Brusenie na gulato na nastrojovke - celne plochy

obrabeni na klasice
Odpovědět
PBr
Příspěvky: 941
Registrován: 16. 6. 2007, 8:21
Bydliště: Slovensky Grob
Kontaktovat uživatele:

23. 11. 2020, 3:16

Pekny podvecer prajem,

Vopred sa ospravedlnujem za laicky dotaz, len neviem ako dalej a zatial som nenasiel nikde rozumnu odpoved :)

Otazka je jednoducha - ked idem brusit na gulato, ci uz medzi hrotmi alebo len v kliestine, ako viem nabrusit celne plochy, tie cervene na obrazku?
Nastrojovka nema super presne dorazy (mam tie pruzne) a nie je mi jasne ako spravit presny rozmer. Predpokladam, ze k tomu bude treba nejaky mikrometricky doraz natvrdo? (nejake mam z inych strojov, ale bude to treba prisposobit. Mozem tie cela robit celom miskoveho kotuca v pripade, ze je diel upnuty iba v delicke?
Pridruzena otazka - aky je trik na zablokovanie pozdlzneho posuvu na NUA25? Len dorazy dat k sebe?

dakujem za nakopnutie
Přílohy
Screen Shot 2020-11-23 at 3.55.07 PM.png
Zbýňa
Příspěvky: 1915
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

23. 11. 2020, 8:30

Na BN102 to dělám tak, že mám ty pružný dorazy dotažený co jdou, ale i tak jdou kličkou s planetovou převodovkou trochu přetlačit. Tak dobrušuju čelo i řeším podélnou aretaci. Úplně "tvrdé" zablokování posuvu jsem snad ještě nikdy nepotřeboval.
1asv
Příspěvky: 458
Registrován: 2. 1. 2011, 9:33
Bydliště: Kdyně
Kontaktovat uživatele:

24. 11. 2020, 6:40

Ahoj, na BN102 lze vytvořit pevný doraz nasazením kousku trubky přes ten pružný. Alespoň tak to měl brusič, po kterém jsem brusku koupil. Vláďa
PBr
Příspěvky: 941
Registrován: 16. 6. 2007, 8:21
Bydliště: Slovensky Grob
Kontaktovat uživatele:

24. 11. 2020, 9:27

Presne tak som skusal dobrusovat celo aj ja ako pise Zbyna, ze som pretlacal posuvom pruzinu. Tam je ale potom otazka ze kolko este ubrat, ale to uz sa asi da aj hodinkami domerat.

Dobry trik s tou trubkou, to ma nenapadlo. Dakujem.

Asi uplne ideal je mat pozdlzne odmeriavanie a nejak vymedzit volu (zavazim?) na hrebeni. Ale to len spekulacia. Asi chcem nieco na co ten stroj nie je stavany, ale s urcitymi obmedzeniami to vyzera ze pojde.
Odpovědět

Zpět na „konvencni obrabeni“