Polská frézka

Stroje zahranicni produkce, napr. z ciny a podobne, pouze podlozene informace o kvalite a potrebnych upravach takoveho stroje aby byl pouzitelny
Odpovědět
Zdendo
Příspěvky: 5
Registrován: 8. 1. 2013, 2:30

5. 12. 2018, 8:36

Zdravím Vás,
na nete som natrafil na túto mašinku

https://cnc-wap.com/w40v2---parametry

Stále viac mám pocit, že stavať vlastné cnc na neželezné kovy podobných parametrov sa mi neoplatí a to mám relatívne dobré výrobné možnosti ( makám na obrovskej 5 osej portálke Heyligenstaedt 6000 x 3000 x 1700 mm v nástrojárni ). Tak ma zaujíma Váš názor na tento polský strojek. Za akékoľvek reakcie ďakujem.
Uživatelský avatar
OompaLoompa
Příspěvky: 459
Registrován: 28. 6. 2017, 1:45
Bydliště: Západný Slovakistan

6. 12. 2018, 5:51

teda cca 15000€ + 2500€ za ATC, hmm..
behá to na closed-loop krokáčoch (max. 8m/min), a príplatok za "servo-verziu" tam nikde v ponuke nevidím.. :o

no jo, já ti nevím Karle :? ale pri takom stroji by som si za tie serva tých pár CZK/€ už asi priplatil :roll:
Zdendo
Příspěvky: 5
Registrován: 8. 1. 2013, 2:30

7. 12. 2018, 6:56

OompaLoompa píše: 6. 12. 2018, 5:51 teda cca 15000€ + 2500€ za ATC, hmm..
behá to na closed-loop krokáčoch (max. 8m/min), a príplatok za "servo-verziu" tam nikde v ponuke nevidím.. :o

no jo, já ti nevím Karle :? ale pri takom stroji by som si za tie serva tých pár CZK/€ už asi priplatil :roll:
Ano súhlasím. Tie servá už poliak mohol ponúknuť. Zaujalo ma to lebo mi to pripadá ako celkom dobrá konkurencia SKYFIRE CNC a za porovnateľnú cenu, navyše je to možno aj z Európy a možno aj odladené. Istý čas som bol odhodlaný začať stavať niečo vlastné, ale keď som prečítal toto vlákno
viewtopic.php?f=15&t=18217
tak ma napadlo, či by som vôbec bol schopný dodržať všetky montážne tolerancie dané výrobcami dielov a nestratil tak predpätie na lineároch alebo šróboch a nepokazil časom celú súčiastku. :? Chcel som to stavať ako pevnú portálku z oceľových, vypálených, obrobených a zošróbovaných platní.
Odpovědět

Zpět na „zahranicni produkce“