CNCB-3020 - Stolní frézka 300x200x65mm

Stroje zahranicni produkce, napr. z ciny a podobne, pouze podlozene informace o kvalite a potrebnych upravach takoveho stroje aby byl pouzitelny
Odpovědět
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

30. 7. 2013, 5:01

ukaz ten kod

ten pohyb je hruza kombinovana z desem.... :(
davidjk
Příspěvky: 32
Registrován: 11. 3. 2012, 4:11
Bydliště: Trutnov

30. 7. 2013, 5:29

Tak třeba jen pismeno "D", ale dělá to i při rovné lince.
TEXT_D.txt
(188 bajtů) Staženo 331 x
Něco je v software a myslím, že je to nějaké omezení demo verze a nebo malá RAM paměť.(256MB)
Nevím jestli by třeba nepomohl nějaký interpolátor ?
Nebo nějaká externí paměť, která by sloučila jednotlivé segmenty do jednoho bloku a potom odeslala celé do stroje.
Takhle kouskovaně to opravdu běhat nemůže. :?
Uživatelský avatar
Gulliver64
Příspěvky: 459
Registrován: 1. 8. 2010, 7:52
Bydliště: Kuřim

30. 7. 2013, 5:33

podle toho co vidím na videu bych si dovolil tvrdit, že tvůj problém není v G64 / G61 . to spíš vypadá na neschopnost komplu dostatečně rychle vypočítat řídící impulzy. to může být zapříčiněno např. vysokým počtem mikrokroků, kolik je v motortuningu nastaveno kroků na mm?
Modelová zařízení pro slévárny, hliníkové odlitky. První CNC frézka postavená v r.2003 ."Dřeváček" - r.2010. Zapřísáhlý uživatel MACH3 ver.2.63 .
davidjk
Příspěvky: 32
Registrován: 11. 3. 2012, 4:11
Bydliště: Trutnov

30. 7. 2013, 5:38

Je tam 400 pulzů na mm. Body v kterých se to zastavuje se zobrazují i na grafice jako tečky. :?:
davidjk
Příspěvky: 32
Registrován: 11. 3. 2012, 4:11
Bydliště: Trutnov

30. 7. 2013, 5:41

Když nastavím větší rychlost posuvu tak jsou tečky dál od sebe, to by spíš ukazovalo na nějaké časové omezení ?
Uživatelský avatar
Gulliver64
Příspěvky: 459
Registrován: 1. 8. 2010, 7:52
Bydliště: Kuřim

30. 7. 2013, 5:45

400 je naprosto normální, takže tudy to nepůjde :-)
s tou rostoucí vzdáleností "bodů" v závislosti na rychlosti posuvu to opravdu vypadá na nějaké časování. ten kompl na kterém to provozuješ, co je na něm krom machu? nehrabe ten kompl po nějaké jiné periferii (síťová karta, tiskárna ...)?
Modelová zařízení pro slévárny, hliníkové odlitky. První CNC frézka postavená v r.2003 ."Dřeváček" - r.2010. Zapřísáhlý uživatel MACH3 ver.2.63 .
davidjk
Příspěvky: 32
Registrován: 11. 3. 2012, 4:11
Bydliště: Trutnov

30. 7. 2013, 5:52

Zkoušel jsem všechno co jsem zvládl vypnout a pořád stejný. :(
Zajímavé je, že když přes ten panel ovladače tedy ruční rychloposuv (Jak je na konci videa vidět)
se pohybuje úplně v pohodě a plynule :?:
Uživatelský avatar
Gulliver64
Příspěvky: 459
Registrován: 1. 8. 2010, 7:52
Bydliště: Kuřim

30. 7. 2013, 6:09

zkus přeinstalovat macha, a nezapomeň ve správci zařízení odinstalovat i driver macha!!
Modelová zařízení pro slévárny, hliníkové odlitky. První CNC frézka postavená v r.2003 ."Dřeváček" - r.2010. Zapřísáhlý uživatel MACH3 ver.2.63 .
davidjk
Příspěvky: 32
Registrován: 11. 3. 2012, 4:11
Bydliště: Trutnov

30. 7. 2013, 8:14

Díky za radu, ale moc se mi do přeinstalování nechce :(
Zjistil jsem, že to dělá jen při běhu programu v G kodech,
když to ovládám přes simulaci dálkového ovládání tak vše jezdí plynule jak má.
Také jsem zjistil, že ty balíky pulzů jsou vždy po 0,8sec.
Když to jede větší rychlostí tak těch úseků je méně. (na videu je vidět, že při zdvihání se neseká)
Lepší než přeinstalovat by bylo zjistit, která funkce to ovládá?
kamilpetrjansta
Příspěvky: 204
Registrován: 28. 8. 2006, 11:13
Bydliště: Brno - venkov
Kontaktovat uživatele:

30. 7. 2013, 8:46

Zkus jsem dát print screen tvého nastavení General Logic Configuration.
jinak je to celkém vaření z vody a pouze odhady. A taky by jsi mohl ukázat ten G-cod.
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

30. 7. 2013, 9:59

Mach je co se týče compu alchymie .... jakým to řídíš PC?
Doporučuju mašinu jen pro Macha a na ni nic jinýho. Přečti si vlákno PC na kterým běhá Mach. Problémy s trháním pohybů vesměs sousvisí s PC a jeho vyladěním pro Macha. Jsou ale varianty který prostě s Machem nepojedou .... sám jsem před týdnem jednu takovou mašinu chtěl vyhodit oknem. :lol:
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

30. 7. 2013, 10:06

Engineer píše:Jsou ale varianty který prostě s Machem nepojedou .... sám jsem před týdnem jednu takovou mašinu chtěl vyhodit oknem. :lol:

a vyhodil? :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

30. 7. 2013, 11:23

Nevyhodil ... :) na měření okruhů pro závody autíček v nově budovaném klubu bude ještě dobrý.
Na Macha mi nakonec Zdeněk Valter přivezl asi poslední jednojádrový HP-čka.... Mimochodem někde kdysi běžela diskuse, že třeba zrovna tyhle značkový HP Compy na Macha moc nejsou .... ale mně to s tím začalo běhat vcelku vpohodě.
Sice jsem měl původně záluk na EMC, ale nekompatibilita g-kodu (struktura podprogramů) s programy co tu mám už nadělaný do FC16ky rozhodla, že jsem zůstal u starýho Macha. Jsem zvědavej s čím vylezou ve čtyřce.
Fakt ale je, že odhadnout dopředu kterej comp se s Machem kamarádí a kterej ne je dost těžký.... :(
Na druhou stranu málokdy je cena toho kompu přes litr tak je to riziko blbý volby ještě snesitelný. :)
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

30. 7. 2013, 11:32

Pokud bych ale řešil soft pro frezkoploter jako je zde probíráno a nebyl zatíženej požadavkem na nějakou kompatibilitu g-kodu archivních programů, tak se nebudu trápit s Machem a hledat mu vhodný PC a nejspíš bych volil něco z Gravosu. Licence Macha taky něco stojí a asi to opravdu není tutový řešení, takže by mi nepřišlo řešení z Gravosu drahý. :wink: Já ale licencovanýho Macha nepotřebuju :lol: páč píšu programy ručně, tak holt zatím ještě kluky vydělat nenechám, ale časem je taky prubnu. :mrgreen:
davidjk
Příspěvky: 32
Registrován: 11. 3. 2012, 4:11
Bydliště: Trutnov

31. 7. 2013, 11:53

Gulliver64 píše:zkus přeinstalovat macha, a nezapomeň ve správci zařízení odinstalovat i driver macha!!
Tak jsem to odinstaloval, díky za upozornění na ten driver(netušil jsem že si to dělá svůj ovladač).
Taky jsem dal prohledat počítač na slovo Mach3 a nestačil jsem se divit, jak i po odinstalování je to rozlezlí po windows.
Vše jsem smazal a na internetu jsem našel dokonce novější demo verzi 3.043.
Tak jsem ji nainstaloval a už to nedělá po 0,8sec, ale po 1,5sec :D
Přikládám obrázky je tam, G kod i okno kde běží simulace a jsou tam bílé tečky kde se zastavují posuvy.
Interpolace_po_preinstalovani_v_3.043.JPG
Další je nastavení General logic Configuration.
Nastaveni_general_logic_Config.JPG
Třeba na to někdo přijde proč to posílá balíky pulsů po 1,5sec. Ruční posuvy běhají bez problému.
Divné je jak Mach vytěžuje PC když ho spustím tak ze zvukovky lezou zvuky jako by měla chrapot :?
Pochopil jsem, že na každém PC to asi nebude fungovat. Plná licence Mach3 je za cca 3900,-kč a k tomu sehnat funkční PC
Engineer píše:Na druhou stranu málokdy je cena toho kompu přes litr tak je to riziko blbý volby ještě snesitelný. :)
za 1000kč to je asi nějaký výprodej? (Celkem 4900) :(
Engineer píše: takže by mi nepřišlo řešení z Gravosu drahý. :wink:
Díval jsem se na jejich stránky a tam nabízí SW s názvem ARMOTE za 2900,-kč , ale nevím jestli bych k tomu nemusel pořídit nějaký jejich HW, aby mi to generovalo pulsy do krokových motorů. Pochybuji, že to jako Mach3 dělá přes LPT?
Jaké, zařízení to asi bude a za kolik? Běhá to normálně na PC nebo to má taky jako Mach spoustu divnejch much?

Vypadá to, že se dám původně zamýšlenou cestou a pořídím nějaké MCU (Picaxe, Arduino, Rapsberry Pi atd.) a něco budu muset naprogramovat :(
Odpovědět

Zpět na „zahranicni produkce“