4-Axis 6040Z 1500W USB

Stroje zahranicni produkce, napr. z ciny a podobne, pouze podlozene informace o kvalite a potrebnych upravach takoveho stroje aby byl pouzitelny
Uživatelský avatar
yuri9999
Příspěvky: 12
Registrován: 7. 5. 2016, 11:07
Kontaktovat uživatele:

15. 5. 2016, 3:20

Zdravim vsetkych.
Chcem sa podelit o skusenosti s CNC cinskej znacky.Prim hrali samozrejme financie a pouzitie na drevo pretoze sa zaoberam ako hobby s diodovym laserom.Takze made in china mi uplne vyhovovala.Vybral som si dodavatela Rattmmotor cez Ebay UK
Obrázek
Dorucenie bolo rychle a spolahlive z UK.
Samozrejme bez skusenosti sa mi podarilo lamat nastroje naburat a podobne hovadiny. Soft je na cinsky sposob upraveny ale funkcny a navod na istalaciu lopatisticky.Vysledok je jednoduchost ovladaciej plochy.Potialto je to pohoda.Pri mojich pokusoch pocas chodu 5x mi zablokoval virtualny Estop chod.Stale zacinat od zaciatku lebo pri vypadku doslo k strate krokov. Od cinana som dostal len vseobecne zdvorilosti nie rozumi a navod ako zapojit koncaky na doske typu YOOCNC M3-USB-JB4 ver.04 lebo je to cinske statne tajomstvo a na nete to nenajdete. Jedine som nasiel cinsky OMIOCNC ze ich ponuka vo svojich konfiguraciach.
YOOCNC M3-USB-JB4
Obrázek
Takze som zacal metodou pokus omyl na odstranenie sumu .
1.Uzemnit 100% stroj + odsavanie AL hadicu
2. hlavny privod iba stroj a pc nic viac solo istic a ina faza ako zasuvky v suterene.(Mal som rezervu iba v rozvadzaci som prehodil na inu fazu ako som mal zasuvkovy okruh v suterene )
3.odsavanie PROMA a cerpadlo vody su na inom zasuvkom okruhu.
4.Pouzil som zasuvkovy zalozny zdroj APC kde je zapojene PC a elektronika CNC
Obrázek
5.Nasiel som limity pre frezovanie na moju vykonovu radu.
6. V Machu som zrusil zahacknutie watch dogs a nastavil debounce interval v general setting
8. Uz mi nevyhadzuje ESTOP ked zapnem vysavac alebo ziarivkove osvetlenie ako sa mi stavalo.Asi su tieto cinske stroje citlive na bordel v elektr.sieti ktory treba vsemozne eliminovat.
9.A este odpajam konektor sondy pre kalibraciu osi Z vzdy po nastaveni.
PROMA
Obrázek
Drivers
Obrázek
Menic
Obrázek
Pripadne viac foto na mojej osobnej webovej stranke:
http://www.coptervideorec.sk/technika.php?#p371
Zhrnutie.Na moje potreby ako hobby mi to staci.Ked som aj nabural z-tkovu os do dreva tak pruznost bola evidentna takze asi aj presnost je zrejme vhodna na drevo.Na dural alebo hlinik no neviem neviem aj ked som videl videa YT ale aky by bol vysledok realne nedokazem ani odhadnut.Prajem Vam vsetko dobre.
Juraj
Uživatelský avatar
modemo
Příspěvky: 175
Registrován: 2. 2. 2008, 7:55
Bydliště: Brno, Povazska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

15. 5. 2016, 6:48

Ja som nedavno objednal 3040Z s 300W DC vretenom od toho isteho predajcu. Na moje hranie a pokusy to staci.
Ale bral som cisto mechaniku, vzhladom na referencie po webe, ako blbnu elektroniky. Sice to bude vo finale drahsie ako komplet od cinanca, ale aspon na to bude spolah.
Zatial co som si vsimol, tak mam pod stolom nie moc rovny gulickovy srob, kmita tak 1mm. Mozno sa to pokusim nejako zrovnat.
Tie sroby asi nebudu ziaden zazrak, ked to otacam v prstoch, tak akoby bol v matici nejaky bordel. Ma s tym niekto nejaku skusenost? Je mozno zrovnat/vycistit gulickovy v domacich podmienkach?
Ako to vyzera u teba?
Uživatelský avatar
yuri9999
Příspěvky: 12
Registrován: 7. 5. 2016, 11:07
Kontaktovat uživatele:

16. 5. 2016, 6:38

u mna v pohode ziadnu mechanicku anomaliu zatial som nezistil.A s tym vycistenim nemam skusenost.
Juraj
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

16. 5. 2016, 11:40

modemo píše: Ma s tym niekto nejaku skusenost? Je mozno zrovnat/vycistit gulickovy v domacich podmienkach?
bezproblémově to jde rozdělat, kuličky nepoztrácet! a pak zase složit. Trochu trpělivosti ale žádná zázrak to není. Snad jen si pořídit nějakou lepší vazelínu.

šroub je kalený jen povrchově, uvnitř je to měkké železo. Vymyslet si nějaký přípravek/lis (nejlépe se stavitelným dorazem) a způsob měření a pak se to srovná snadno.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
yuri9999
Příspěvky: 12
Registrován: 7. 5. 2016, 11:07
Kontaktovat uživatele:

23. 5. 2016, 7:27

Obrázek

Dobry den. Problem s Vypinanim CNC pocas chodu nepravidelne pokracovali dalej.Zacalo to byt neunosne lebo 7-8 x stop na jednu vrstvu to chcelo pevne nervy.Pri zastaveni som nasiel toto vid.Vcera som na nete zistil ze hlaska suvisi s USB pripojenim .Ten anglicky pisuci chlap to riesil s niekym v Cine.Na zaklade tej temy dostal "milion" dobrych napadov od druhych.Zaver pisal ze problem odstranil.Takze keby niekto sa trapil ako ja.Pri vytiahnuti USB z PC mi vypisalo tuto hlasku .Takze mam 100 % istotu ze dochadza k strate komunikacie po USB .Pri instalacii MAch 3 treba treba zasunut USB skor nez zmenime tento cinsky look prepisanim zopar suborov v Machu.A teraz ta hovadina .Odskrtnut paralel. pripojenie pri instalacii je samozrejme ale vyber pripojenia je druhy riadok XPod....USB.....lenze vlavo dole sa nachadza este hlaska viac sa nepytat to treba zaskrtnut lebo sa straca pripojenie pocas chodu.Idem to testnut ci bude moj problem ci skor hovadina vyriesena. Dalej chcem osadit koncove spinace .Pripojenie - schemu na dosku YOOCNC M3-USB-JB4 V04 na nete nenajdete tu mam od Cinana.Este chcem vyuzit jeden konektor na doske a blokaciu CNC v pripade poruchy vodneho chladenia.Prietokovy snimac za par drobnych z Ciny len ma opacnu logiku ako potrebujem takze treba rele co mi aj tak vyhovuje.
Juraj
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

23. 5. 2016, 7:55

Ja stale tvrdim ze usb na rizeni masiny nepatri
Napr Mex se tady dost zastaval usb na rizeni stroje a rikal ze se zabyva resenim takovychto problemu, zkus ho oslovit treba ti to pomuze vyresit.

Ale domnivam se ze to bude vzdy drazsi nez vymena za neco spolehlivejsiho. Napada me napriklad gravos.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
yuri9999
Příspěvky: 12
Registrován: 7. 5. 2016, 11:07
Kontaktovat uživatele:

23. 5. 2016, 8:30

Ste tu skuseny harcovnici takze ci usb ano alebo nie neviem posudit.Som novacik nikdy som nemal ziadnu skusenost CNC frezou a rozumy mam nacitane na roznych forach a napozerane na YT .Na stole mam vyrobu plakety tak budem 6040Z dusit vo vlastnej stave cely den .Takze sa ukaze ci funguje riesenie toho americana na tu chybu.
Juraj
Uživatelský avatar
yuri9999
Příspěvky: 12
Registrován: 7. 5. 2016, 11:07
Kontaktovat uživatele:

23. 5. 2016, 5:54

Problem pretrvava a dalsi den za mnou.Vymenil som pocitac za vykonnejsi s XP.+ dalsie APC solo pre PC .A stale mi vypadava komunikacia USB podla hlasky.Posledna moznost preinstalovat na Win 7 a kamos mi stavia filter odskusana konfiguracia na Mach 3 + menic ale LPT port.Zrejme ten cinsky mach crack co bol k tomu stoji za h....o . alebo ta karta chyta bordel od menica.Nechcel som otravovat ale som nuteny nejake napady vsetci?vopred dakujem za rady. :roll:
Juraj
Uživatelský avatar
azamo
Příspěvky: 604
Registrován: 11. 4. 2014, 7:43
Bydliště: Zlín

23. 5. 2016, 5:59

Zkus to projet s vypnutým měničem .
Vyloučíš nebo potvrdíš jednu možnost .
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

23. 5. 2016, 6:01

Jj pak v pripade prokazaneho ruseni doporucuju koupit hotove reseni od gravosu
Uz jen galvanicke oddeleni soucasneho usb bude stat daleko vic nez tohle spolehlive reseni
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
yuri9999
Příspěvky: 12
Registrován: 7. 5. 2016, 11:07
Kontaktovat uživatele:

24. 5. 2016, 12:27

dik za rady.vcera snad po milionkrat metoda pokus omyl som vypol odsavaci ventilator proma 550W.A CNC bezalo bez estopu az do konca.Upratal som silove kable tychto dvoch zasuvkovych okruhov a pustil odsavanie dalsi cyklus bez estopu.Dnes ide ako pila zatial bez estopu.Dva kable dva zasuvkove okruhy dva samostatne istice dve rozlicne fazy v okruhoch.Vyzera to ze problem robi sum v sieti.Ak su silove kable okruhov dostatocne podla moznosti od seba bezi CNC USB bez poruchy.Prekrizil som kabel svetlo trubicovej ziariky a napajania lcd monitora PC a zapol svietidlo ihned Mach3 ohlasil poruchu. Dal som to od seba a bezim bez poruchy dalej.Chce to cas potestovat na potvrdenie o vyrieseni tohto problemu pri USB. :D
Juraj
Uživatelský avatar
yuri9999
Příspěvky: 12
Registrován: 7. 5. 2016, 11:07
Kontaktovat uživatele:

28. 5. 2016, 9:28

Juraj
Uživatelský avatar
yuri9999
Příspěvky: 12
Registrován: 7. 5. 2016, 11:07
Kontaktovat uživatele:

31. 5. 2016, 5:55

Zdravim
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Vytunovanie CNC 6040Z prietokovy snimac + referencne snimace .Schemu zapojenia pre ref.snimace poslem mailom v pripade zaujmu inak je to velmi jednoduche zapojenie .Neviem nahrat PDF schemy tu.Chladenie motora mam ochranene pre pripad poruchy cerpadla prietokovym snimacom a rele 24V lebo je potrebna opacna logika.
Juraj
Uživatelský avatar
yuri9999
Příspěvky: 12
Registrován: 7. 5. 2016, 11:07
Kontaktovat uživatele:

11. 6. 2016, 8:21

Zdravim.Takze dorobil som svoju predstavu a svoj CNC router mam radsej ako moj laser.I ked kombinacia Laser ,CNC a 3D tlaciaren mi poskytuje zaujimave moznosti.Dorobil som referencovanie ,vodne chladenie je ochranene cez flow switch takze porucha cerpadla zapne e stop a neviem si vynachvalit WIFI dialkovy ovladac kde mam mam vsetky ovladacie tlacitka funkcne nastavene co mi dava tuzexovy komfort pri nastavovani. Nastavil som full softwarove limity vdaka referencovaniu polohy takze uz snad ziadne havarie pri rucnom pohybe.Este co sa tyka deklarovanej presnosti 0,05 tak nie som presvedceny ze je to terno ale na reliefy z dreva to je cool masina.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Juraj
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

11. 6. 2016, 9:50

A je to rozumné, aby flow-switch rovnou tahal na e-stop?
e-stop často znamená poškozený obrobek, takže bych ho použil jenom když už jde fakt do tuhého.
Ale vřeteno chvilku bez proudící taky vydrží, takže bych napřed zapnul jenom nějaký pípák, a teprve pokud obsluha třeba do 30 sekund nějak kultivovaně nezastaví stroj, tak teprve pak zatáhnout za e-stop.
Odpovědět

Zpět na „zahranicni produkce“