značka cau cau

Stroje zahranicni produkce, napr. z ciny a podobne, pouze podlozene informace o kvalite a potrebnych upravach takoveho stroje aby byl pouzitelny
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

2. 5. 2016, 2:57

No dneska to přirozeně nevystárne ,není na to čas.Mašina se odleje a za dva měsíce je u zákazníka .Proto ty dlouhý elaboráty na téma žíhání pro odstranění pnutí, vibrování pro odstranění napětí v uzlovejch bodech konstrukce s ovlivněním napětí a jiný pí.....ny .Prostě když to necháš venku stát pět let tak zjistíš že ti ujel vlak a mašina je neprodejná.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

2. 5. 2016, 3:33

mno když číňan bouchá již 20let stejnou konstrukci ,čas by byl...ale není třeba kupci jsou. Pořád se leje na určité mašiny dopředu aby byl čas. Jsou zákazníci co si počkají . Ale pravdu díš ... a není to jen o čase .Ale nějakej ten rok venku leží uložené peníze. Taky se ti stane i u renomovaných značek ,že jsi spokojenej s centrem od Schaublinu tak objednáš po dvou letech to samé ,s tím samým označením a přivezou o tunu lehčí mašinu co vypadá stejně . Zatím co ta původní maká s obyčejnou údržbou ta nová se se... a se.. . China dělá i špičkovou techniku. Ale kdo by ji chtěl z hobíků kupovat za ty prachy.
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

2. 5. 2016, 4:21

traperbob píše:Že já jsem sem kdy vůbec lez,hned se odhlašuji
Ano, to je nejlepší. Nezasloužíme si tě.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

2. 5. 2016, 4:49

To jaro dělá divy, jen někdo nedostane za pravdu a už stříká jako srnec :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

2. 5. 2016, 7:42

číňan by to i stárnout klidně nechal, kdyby to v jeho hrubém (odfláknutém) opracování mělo nějaký pozorovatelný vliv.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
traperbob
Příspěvky: 16
Registrován: 18. 3. 2016, 11:50

3. 5. 2016, 1:44

Jo tak teď jsem to pochopil,ve škodovce ležely ty plechy na kastle schválně aby vyzrály No jo to mě nenapadlo no ale potom proč ty škodovky tak hnily když byly z vyzrálýho matrošu.Jo a byl jsem MASu anic jsem tam neviděl zrát nebo,že by jim v 50 letech naodlívaly na dnešní cnc co vyrábí??????????? Hoši zamyslete se nad tím co píšete,nemá to logiku. A já nepsal,že udělali raketu na kombiňáku od cau cau vy si taky vyberete co se vám hodí.
Udělejte si jednou den bez čínských výrobků,a půjdete do práce nazí.Kde byla už čína, když jsme se my tady v evropě mlátili palicama po hlavě a chrněli v jezkyni.
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

3. 5. 2016, 2:02

traperbob píše:Jo a byl jsem MASu anic jsem tam neviděl zrát
Jestli nebyla chybka v tom, že jsi včera byl v MASu v Písku :mrgreen: - to by lecos :lol: vysvětlovalo.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

3. 5. 2016, 3:08

traperbob píše:Jo tak teď jsem to pochopil,ve škodovce ležely ty plechy na kastle schválně aby vyzrály No jo to mě nenapadlo no ale potom proč ty škodovky tak hnily když byly z vyzrálýho matrošu.Jo a byl jsem MASu anic jsem tam neviděl zrát nebo,že by jim v 50 letech naodlívaly na dnešní cnc co vyrábí??????????? .
No porovnávat ocel ať už konstrukční nebo slitinovou s šedou litinou je hodně mimo .Víš někdy je lepší mlčet než se ztrapnit před tolika lidma,a vzdělání elektro tě neomlouvá.
Proč dnes nejsou odlitky z šedé litiny GG25 a podobných na dvoře jsem už psal,není čas ,dohání se to jiným způsobem.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

3. 5. 2016, 5:04

hlavne uz se skoro neodliva, dnes se to svaruje z vypalku
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

3. 5. 2016, 8:20

traperbob píše:.Kde byla už čína, když jsme se my tady v evropě mlátili palicama po hlavě a chrněli v jezkyni.
Taky jsem v 90tejch poslouchal od některých jedinců kde by jsme byli bez komunistů .Že zavedli eletriku, postavili nemocnice a bla bla bla.
Mno asi v tom Píseckým MASu stařený hovězí neprodávají.

Nevím jak ty já nahej nepůjdu , indická bavlna je kvalitnější nežli čínská tak trencle a fusky mám od nich atd. zajímají mne i základaní materiály většina mých kalhot je české produkce včetně materiálu atd. Nemáš v rukávu nějaké lepší klišé ?

A co třeba použít strejdu Googla , je tam k mání hromada technologií a výrobních procesů...
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
traperbob
Příspěvky: 16
Registrován: 18. 3. 2016, 11:50

3. 5. 2016, 11:47

Všechno co jsem měl doma z litiny tak jsem dneska vyhodil ven na déšť ať to pěkné vyzraje no a bude to mít navíc i pěknej ,červanej nátěr a zadarmo jo není nad vyzrání v přírodě a nebo na vysrání no taky si již pletu pojmy s dojmy a nebo s tím jedna paní povídala???????
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

4. 5. 2016, 12:35

A proč se tak sveřepě bráníš myšlence, že s časem a tepelnými cykly litina zlepší své vlastnosti?
Já docela souhlasím s tvým názorem, že apriorní pomlouvání výrobků z Číny je kravina. Nakonec nedávno jsem tady na to téma vedl debatu s jedním mudrcem, který tu psal o "čínských mamlasech".
Ale to nic nemění na tom, že prostě vyzrání litině svědčí. Že to jde i bez toho, a že to dneska nikdo z časových a tedy finančních důvodů u levných výrobků nedělá je jiná věc.
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

4. 5. 2016, 6:02

No mozna by jste mu meli vysvetlit proc konkretne se necha litina vyzravat, ze existuje neco jako vnitrni pnuti apod. Je jasny ze u deklu od kanalu to neresil, ale obrabeci stroje jsou prece jen neco jineho.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

4. 5. 2016, 6:09

traperbob píše:Všechno co jsem měl doma z litiny tak jsem dneska vyhodil ven na déšť ať to pěkné vyzraje no a bude to mít navíc i pěknej ,červanej nátěr a zadarmo jo není nad vyzrání v přírodě a nebo na vysrání no taky si již pletu pojmy s dojmy a nebo s tím jedna paní povídala???????
sorry, tohle už je čistá demagogie
od začátku je řeč o odlitcích loží a stojanů na obráběcí stroje, tj. o odlitcích, kde je požadována dlouhodobá geometrická a rozměrová stálost v řádu um
ne o roštu do kamen, mlýnku na maso, kanálovém poklopu nebo tělese čerpadla pr. 125 atd
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

4. 5. 2016, 6:24

Tak to pozor, vyzralost litiny resi borci velmi vasnive na ruznych forech o vareni, tam jde o litinove panvicky :-)
Maso chutna z panve z vyzrale litiny po babicce uplne jinak nez z nove...
Odpovědět

Zpět na „zahranicni produkce“