ELECNC-6090 od Blue Elephant

Stroje zahranicni produkce, napr. z ciny a podobne, pouze podlozene informace o kvalite a potrebnych upravach takoveho stroje aby byl pouzitelny
Odpovědět
balcik
Příspěvky: 5
Registrován: 18. 7. 2018, 5:39

25. 7. 2018, 9:46

Ahoj všem, uvažuju o nákupu tohoto stroje:https://www.elephant-cnc.com/pro/ele-60 ... nc-router/.
Rád bych na stroji zpracovával vlastní 3D data, popřípadě tvořil malé serie truhlářských polotovarů. Moje zkušenost s CNC obráběním je opravdu malá, rozumím truhlařině, počítačům, 3D grafice a věřím si, co se týče naučení přípravy dat a kódu, na základě své dosavadní profese. Ve všem ostatním jsem totální zelenáč.
Mám několik otázek a budu vděčnej za jakoukoliv odpověď včetně oponentury, nebo nasměrování jinam.

- máte zkušenosti s Blue Elephant nebo ideálně přímo s tímhle jejich strojem?
- mám od nich k dispozici cenu CIF (stroj + doprava + pojištění ) z číny do Prahy. Celkem 3060$. Co vše se na to může ještě nabalit krom cla a daně?
- kolik řádově může být daň na takovou mašinu? Zkoušel jsem hledat na webu Daně a celní unie, ale popravdě trochu tápu.
- číňani mi slibují online podporu v angličtině, výměnu dílů zdarma (jen za dopravu) po dobu jednoho roku a manuály v angličtině. Je to reálný nebo jen lapají ptáčka?

Na Alli jsem ten stroj našel o dost levněji, ale nechci se připravit o tu podporu a hlavně bych v budoucnu rád dokoupil 4. osu.

Moc díky
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

25. 7. 2018, 11:56

zjednodušeně bych řekl, že je to stroj na technické úrovni trochu dražší hračky - má to jen podepřené tyče, krokové motory
Pokud je to "na výrobu", doporučil bych hledat nějakou lepší alespoň na lineárech, nemusela by být výrazně dražší.
Jako vždy - profi stroje jsou řádově jinde a jde o to, jak hluboký kompromis zvolit.

DPH zaplatíš 21% z celkové ceny, clo tipuji 2-3 % z ceny, poplatek za proclení zhruba 500,- jiné náklady mne nenapadají.

manuál a podpora bude jen na stroj, jak ho vybalit, jak strčit do zásuvky, možná něco málo k vřetenu, a jak zasunout kabel USB od PC, mělo by k tomu být nastavení Machu pro tento stroj. (zkusil bych si ten návod vyžádat v elektronické podobě předem)
Návod na Mach v podpoře nebude, ale dá se stáhnout česky
Jak generovat G-kod, řezné podmínky atd ... u toho určitě nebude.

Na CNC obrábění a podobný CNC stroj se napřed jeď k někomu podívat ...
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
balcik
Příspěvky: 5
Registrován: 18. 7. 2018, 5:39

25. 7. 2018, 12:52

Díky za info. Tu úroveň jsem tak nějak podobně i odhadoval. Nemám pevně vymyšlenej "byznysplán" a nechci utopit ranec do něčeho, co se ukáže nad mý síly. Dejme tomu, že to je takovej mezikrok.
V každým případě u mě by se jednalo výhradně o měkký materiály (dřevo, mdf, překližka,...)

Díky i za ceny a za nápad se zasláním manuálů.

Chci si počkat, jestli se tu neozve někdo, kdo by mi byl ochotnej nechat nakouknout pod pokličku jak to běží, jaký to má limity atd.

Základy generování G-kódu a ovládání Mach3 jsem si už domluvil...
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

25. 7. 2018, 9:16

koukal jsem na jejich web, mají obdobný model 600x600 na lineárech. poptej/porovnej cenu.

PS - koupím si napřed hračku a když ... tak potom / bohužel, takto to nefunguje, jen to stojí peníze a čas. Na foru jistě najdeš někoho, kdo dělá dřevo, má router a zkušenosti - hledej, ptej se, jeď se podívat. Věnuj tomu trochu času a ... vezmi láhev vína a nech si to ukázat a nech si poradit.

PS2 - stroj, který se "dokáže zaplatit" je cenou řádově jinde.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
havelaircraft
Příspěvky: 397
Registrován: 7. 5. 2014, 9:04

26. 7. 2018, 5:57

cena 3000 je hezká a kolik bude stát to aby to fungovalo?
osobně bych taky řešil lineární pojezdy. hlavně pokud by nebyl moc velký rozdíl v ceně.
na podporu dílama zapomeň rovnou.u číňana ani náhodou.

nevím co chceš dělat z truhlařiny ale 60x90cm je hodně malý.
balcik
Příspěvky: 5
Registrován: 18. 7. 2018, 5:39

26. 7. 2018, 7:31

chb píše: 25. 7. 2018, 9:16 PS - koupím si napřed hračku a když ... tak potom / bohužel, takto to nefunguje, jen to stojí peníze a čas. Na foru jistě najdeš někoho, kdo dělá dřevo, má router a zkušenosti - hledej, ptej se, jeď se podívat. Věnuj tomu trochu času a ... vezmi láhev vína a nech si to ukázat a nech si poradit.
PS2 - stroj, který se "dokáže zaplatit" je cenou řádově jinde.
Díky moc. Mě jen nenapadá jiný řešení. Spíš než to, aby se ten stroj zaplatil řeším životaschopnost myšlenky. Pokud přijdu na to, že o mý návrhy a výrobky je zájem, ale buď nestíhám vyrábět nebo to je nad možnosti stroje, tak to bude indicie jak dál.
V každým případě neplánuje, že bych do 14 dní objednával nějakou mašinku. I proto tahám rozumy ze starejch mazáků :)
balcik
Příspěvky: 5
Registrován: 18. 7. 2018, 5:39

26. 7. 2018, 7:33

havelaircraft píše: 26. 7. 2018, 5:57 nevím co chceš dělat z truhlařiny ale 60x90cm je hodně malý.
Neplánuju na tom vyřezávat boky na skříně a otvory pro týble. Spíš myslím na různý vychytávky. Řezby, úchytky, reliefní záležitosti, nohy ke skříňkám, apod...
Odpovědět

Zpět na „zahranicni produkce“