značka cau cau

Stroje zahranicni produkce, napr. z ciny a podobne, pouze podlozene informace o kvalite a potrebnych upravach takoveho stroje aby byl pouzitelny
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

4. 5. 2016, 8:44

To traperbob, tak ještě jednou je řeč o ložích přesných obraběcích strojů ,né o mlejnkách na maso nebo jinejch strojích kde není požadovaná přesnost v tisícinách milimetru.
Po žíhání na odstranění pnutí zbývá v uzlovejch bodech napětí 10-20% původního vziklého odlitím ,proto se litina nechá odležet a změnou teplot dojde oodstranění 5-10%zbytkového pnutí.
Protože už dneska na to není čas tak se konstruuje tak aby se částečně omezilo napětí po odlévání ,a po žíhání používaj třeba vibrování pokud je nutné ještě snížit napětí .
Jestli jsem někde ulít o nějaký procento tak se omlouvám ,ale nemůžu si pamatovat všechno.
Pokud jsi to nepochopil či případně je to dle tvého jinak, tak je jasný že žiješ v jiném světě a jak psal kolega nezasloužíme si tě .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
traperbob
Příspěvky: 16
Registrován: 18. 3. 2016, 11:50

16. 5. 2016, 10:21

Trošku jste odbočili od tématu,ale jsem rád,že jste přiznali alespoň to žíhání.
Jinak se tady ptal někdo na konkrétní stroj,já ho mám a u pana Dudase jsem celkem často,tak kdyby chtěl někdo reference ať se ozve na SZ,
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 5. 2016, 2:23

Ja myslim ze referenci na zmineneho prodejce je na foru dost.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mitas
Příspěvky: 81
Registrován: 5. 10. 2015, 5:28

16. 5. 2016, 2:49

Já budu vděčný za každou protože,všeobecná diskuze u číny mě tu někdy připomíná hon na čarodějnice a na druhou stranu se dozvídám kolik třeba rozšířená řada Optimum udělala práce.A nemyslím že mezi těma značkama bude propastný rozdíl.
Wernery 800n a víš,MAS POWER,MULTICUT 500 a 630 a SPY 280,MAZAK INTEGREX 200,VARIAXIS 600 a nemyslitelne množství HITACHI a jiných japoncu rok výroby tak 80,samouk SWorks a EDGECAM
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 5. 2016, 4:22

Jojo nekdy je to neadekvatni
Cina ma sve opodstatneni i misto na trhu
Obcas to nekdo neprekousne, ma od toho nerealna ocekavani a pak se divi ze je zklamany
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
atlan
Příspěvky: 3343
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

16. 5. 2016, 5:47

Cai cau, cinan zabudol v pinole urobit finis na MT2, nevadi dorobil som akurat k tomu treba vustruznik. Matica co stahuje loziska vretena nedrzala a bola volna,nevadi troska som to opravil snad to bude dobre. Vola na remenici blby klinok, nevadi lokcite to isti. Dommontoval som nejake loziska pre lachsi chod. A ak budem ta cas a cgut prerobim vtmedzovacie listy.
Este chces recenziu?
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

16. 5. 2016, 7:47

No Cina je Cina.
Mne by spis zajimalo co se majiteli teto firmy honilo hlavou kdyz vymyslel jeji nazev.
O "umeleckem" ztvarneni loga nemluve. Uz jen nutnost zirat na neco takoveho pri praci by mne odradilo od nakupu :-)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

16. 5. 2016, 8:35

Nazev firmy se asi dekodovat neda. Proc se nejuspesnejsi ceska firma na moto hadry jmenuje PSí Hubík ?? Tusim, ze jsem nekde cetl o vztahu majitele ke svym psiskum. Potom bych musel dat svemu vyrobku jmeno treba BB. Bart Bucek ke kteremu mam vice nez vrely vztah hi,hi,hi :-)
jvalik
Příspěvky: 28
Registrován: 21. 4. 2016, 6:58
Bydliště: Brno

3. 6. 2016, 10:23

Ale dá a dokonce úplně stejně. Při hledání infa k těm strojům mně gůgl vyhodil jako první wiki, že prý Čau Čau (Chow Chow) je čínský plemeno tažných psů :-D

Pardon za OT.
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

22. 5. 2017, 7:22

Teda Pánové... ČauČaunení špatný. Používá činské komponenty, ale po dvou létech provozování Kompasu F600 nedám na něj dopustit. Měl jsem možnost porovnat s pravým číňaněm od 4iSP (https://cnc.inshop.cz/cnc-frezky-a-rout ... lem-1.500w" onclick="window.open(this.href);return false;) a mohu říct, že zlatý Janko Dudáš. Rozhodně lepší konstrukce. Takže v cenové kategorii 80-100tis doporučuji Slováka.

PS.: Mašinka je asi 2x-3x pevnější než BF25ka, kterou tady spousta lidí považuje za "dobrou". Taky jsem naletěl a koupil jí. Ale díky, nechci.
havelaircraft
Příspěvky: 397
Registrován: 7. 5. 2014, 9:04

29. 5. 2017, 6:12

Stroje od této firmy nejsou zase tak špatné. Dva roky jsem měl h2000 které šlo na jaře do světa.
Ale chce přemýšlet nad tím co je to za stroj a k jakému účelu byl vyrobený.
Podle mě jsou to stroje v hobby kvalitě.
Přesnost ani rovinnost nic moc. Ale na běžné výrobní tolerance perfektně dostačující. Běžně jsem dělal na tomhle stroji díly 1000x1000mm se zámky na obvodu a ty do sebe zapadaly bez problémů.

za 2 roky provozu jsem neměl se strojem vážnou závadu. Vše se pohybovalo v provozních mezích.
Běžne jsem frézoval obrobky ve 3D s dobou frézování 8 hodin a na provoz stroje se šlo spolehnout.

Měnil jsem ten stroj jen proto že jsem koupil za dobré peníze profi mašinu. Ano je tam rozdíl. Obrobek už nefrézuji 8 hodin ale jen 3hodiny. A přesnost? Stale mi do sebe zapadají zámky na dílech ze dřeva. Takže podle mě je přínos jen ve větší rychlosti. Myslím že většinu lidí kteří si pořizují stroj za 100 000kč nezajímá efektivita obrábění.

Porovnávám to z pohledu uživatele cnc obráběcího stroje.
Odpovědět

Zpět na „zahranicni produkce“