Laser z Ciny - MK 6040 60W M2 - nesepne se laser

Stroje zahranicni produkce, napr. z ciny a podobne, pouze podlozene informace o kvalite a potrebnych upravach takoveho stroje aby byl pouzitelny
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

21. 2. 2020, 1:33

Pokud bys to někam vezl, tak určitě doporučuju vzít i chlazení a raději i odtah. Pokud dotyčný třeba nemá vlastní odtah, který by se na snadno dal napojit.
Laser bez běžícího chlazení vůbec nespouštěj, CO2 trubka nemá ráda teplo (ale tohle platí pro lasery obecně, i pro polovodičové).
A bez odtahu nebo ofuku se zanesou zrcátka a optika. To se pak průchodem paprsku dále jen zhoršuje a optiku to likviduje.

Rychlý pokus bez odtahu jo, delší provoz ne. Bez chlazení ale ani rychlý pokus.
OLSARO1
Příspěvky: 16
Registrován: 17. 2. 2020, 12:47

25. 2. 2020, 6:43

Dobry den,

Dekuji za rady ohledne prevozu.

V priloze je nahrany soubor z CORELASERU ve formatu DWG. Jen ctverec/obdelnik.
Z LASERDRW mi nesla udelat priloha.
Prosim, zkuste mrknout zdali je v nem prikaz na sepnuti laseru.

Dekuji za Vas cas.

Roman
Přílohy
test.dwg
(26.91 KiB) Staženo 169 x
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

25. 2. 2020, 8:06

Řekl bych, že to, co jsi poslal, je jen obrázek. To neříká nic o tom, k čemu má ten obrázek být použitý. Tedy jak má být zpracován.
Někdo (nějaký CAM, třeba i rovnou integrovaný v tom SW) z toho obrázku musí vygenerovat řídicí příkazy pro vlastní laser.
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

26. 2. 2020, 8:09

Původně jsem svůj příspěvek smazal, protože informace z tvé strany jsou příliž mlhavé, ale dám ještě jeden pokus: Předpokládám, že řídící systém laseru je RUIDA, alespoň všechny MK4060 ho na netu mají. Dále předpokládám, že jsi instaloval soft, který k tomuto laseru patří. Jsou v něm totiž spousty systémových nastavení, které jinak nejsi schopnej dát dohromady. V tomhle softu je další spousta dalších nastavení, bez kterejch laser nebude fungovat. A teď to důležité, laser "nežere" G kód!! Laseru nejvíc vyhovuje pro řezání DXF a pro gravírování BMP černobílé, nekomprimované. Docela výkonné hradlové pole to pak vevnitř upraví rovnou pro pohyby jednotlivých os. Takže, pokud dodáš komplenější informaci o stroji a softvéru, třeba ti budu moci poradil. Pro zjednodušení sw pro laser s Ruidou se jmenuje DRworks.
OLSARO1
Příspěvky: 16
Registrován: 17. 2. 2020, 12:47

26. 2. 2020, 2:21

Dobry den,
pro me je ten laser spanelska vesnice, prisel jsem k nemu jako slepy k houslim :) .
Jsem vyuceny rezbar co dela ve firme na svetlomety.
Pro me je to vse nove, hledam na netu, nekdo mi neco poradi.
Verim ze chyba muze byt ve me a ne v te masine.
Zkusim varinaty co jste mi dnes poslali.
Dekuji za rady a trpelivost.
Roman
OLSARO1
Příspěvky: 16
Registrován: 17. 2. 2020, 12:47

9. 6. 2020, 2:37

Dobrý den všem.
Zde na odkazu jsou rychla videa na kterych je videt problem.
Priklanim se i k variante ze problem je ve me :)
https://ulozto.cz/tamhle/Z0ADCkTCGQTB
Podivejte se prosim na videa, mozna budete vedet kde delam chybu.
Dekuji.
Mejte se.
R
Lenny
Příspěvky: 84
Registrován: 27. 11. 2014, 10:20

10. 6. 2020, 6:50

Ten laser DRW zahoď pokud můžu doporučit, to je jen o nervy čínskej humbuk.... Stáhni si lightburn je tam 30denní free licence. To je jeden z nejlepších programů co na řízení laseru můžeš sehnat, pokud má ten laser Ruidu jak tu někdo zmínil, tak by to měl umět v základu. Program má automatickou detekci na laser. (umí to i spoustu dalších)

Rád bych pomohl víc ale pro mne to je taky dost z ruky - severní čechy. :)

Taky mam doma čínskej laser a po prvních testech jsem ho celej vykuchal a dal tam nějaký normální řízení. Teď šlape jak hodinky....
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

10. 6. 2020, 9:20

Teď vám chlapi nějak nerozumím. Ten laser nepotřebuje žádný program !!! to je kompletní zařízení. V základu stačí zastrčit do USB konektoru paměť, na které je buď DXF pokud chci řezat, nebo JPG, BMP pokud chci gravírovat a to je vše. Samozřejmě, pokud chci mít nějaký komfort, tak každá Ruida umožňuje třeba komunikaci po LAN (tak to mám já), kde od výkonné pracovní stanice pošlu JOB do zařízení (třeba toho laseru) a v klidu si pracuji na něčem jiném dál. V tuhle chvíli potřebuješ program RDworks, což je takový Ruidí ovládací panel. Dokonce to má v sobě i nějaký CAD, ale obyčejný corel je výrazně lepší. Na youtube jsou stovky návodů jak pracovat s laserama, speciálně o řídícím systému Ruida (to je naprosto profesionální produkt, žádná sračka na arduinu) je tam stovky videí. Sice neumím anglicky, ale podle těch obrázků a samozřejmě podle manuálu který je ke stažení taky prakticky všude, jsem se to naučil. Tak ještě na závěr, tenhle laser nežere G kód!!!!, ale obrázky. Není k němu potřeba žádný doplňkový program (RDworks je součást Ruidy a je volně ke stažení). Řídící systém Ruida je prakticky to nejlepší, co Asie v současné době nabízí.

Hezkou sérii jak začít s laserem nabízí Thunderlaser youtube kanál. Takže stačí gúúglík + co2 laser + ruida a zasype tě to informacema. V případě největší krize si můžeš udělat výlet do Prahy a já jsem ochotnej se ti hoďku zdarma věnovat.
OLSARO1
Příspěvky: 16
Registrován: 17. 2. 2020, 12:47

10. 6. 2020, 12:24

Dobry den,
dekuji za odpovedi.
Zkusim tyto programy a dam vedet.
Take dekuji za ochotu pomoci mi s problemem.
jeste prikladam fotky elektroniky pristroje.
Mejte se.
R
Přílohy
IMG_20200603_123115.jpg
IMG_20200603_123125.jpg
IMG_20200603_123129.jpg
IMG_20200603_123144.jpg
Lenny
Příspěvky: 84
Registrován: 27. 11. 2014, 10:20

10. 6. 2020, 12:45

Tak tohle ruida neni to je podobný čínský Gcode interpreter jako jsem měl v laseru já, ten rychle letěl z okna :)

Bohužel na ten ti lightBurn fungovat nebude.
Zkus K40 whisperer ten je free... ale žádný z free SW neni ideál. Na tom laserDRW to jakštakš fungovalo. Ale jestli jezdí na tyhle programy a nemá výkon, tak bych hledal závadu někde na stroji.

Jestli chceš můžeme to probrat po telefonu, kdyžtak mi napiš SZ.
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

10. 6. 2020, 12:52

Ano, tohle je bohužel sračka. :-(
OLSARO1
Příspěvky: 16
Registrován: 17. 2. 2020, 12:47

10. 6. 2020, 12:58

ok, budu rad, zavolame si zitra.
Cim by to slo nahradit? Vymenit ,,desku,, za jinou,,desku,,?
R
Lenny
Příspěvky: 84
Registrován: 27. 11. 2014, 10:20

10. 6. 2020, 1:14

To je poněkud širší otázka.
Pokud na tom potřebuješ jenom řezat, potom ti bude stačit i to co tam je...
Zvládne to i obyčejný gravírování když nebudeš moc náročnej.

Pokud chceš ale pokročilejší věci a pohodlnější (naházíš si na pracovní plochu vše co chceš řezat + gravírovat atd. nastavit si pro každou operaci jiný výkon a pak to jen zapnout a nestarat se)
tak budeš potřebovat něco lepšího a když nebudeme brát v úvahu upgrade na zmíňěnou ruidu nebo podobný což je 40k+ , tak by bylo na obzoru něco co běhá na armu. Buď v USA (nutný dovoz) dělají přímo drop-in desku kde se nemusíš o nic starat jen je vyměníš - stojí ale 5k + import a navíc je věčně vyprodaná. Nebo levnější varianta smoothieboard pro řízení 3D tiskáren + D/A převodník pro řízení výkonu laseru. Origo smoothieboard výjde na 3-4k ale je to taky věčně vyprodaný je u toho větší poptávka než nabídka.

Na arduino s GRBL + D/A můžeš rovnou zapomenout. To je dostatečný max. pro řezání, ale na gravírování je to příliš pomalý.
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

10. 6. 2020, 5:07

OLSARO1
Příspěvky: 16
Registrován: 17. 2. 2020, 12:47

11. 6. 2020, 1:27

ahoj.
nainstaloval jsem inscape - ok
k40 wisperer - ok
Udelal jsem jednoduchy dxf v inscape
otevrel jsem dxf v 540 wisperer - ok
dam CUT a stejne mi to objede souradnice, ale nesepne paprsek


chlazeni voda proudi trubici bez bublin
vzduch zlehka fouka k hlave laseru
sani pohlcuje kour (kdyt zmacku test a sepne se paprsek)

Nemuze to byt chybou v elektronice/kabelech?

ze zadu jsou jeste tyto pprepinace, kdy z jednoho z nich vedou draty.

R
Přílohy
IMG_20200611_142111.jpg
IMG_20200611_142129.jpg
Odpovědět

Zpět na „zahranicni produkce“