jsem měl pár let a nyní ho má kamarád. Stroj funguje, ale začátek nebyl jenoduchý. Najdi si tady na foru
Jakub5001
Příspěvky: 4
Registrován: 25. 10. 2022, 2:49

27. 10. 2022, 9:24

V noci jsem si to prolistoval ve fóru. Popravdě starosti, které s tím byly, mě odradily úplně. Přiklonil bych se k tomu jen tehdy, když by to tu někdo prodával jako bazarovou, odladěnou mašinu. Zřejmě navštívíme zastoupení HAAS a vzali bychom nejspíš od nich. Oba dva jsme bohužel jen seřizovači. Na technické problémy budeme potřebovat určitě podporu, kterou tu mají.
Odpovědět

Zpět na „zahranicni produkce“