CNC frezka ATC4040

Stroje zahranicni produkce, napr. z ciny a podobne, pouze podlozene informace o kvalite a potrebnych upravach takoveho stroje aby byl pouzitelny
bemetal
Příspěvky: 114
Registrován: 4. 2. 2021, 1:13
Bydliště: Orličky
Kontaktovat uživatele:

5. 2. 2021, 8:40

Dobrý den,
jsem tu novým členem a ač jsem se snažil přečíst dosti poznatků ohledně strojů z číny tak přesto mám smíšené pocity. Rád bych zakoupil tento stroj viz foto, mělo by se jednat o 4 osou frézku vhodnou i na kov. (4 osa není na foto) dokupuje se zvlášt. Výrobce je https://www.igoldencnc.com/ . Máte prosím někdo podobný stroj doma? případne zkušenosti s touto kontsrukcí? Snažil jsem se jisté věci s výrobcem vykomunikovat ale občas je to i pro mě španělská vesnice jelikož jsem zatím stál jen u ruské frézy s noniusem :-)
Vedeni je prý Hiwin, dá se tomu věřit? vřeteno 2,2kw vodou chlazené 24000rpm, kleština ER20, váha stroje 350kg, přesnost 0,01mm, litinová konstrukce, litinový pracovní stůl 400x400mm. Cena stroje se pohybuje na 5000USD.
Za rady a náměty předem děkuji, je mi jasné, že se tu určite strhne i diskuze Čína, Čína.....
Na stroji plánuji obrábet, dřevo, plasty, barevné kovy a ocel, vše v drobných součástí z nožířského sortimentu, žadné velké úběry.
Přílohy
WhatsApp Image 2021-02-01 at 09.51.18 (1).jpeg
WhatsApp Image 2021-02-01 at 09.51.18.jpeg
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

6. 2. 2021, 9:54

Všechno vypadá super, jen ta cena mě nějak nesedí.
Tedy pokud bych chtěl za tu cenu mechanickou přesnost 0,01mm, ne elektrickou.

Já bych ho vzal jedině pokud bych viděl pár záběrů jak pracuje, na tom se dá trošku posoudit.
Dobré by byly fotky bez krytu, elektro, případně nějaký obrázek v rozpadu jak je to sestavené.
A tu přesnost bych neočekával, pak bych nebyl zklamaný.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
zverodoktor
Příspěvky: 2970
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

6. 2. 2021, 10:12

Ahoj,
myslím že dôležitý je aj overený výrobca, aby si nedopadol ako kolega v tomto vlákne:
viewtopic.php?t=32900

Skús kontaktovať admina Robokopa, myslím že svojho času takéto stroje mal v ponuke. Samozrejme overené.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

6. 2. 2021, 10:17

Ta presnoat je jen rozlyseni pohonu. Geometrii si budes miset doladit
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
bemetal
Příspěvky: 114
Registrován: 4. 2. 2021, 1:13
Bydliště: Orličky
Kontaktovat uživatele:

7. 2. 2021, 7:21

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VS01huQ ... igoldencnc[/youtube]

zde je obdobný model
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=pCUPKka ... tteswinter[/youtube]

zde je stejný model jen se stolem 600x600mm
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=7zMNYEJ ... igoldencnc[/youtube]
bemetal
Příspěvky: 114
Registrován: 4. 2. 2021, 1:13
Bydliště: Orličky
Kontaktovat uživatele:

7. 2. 2021, 7:27

zverodoktor píše: 6. 2. 2021, 10:12 Ahoj,
myslím že dôležitý je aj overený výrobca, aby si nedopadol ako kolega v tomto vlákne:
viewtopic.php?t=32900

Skús kontaktovať admina Robokopa, myslím že svojho času takéto stroje mal v ponuke. Samozrejme overené.
Ahoj, děkuji. Tohle jsem pročítal, s odesílatelem jsem vykomunikoval že udelají přesné video a foto výrobku než bude vložen do palety a dřevenného obložení. Jestli i tomu dá veřit to asi bohužel nezjistíme ale na techto a dalších dukazech by se už dalo stavet. Navíc společnost DSV, která zprostředkovává veškeré ukony spojené s dopravou + Clo apod. umožnuje pojištení ve 110% aby se zásilka nepoškodila při transportu takže teoreticky by se čínan nemohl vymluvit, že stroj nekde spadl z palety.....
Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

7. 2. 2021, 8:22

bemetal píše: 7. 2. 2021, 7:27
zverodoktor píše: 6. 2. 2021, 10:12 Ahoj,
myslím že dôležitý je aj overený výrobca, aby si nedopadol ako kolega v tomto vlákne:
viewtopic.php?t=32900

Skús kontaktovať admina Robokopa, myslím že svojho času takéto stroje mal v ponuke. Samozrejme overené.
Ahoj, děkuji. Tohle jsem pročítal, s odesílatelem jsem vykomunikoval že udelají přesné video a foto výrobku než bude vložen do palety a dřevenného obložení. Jestli i tomu dá veřit to asi bohužel nezjistíme ale na techto a dalších dukazech by se už dalo stavet. Navíc společnost DSV, která zprostředkovává veškeré ukony spojené s dopravou + Clo apod. umožnuje pojištení ve 110% aby se zásilka nepoškodila při transportu takže teoreticky by se čínan nemohl vymluvit, že stroj nekde spadl z palety.....
no ty krásné fota oni udělají vždycky ..neblázni a dej od toho ruce pryč. Tyhle routery dělá půl číny stylem "díra nedíra hlavně že se natírá". Já jsem dopadl podobně, ale objednal jsem v předtuše jen konstrukci a blbec i šrouby s lineárama ale i na tom mále dokázaly všechno zkurvit. Nemluvím o tom že stroj i kdyby byl řemeslně povedený tak v tomhle provedení nemá žádnou tuhost. Asi se tam dá něco sehnat ale jak už bylo řešeno musel byst tam zajet.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 2. 2021, 8:50

Jspu tam i solidnejsi vyrobci
A skoro vzdy se to vyplati vic jak vlastni stavba.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

7. 2. 2021, 8:57

robokop píše: 7. 2. 2021, 8:50 Jspu tam i solidnejsi vyrobci
A skoro vzdy se to vyplati vic jak vlastni stavba.
v létě jsem koupil na doporučení zde přes Alibabu vřeteno JGL 5,5kW a všechno klaplo, provedení super za ty peníze 1900 USD, tak že jo.
ale konkrétně tyto routery viz. výše dle mé vlastní zkušenosti, ale i spousty jiných krásně odprezentovaných na ALi kdy je předpokladem přesnost a kde se přenášejí vibrace bych nikomu nedoporučoval. Co se vyplatí? v kontextu toho slova "skoro" - hodit do kanálu 5 tis USD nebo nechat si postavit za 20 tis USD opravdu funkční stroj?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 2. 2021, 9:15

no mozna to bude tim ze sis to koupil na aliexpresu
musis si to sjednat naprimo u nejake solidni firmy
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Dawe
Příspěvky: 2509
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

7. 2. 2021, 9:59

Mart_68> ta Jianken JGL vretena jsem ti doporucoval nejspis ja, tak jsem rad ze jsi dobre poridil.

Jinak tedy jak pise robokop, u drahych veci by mel clovek jednat primo s obchodakem vyrobce. A to jeste nejlip osobne, na zaklade jednoznacnych vykresu a specifikaci, ktere jsou potom soucasti smlouvy. Da to trochu prace, ale jinak je takovy nakup hrozna loterie.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

7. 2. 2021, 11:17

Dawe píše: 7. 2. 2021, 9:59 Mart_68> ta Jianken JGL vretena jsem ti doporucoval nejspis ja, tak jsem rad ze jsi dobre poridil.

Jinak tedy jak pise robokop, u drahych veci by mel clovek jednat primo s obchodakem vyrobce. A to jeste nejlip osobne, na zaklade jednoznacnych vykresu a specifikaci, ktere jsou potom soucasti smlouvy. Da to trochu prace, ale jinak je takovy nakup hrozna loterie.
jj, díky ..vzal jsem tohoto macka:
https://youtu.be/FevbFcPzVA0

tohle video beru trochu s rezervou, ale bylo by to hezké:)
https://youtu.be/8Xy3vA4uRNw
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 2. 2021, 11:41

to jsi chtel tu masinu na produktivni obrabeni hliniku?
jestli jo tak uz vim kde se stala chyba
minimalne vy veberu masiny
chybi ti tam tak dve tuny materialu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

7. 2. 2021, 12:28

robokop píše: 7. 2. 2021, 11:41 to jsi chtel tu masinu na produktivni obrabeni hliniku?
jestli jo tak uz vim kde se stala chyba
minimalne vy veberu masiny
chybi ti tam tak dve tuny materialu
jasně, ale oni to prezentují jako litinové stroje, dokonce ten stůl litinový je,
ale to je tak vše, ostatní je pouze tak akorát na překližku. Bral jsem jen ten rám (základ)
ale treba už osa "y, z" je jakýsi plech, nedává ta koncepce z technologického hlediska logiku, ale až když
se na to blíže podíváš, rozebereš, na fotkách co ti pošlou je to jakože celé z litiny.
Jinak rám už mám vylitej, osy Y, Z úplně od znova, vozíky zdvojené atd. předepnutá matice atd.
...produktivní ve smyslu jak je na videu srovnávání m2 ploch..to ne :)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 2. 2021, 1:29

no oni aby prodali reknou cokoli
ty solidnejsi obcas rikaj i pravdu
zrovna ted mam na dilne podobnou masinu na lehke obrabeni kovu 600x600mm
ma asi 600kg a je cela litinova ale az prilis vyzebrovana, klidne mohli nechat vic masa.
samozrejme ty rozjezdy kazi tuhost. ale je to na nejake gravirovani stitku z hliniku a frezovane diry pro konektory. Tomu to bezezbytku vyhovi.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „zahranicni produkce“