CNC router na opracovávání překližky.

Stroje zahranicni produkce, napr. z ciny a podobne, pouze podlozene informace o kvalite a potrebnych upravach takoveho stroje aby byl pouzitelny
Petr V.
Příspěvky: 2
Registrován: 2. 3. 2013, 1:46

2. 3. 2013, 2:18

Doufám,že mi někdo ze zdejších odborníků poradí.
Zabývám se vývojem a výrobou reproboxů.Jde o maloseriovou výrobu (max 20ks za měsíc).
Rád bych se osamostanil při výrobě boxů, manuální výroba dílů na skříně boxů není to pravé ořechové, hlavně z důvodu opakované
výroby určitého typu reproboxu po delší době.Už mě také nebaví věčné doprošování se u majitelé CNC fréz , kteří nemají o malé serie zájem.
Potřebuji CNC router,schopný zpracovávat podklady z CAD programů (.dxf, ...)
- opracovávaný materiál je březový multiplex 9 - 21mm
- formát materiálu 1200 x 1250mm
- minimální rozsah os X a Y 900 x 1150mm, u osy Z postačí 100mm
- jaký je rozsah frézování viz přiložený obrázek (nejde o můj výrobek,ale je tam vše vidět)

Docela se mi líbí CNC Router http://www.cnc1.eu/sk/kompasf1100.htm" onclick="window.open(this.href);return false; ,ale je příliš malý , verze F3000 je příliš rozměrná , vzhledem k ploše mé dílny.
Nemám na tohoto výrobce žádné reference.Případně budu rád za jakékoliv informace o tomto , či jiném výrobci CNC routerů.
Z Číny mám obavu, není problém s dovozem, s Čínskými výrobci celkem dost obchoduji,ale toto by byl výběr něčeho se zavázanýma očima.
Rád bych měl i nějakou technickou podporu.
Kdysi jsem se servisem CNC strojů i živil ,ale to už je více než 25let, takže trochu tuším o co jde.Koupit něco a strávit půl roku dolaďováním ,se mi nechce.
Cenu bych si představoval okolo 5000Eur bez DPH.
Přílohy
bedna1X.jpg
Uživatelský avatar
Gulliver64
Příspěvky: 459
Registrován: 1. 8. 2010, 7:52
Bydliště: Kuřim

2. 3. 2013, 9:33

myslím, že firma v tvém odkazu (Cau Cau - Dudas Ján) bude schopná i ochotná postavit ti stroj na míru. nemám s ní žádné zkušenosti, krom koupě jednoho vřetene (teknomotor), ale vzhledem k tomu, že je na trhu už několik let, tak buch si dovolil tvrdit, že vědí co a jak dělat. možná se tu najde nějaký majitel stroje od nich, pokud ne, tak bych si vyžádal kontakty na jejich zákazníky a ptal se na jejich zkušenosti.
druhou variantou je postavit si routr sám, podle svých představ a potřeb. je tu dost ochotných a zkušených lidí, kteří budou ochotni, budeš li chtít, nasměrovat tě správným směrem.
co se ceny/investice týká, 5000€ není ani málo ani moc :-) . na vlastní stavbu, kde nepočítáš do ceny svou práci je to určitě dostatečná suma, u zakázkové výroby bych už tak optimistický nebyl. (moje investice byla cca 3500€ + 250hodin práce, výsledek je zde - http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?t=5177 , jen tak mimochodem, je to taky z březové překližky)
Modelová zařízení pro slévárny, hliníkové odlitky. První CNC frézka postavená v r.2003 ."Dřeváček" - r.2010. Zapřísáhlý uživatel MACH3 ver.2.63 .
Fero Cabadaj
Příspěvky: 112
Registrován: 10. 4. 2007, 6:33
Bydliště: Žabokreky nad Nitrou
Kontaktovat uživatele:

2. 3. 2013, 9:54

som zákazníkom p. Dudáša už dlho a mám len kladné skúsenosti. To čo povie povie preto, lebo to vie a stojí si za tým - už sa mi to niekoľko krát overilo.
Určite ti urobí stroj podľa požiadaviek a tvoj rozpočet je pravdepodobne dostačujúci na rozmer ktorý požaduješ.
Petr V.
Příspěvky: 2
Registrován: 2. 3. 2013, 1:46

2. 3. 2013, 11:48

Pánové děkuji za reakce.
Jak jsem již psal jednomu z členů fóra do SZ.
Jde o stroj, kde se nepočítá se ,že by u něj stál někdy nějaký zaměstnanec. Bude pracovat tak celkem týden za měsíc. Jde o to, nahradit kvanta různých připravků pro ruční zpracování a zároveň zvýšit kvalitu. A taky si moci při výrobě prototypu boxu doladit co potřebuji. Pokud by někdy byl požadavek na velkou serii, mohu ji zadat truhlárně co má velké 5ti osé CNC.
Přesnost mi bohatě postačí v řádu 0,1mm.

Ta cena 5000Eur , definuje spíš řád ve kterém se musím pohybovat,aby se stroj v reálné době (cca 3 roky) zaplatil.

Mám zatím čas, protože na dílně musí nejdříve proběhnout nějaké stavební úpravy (pryskyřičná podlaha, rozvody el. a odsávání.).

Další reakce na můj dotaz vítám.Mohou se hodit i jiným zájemcům.

PV.
manty
Příspěvky: 10
Registrován: 13. 3. 2016, 8:57
Bydliště: Nitra

15. 3. 2016, 10:05

Zdravím, tiež by som sa rád dozvedel niečo o tých strojoch. Je tu ešte niekto, kto má skúsenosti s mašinkami Kompas F-1100 a F-3000? Potrebujem frézovať výhradne drevo. Som rezbár a chcel by som nejakú mašinku ktorá by za mňa zvládla výrobu reliéfov, podložiek pod poľovnícke trofeje a rôzne ornamenty. Maximálny obrábaný kus dreva by bol okolo 1000x800x50mm. Myslíte, že F1100 splní moje očakávania? Som úplný laik v cnc strojoch a potrebujem vaše rady na čo si dať pozor, čo by som mal žiadať od výrobcu aby tá mašina obsahovala, aby v pohode pracovala s drevom.
http://www.cnc1.eu/sk/kompasf1100.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.cnc1.eu/sk/kompas-f-3000" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 3. 2016, 4:56

ve me tyto produkty nebudi duveru
navic v cine mas za ty same penize stroje dva
z podstatne kvalitnejsich komponent
a vetsi

ale hlavne jsou DVA a to neni nadsazka
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
manty
Příspěvky: 10
Registrován: 13. 3. 2016, 8:57
Bydliště: Nitra

16. 3. 2016, 9:13

Takže tieto dva stroje niesu vhodne na prácu s drevom, ako som popísal vyššie?
atlan
Příspěvky: 3343
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

16. 3. 2016, 9:44

Povedzne ze kvalita je taka ze najprv to das do poriadku a potom mozes na tom makat. Co asi nieje tvoj ciel. Ked to kupis s ciny, budes na tom istom ale menej za to zaplatis.
manty
Příspěvky: 10
Registrován: 13. 3. 2016, 8:57
Bydliště: Nitra

16. 3. 2016, 3:37

Neviem presne, čo by som mal dať do poriadku. Čo treba s routerom spraviť, aby som ho mohol používať, však za toľko euráčov by som aj vlastnýma zubama frézoval haha. Myslel som, že tieto frezy robia tak ako výrobca sľubuje, hm? Kúpim a idem nie??? A čo by som ja robil s čínou pre boha. Zomrel by som strachom či mi to vôbec príde kedže sa určite platí dopredu, koľko by som ešte cáloval poštovné a keď mi to príde kto mi to poskladá a navyše kto mi to prerobí aby sa s tým dalo pracovať... Tak teraz som z toho paf.
Naposledy upravil(a) manty dne 16. 3. 2016, 7:36, celkem upraveno 1 x.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

16. 3. 2016, 6:22

z tý číny ti to příjde uplně stejně jako odsud.. nekoupíš hromádku šrotu.. naprostá většina prodejců jen přeprodá a přihodí si x% ceny někdo 100 někdo 200.. někteří mají alespoň showroom kde se to dá osahat.. pak chápu že si musej něco přihodit..
nicméně pokud si myslíš že koupíš něco tady a že to bude bez chyb tak s tím moc nepočítej..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. 3. 2016, 6:47

tak to uz ti nezbyva moc moznosti
napadaji me tak dve

vyrezavat to rucne

koupit si kvalitni stroj evropske produkce dejmetomu za 70 000 EUR
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
manty
Příspěvky: 10
Registrován: 13. 3. 2016, 8:57
Bydliště: Nitra

17. 3. 2016, 3:43

Neviem tak či spravím dobre keď sa nechám prehovoriť dvoma expertmi tu na fore, nuž ale idem hľadať teda nejaké cnc na aliexpres do 3000€. Z aliexpresu už mám tento rok nejakých pár desiatok úspešných objednávok za sebou, ale krabicu vážiacu 500kg som ešte neobjednával a mám z toho taký čudný pocit. Daň bude 20% z ceny, ale platili ste už niekto clo za 400 až 500kg cnc? Boože a koľko bude doprava
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. 3. 2016, 5:01

u nas je to 2.1% z ceny ne z hmotnosti
doprava podle velikosti a podle toho jestli lodi nebo letadlem
cinan neco nabidne
ale lepsi je objednat si prepravu tady treba u DHL a aby to tam vyzvednuli
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

17. 3. 2016, 5:06

robokop píše: lepsi je objednat si prepravu tady treba u DHL a aby to tam vyzvednuli
Jen tak pro představu kolik tě stála přeprava DHL na nějaký mašince cos dovez?
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. 3. 2016, 5:15

po vode
40 000,- za celej kontejner
ale treba 1 kubik sdileneho mista v kontejneru vyjde cca 8000,-

mala masinka co se da zabalit do kartonu cca 3000,-

za mesic a chlup je to tady
hmotnost nehraje roli
objem ano
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „zahranicni produkce“