Frézka pro menší puškařské práce (rady-tipy)

Stroje zahranicni produkce, napr. z ciny a podobne, pouze podlozene informace o kvalite a potrebnych upravach takoveho stroje aby byl pouzitelny
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

28. 10. 2021, 6:09

Malou frézku sháním už 5 let. Buď je nesmyslná cena nebo je to vylágrovanej křáp.
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

28. 10. 2021, 6:13

Macek73 píše: 27. 10. 2021, 9:44
QNX píše: 27. 10. 2021, 9:34 Ty předchozí příspěvky moc nechápu. Já mám sice výuční list v oboru puškař, ale na té škole fakt nezískáte přehled o celé škále různých obráběcích strojů. Nemá to však nic společného s úrovní školy, nebo puškařů.

Na takovou tu domácí puškařinu někde v garáži bych bral třeba 676P a udělal si na ní generálku. Svépomocí by se to do 100k vejít mohlo
tak bylo třeba si kopnout, to je dneska normální běžný jev. Přesně tak, na škole tě naučí hovno, a už vůbec ne experimenty, kdy to ještě daný stroj utáhne a kdy ne. Takže nevíš jak moc je stroj předimenzovaný na danou operaci. Nakonec stejně chodíš a čumíš puškařům pod ruce a posloucháš co kde, kdo jak dělá. Ono naštěstí těhle věcí okolo přehlavňování a pouzder se dneska zas moc často nedělá, ekonomicky to moc nedává smysl. Když koupíš hotovej kvalitní systém, tak maximálně děláš lauf a komoruješ, ale to se beztak už dělá na velkejch strojích (naštěstí mám kde), ale na drobný věci nechci furt někoho otravovat a něco menšího si bejt schopen dělat sám doma. Já mám úplně jiný povolání a hlavně se zabývám renovacema a menšíma opravama. Pořizovat stroje za statisíce prostě nedává ekonomický smysl, to se vyplatí si to zaplatit nebo pronajmout někde jinde.
Jinak díky za normální koment. Na ten model se podívám. To je rusák?
V skupine Cerne remeslo na FB je jedna za 60k+depka.
FA neber, tazky nemotorny stol, nemoznost odnat stol je tiez pre specificke prace limitijuca.
Prave tu zakazkovu vyrobu hlavni co si spomenul a zavrhol by vedelo vela ludi ocenit co ja poznam.
Mas protireciace si poziadavky(nechce sa mi niekam chodit niekoho otravovat ale hned na to pises, ze mas kam ist si to dat spravit...), nechaj si cas na rozhliadnutie a mozno zistis ze aj FNK nie je az tak zla, napr.
Macek73
Příspěvky: 18
Registrován: 27. 10. 2021, 3:10

28. 10. 2021, 8:14

HellGrip píše: 28. 10. 2021, 6:13
Macek73 píše: 27. 10. 2021, 9:44
QNX píše: 27. 10. 2021, 9:34 Ty předchozí příspěvky moc nechápu. Já mám sice výuční list v oboru puškař, ale na té škole fakt nezískáte přehled o celé škále různých obráběcích strojů. Nemá to však nic společného s úrovní školy, nebo puškařů.

Na takovou tu domácí puškařinu někde v garáži bych bral třeba 676P a udělal si na ní generálku. Svépomocí by se to do 100k vejít mohlo
tak bylo třeba si kopnout, to je dneska normální běžný jev. Přesně tak, na škole tě naučí hovno, a už vůbec ne experimenty, kdy to ještě daný stroj utáhne a kdy ne. Takže nevíš jak moc je stroj předimenzovaný na danou operaci. Nakonec stejně chodíš a čumíš puškařům pod ruce a posloucháš co kde, kdo jak dělá. Ono naštěstí těhle věcí okolo přehlavňování a pouzder se dneska zas moc často nedělá, ekonomicky to moc nedává smysl. Když koupíš hotovej kvalitní systém, tak maximálně děláš lauf a komoruješ, ale to se beztak už dělá na velkejch strojích (naštěstí mám kde), ale na drobný věci nechci furt někoho otravovat a něco menšího si bejt schopen dělat sám doma. Já mám úplně jiný povolání a hlavně se zabývám renovacema a menšíma opravama. Pořizovat stroje za statisíce prostě nedává ekonomický smysl, to se vyplatí si to zaplatit nebo pronajmout někde jinde.
Jinak díky za normální koment. Na ten model se podívám. To je rusák?
V skupine Cerne remeslo na FB je jedna za 60k+depka.
FA neber, tazky nemotorny stol, nemoznost odnat stol je tiez pre specificke prace limitijuca.
Prave tu zakazkovu vyrobu hlavni co si spomenul a zavrhol by vedelo vela ludi ocenit co ja poznam.
Mas protireciace si poziadavky(nechce sa mi niekam chodit niekoho otravovat ale hned na to pises, ze mas kam ist si to dat spravit...), nechaj si cas na rozhliadnutie a mozno zistis ze aj FNK nie je az tak zla, napr.
proč bych si protiřečil. Ano mám ty větší věci možnost dělat u kolegy, ale je to nekomfortní, ano má i větší stroje, ledacos dělá i na menších. Já hledám jestli by nebyl nějaký kompromis. Asi nebyl :)
FNK 25A jsem už taky okukoval, vypadá to dobře ale je to velký. Nejspíš to skončí tak, že domu malej hajzl na součástky, pažby a montáže. Pouzdra a kulisy holt u kolegy nebo u kluků na CNC. Jenom je třeba si utřídit myšlenky a na to často potřebuju konzultace, jako je toto :)
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

28. 10. 2021, 3:33

Trošku dost si protiřečíš.. chceš motoricky poháněný posuv 500mm a FNK se ti zdá velká? dobře,ale uvědom si,že z naší produkce... FN40 je nejmenší,co má takový rozjezd. FN22 ani 25 to nemá. Tu FNK koupíš při troše(víc) štěstí za 120 v dobrém stavu i s digitáliema. 40 asi apíš ne,o jiných strojích nevím.Z hlediska dostupnosti dílů,příslušenství a vůbec pořizovacích cen vlastních mašin neradím Deckely,Aciery ,Kunzmanny a vůbec nic cizího...
Pokud uvažuješ,jestli to má/nemá ekonomický smysl,tak se na to vyser rovnou,to samé,pokud máš kde (nebo kým) si to nechat udělat. Ten stroj si na sebe při takovýchto pracech nikdy nevydělá..Resp. možná za pár let vydělá,ale je třeba si uvědomit,že na to,abys stroj mohl smysluplně používat a využívat,potřebuješ ještě 1 -1,5x tolik,co stála mašina investovat do vybavení.Jasně,jde to i za míň,každej večír místo zpráv si prohlídneš inzeráty,v sobotu objedeš burzy,občas bazary.. Vyjde to levněji,když nebudeš počítat promarněný čas..Trošku útěchou ti může být,že když pořídíš pěknou mašinu(nebo ji dobře opravíš/dáš opravit), dostaneš za ni i za léta pořád stejné -ne- li větší zlaťáky,až se rozčílíš a všechno to pošleš do světa..A tak je to se vším (krom té číny,co se ti tak líbí)..
Macek73
Příspěvky: 18
Registrován: 27. 10. 2021, 3:10

28. 10. 2021, 3:44

david.1 píše: 28. 10. 2021, 3:33 Trošku dost si protiřečíš.. chceš motoricky poháněný posuv 500mm a FNK se ti zdá velká? dobře,ale uvědom si,že z naší produkce... FN40 je nejmenší,co má takový rozjezd. FN22 ani 25 to nemá. Tu FNK koupíš při troše(víc) štěstí za 120 v dobrém stavu i s digitáliema. 40 asi apíš ne,o jiných strojích nevím.Z hlediska dostupnosti dílů,příslušenství a vůbec pořizovacích cen vlastních mašin neradím Deckely,Aciery ,Kunzmanny a vůbec nic cizího...
Pokud uvažuješ,jestli to má/nemá ekonomický smysl,tak se na to vyser rovnou,to samé,pokud máš kde (nebo kým) si to nechat udělat. Ten stroj si na sebe při takovýchto pracech nikdy nevydělá..Resp. možná za pár let vydělá,ale je třeba si uvědomit,že na to,abys stroj mohl smysluplně používat a využívat,potřebuješ ještě 1 -1,5x tolik,co stála mašina investovat do vybavení.Jasně,jde to i za míň,každej večír místo zpráv si prohlídneš inzeráty,v sobotu objedeš burzy,občas bazary.. Vyjde to levněji,když nebudeš počítat promarněný čas..Trošku útěchou ti může být,že když pořídíš pěknou mašinu(nebo ji dobře opravíš/dáš opravit), dostaneš za ni i za léta pořád stejné -ne- li větší zlaťáky,až se rozčílíš a všechno to pošleš do světa..A tak je to se vším (krom té číny,co se ti tak líbí)..
no už to krapet přehodnocuju :)
zverodoktor
Příspěvky: 2984
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

29. 10. 2021, 6:54

Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

29. 10. 2021, 1:00

zverodoktor: Jo, zdá se, že je ve slušném stavu a rozpočet by splňovala. To by mohla být dobrá volba.
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5221
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

29. 10. 2021, 1:51

No ale musíš bejt rychlej a nevahat, vypada na okuk ok
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Macek73
Příspěvky: 18
Registrován: 27. 10. 2021, 3:10

29. 10. 2021, 2:06

Charon píše: 29. 10. 2021, 1:51 No ale musíš bejt rychlej a nevahat, vypada na okuk ok
vypadá, už jsem na ní koukal před pár dny
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

29. 10. 2021, 2:23

Já jí taky viděl, ale pro mě je moc vysoká. :(
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

29. 10. 2021, 2:57

tak si postav okolo nej plošinu alebo si daj štekle :D
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

29. 10. 2021, 3:15

Vysoká na výšku. Musel bych vybourat podlahu v obýváku. :D
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5221
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

29. 10. 2021, 3:23

Britt píše: 29. 10. 2021, 3:15 Vysoká na výšku. Musel bych vybourat podlahu v obýváku. :D
Manželka by neocenila pevny stolek v obýváku :?: :lol:
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

29. 10. 2021, 3:35

Výmluva ,ten stolek by to vyřešil ,nebo jí musíš trošku zakopat :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

29. 10. 2021, 3:37

Žádný zákopy dělat nemůžu, protože bydlím u Labe a každou chvíli máme sklepy plné spodní vody. Už se kvůli tomu zvyšovala podlaha a teď to mám jen taktak, abych neškrtal hlavou o strop.
Odpovědět

Zpět na „zahranicni produkce“