Čínsky laser

Stroje zahranicni produkce, napr. z ciny a podobne, pouze podlozene informace o kvalite a potrebnych upravach takoveho stroje aby byl pouzitelny
Odpovědět
HoGo
Příspěvky: 92
Registrován: 22. 12. 2009, 12:15

28. 11. 2018, 1:14

Ahojte,
pozerám sa na lacné 40W lasery (okolo 300EUR, červené, alebo modré "krabice") na ebay od českých alebo nemeckých sprostredkovateľov a z popisov mi nie je jasne, ako funguje ten ovládací SW. Z diskusii tu na fóre aj v iných som vyčítal, že pália len bitmap a nedokážu páliť vektory po krivkách, iba ak sa vymení celé ovládanie za Mach alebo pod.
Máte niekto s týmto priamu skúsenosť? Samozrejme neočakávam super kvalitu, len hobby/suvenír kvalitu na nápisy, obrázky a možno prepálenie tenkej preglejky (3-5mm). Sme pripravení, že to bude treba doma ešte po nich skontrolovat a niečo upraviť (a snáď aj zruční).
Ak by sa menil systém, čo by ste odporučili? (jednoduchosť a nízka cena preferované) A aká je zhruba cena?
Ak poznáte relevantné vlákna na fórach, prosím napíšte, možno som prehliadol.
Dík za pomoc.
Adrian
GTS
Příspěvky: 2
Registrován: 28. 6. 2019, 3:50

28. 6. 2019, 3:55

Rad poradim, poslete mi zpravu.
Xmarcin
Příspěvky: 5
Registrován: 19. 7. 2019, 8:08

5. 11. 2023, 3:03

Hezký den Zdravím tady všechny nechci zakládat nové vlákno když už tady čínský laser je.
Prosím o radu koupil jsem si Gravírovací stroj Atomstack A5 pro 40W Ale laser na něm je strašně slabý. V recenzích a na YouTube dokáže přeříznout i tenkou překližku nebo měkké dřevo lehce Gravírovat kov nebo na dřevo je schopný vymalovat fotku ale ten můj dokáže sotva naříznout samolepku.
Kdybych měl objednat nový laser na tento stroj tak už bych chtěl alespoň 80W vatový dokázal by mi někdo poradit jestli laser který tam mám je nějak vadný a popřípadě jaké parametry musí mít ten nový. Děkuji moc
Amatérská záliba v gravírování
lubbez
Příspěvky: 3146
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

5. 11. 2023, 4:53

Ten laser má výstupní výkon možná 5, spíš ale 3W. 40W ani náhodou, možná tak celkový příkon. U takového pidi strojku je nesmírně důležité správné zaostření paprsku a samozřejmě i rychlost řezání. O polovodičových laserech je tu celé vlákno, kde si můžeš vše nastudovat. Ve výsledku zjistíš, že je to spíš taková nebezpečná hračka.
Protože jsi nenapsal co vůbec chceš na laseru dělat, nemůžu ti nijak poradit.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2565
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

5. 11. 2023, 7:02

Podle webu (rychle pohledani podle nazvu) asi jen Kaufland uvadi pravdu primo v nadpisu vyrobku
ATOMSTACK A5 Pro 40W gravírovací stroj - 5W výstupní gravírovací stroj
https://www.kaufland.cz/product/406567300/
A tady jsou (dole v tabulce) ty vykony https://media.cdn.kaufland.de/product-i ... c1753.webp

Takze ma lubbez bohuzel nejspis pravdu ...

BTW: Jinak na ty Marketplaces (zacaly se vic rojit) obecne bacha - tvari se to, ze prodava retezec (tady Kaufland), ale pripadny nasledny obchodni vztah mate s prodejcem zbozi, nikoliv s retezcem (tady Kauflandem) ... odstoupeni od smlouvy, reklamace apod ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Xmarcin
Příspěvky: 5
Registrován: 19. 7. 2019, 8:08

9. 11. 2023, 12:14

Moc děkuji za reakce, sám jsem si ho pořídil jako hračku ale cekal jsem že dokaže řezat alespon karton, nebo samolepící folii, nebo díky videjím na Youtube že třeba na dřevěnou desku to dokáže udělat nějaký obrázek atd... Neměl jsem o tom vysoké mínění ale čekal jsem alespon něco. Ale folii DCfix černou to ani neprořízne, chtěl jsem vyříznout samolepící písmena, tak to vubec. Na desku (překližka, dřevotríska, ruzné barvy i přírodní) se vubec nechytá.
Naposledy upravil(a) Xmarcin dne 17. 11. 2023, 8:09, celkem upraveno 1 x.
Amatérská záliba v gravírování
Xmarcin
Příspěvky: 5
Registrován: 19. 7. 2019, 8:08

9. 11. 2023, 12:19

Jinak na tom Kauflandu máš pravdu tam jsem to prvně studoval a četl na německých forech ruzné příspěvky a pak při reklamacích a placení a jiných duležitých věcech tě Kaufland odkáže na komunikaci s prodejcem a to je stejně čína. Oni se od toho distancují že to je jen tržiště. Proto jsem to nakonec bral na Aliku vyšel tam mnohem levněji a po slevách a bonusech to bylo v řádech tisicu. Navíc ještě po reklamaci že je laser vadný a nemá udávaný výkon tak mi ještě vrátili pulku ceny. Tak kdyz objednám novou hlavu jsem na tom lepe jak ho koupit od Kaufu.
Amatérská záliba v gravírování
Xmarcin
Příspěvky: 5
Registrován: 19. 7. 2019, 8:08

9. 11. 2023, 1:19

[
Naposledy upravil(a) Xmarcin dne 17. 11. 2023, 8:11, celkem upraveno 1 x.
Amatérská záliba v gravírování
Xmarcin
Příspěvky: 5
Registrován: 19. 7. 2019, 8:08

9. 11. 2023, 1:25

]
Amatérská záliba v gravírování
Odpovědět

Zpět na „zahranicni produkce“