Posilal nekdo balik mimo Eu, Ebay

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
drekk
Příspěvky: 359
Registrován: 13. 3. 2012, 2:06

9. 2. 2016, 7:55

Musi byt u baliku nejake celni prohlaseni nebo nemusi semnou na poste vyplnili jen formular k cenemu baliku a ja ted koukal na stranky posty a tam pisou jeste o nejakem celnim formulari. Mam takovy dojem ze to mam blbe ma stim nekdo zkusenost??
Naposledy upravil(a) drekk dne 30. 3. 2016, 1:33, celkem upraveno 1 x.
Tos SM16B, Tos FN20, Tos FA2, Hodinařske soustruhy
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

9. 2. 2016, 8:12

Soukromá osoba si může poslat co chce kam chce.
V ceníku debilní České pošti se podívej na posílání balíků prioritně a ekonomicky ( letecky , po zemi). K tomu se vyplnuje bud zelenožluté CS ko ( nepojištěný balík) nebo ružová průvodka ta je pojištěná. U pojištěného balíku se uvede cena. Taky se v těch průvodkách vyplnuje jestli má jít balík letecky nebo ekonomicky a co se sním má dít v případě že se nedá doručit nebo si ho příjemce nevyzvedne. Pozor internetový kalkulátor nefuguje správně ( již několik let) a když si stáhneč pdfko s ceníkem tak v něm taky neni správně uvedeno zasílání pojištěných balíků. Ono tedy je v pohodě tam najdeš kolik stojí poslat pojištěný balík třeba do Kanady ale u přepážky zjistíš že to nejde. Jediná šance kam poslat balík alespon s nějaký pojištěním u čp je použít EMSKU , je sice dražší ale alespon u ní funguje tracking a i to pojištění myslím jde. Já už s čp zkončil. Tohle je parodie na služby
https://www.postaonline.cz/trackandtrac ... 38316089CZ" onclick="window.open(this.href);return false;
tehle balík jsem odelsal do Kanady před 2 měsíci, poté se vrátil jako že neúplná adresa ( když jí zdám do blbého googlu tak mi vyběhne na první odkaz i s kontakty na firmu kam do mělo dorazit). Nebudu mluvit ani o tom že balík už mám týden doma, ale podle jejcih trnr je pořád na celnici. Podání 4000kč, celní řízení 700 a 1800 kč jsem platil za zaslání ekonomicky zpět.

Takže pokud budeš posílat něco co má cenu a je to mimo EU tak se raději zamylsli nad nějkou jinou dopravou , nebo at sidopravu objedná ten komu to máš poslat a nemusíš se s ním dohadovat až se to ztratí.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
drekk
Příspěvky: 359
Registrován: 13. 3. 2012, 2:06

9. 2. 2016, 8:26

Ja dnes posilal balik na Taiwan pruvodku mam jako ceny balik pojistil jsem to na 18000,- tak budu se modlit at to vse dopadne dobre. Poslal jsem to ekonomicky tak uvidim jak dlouho to pujde. Muj plan byla Eu ale prodaval jsem na ebay a koupil to Taiwanec. Eu bych resil PPL ale PPL ma jen staty evropske unie.
Tos SM16B, Tos FN20, Tos FA2, Hodinařske soustruhy
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

9. 2. 2016, 8:30

Jde o to že ekonomicky to někdy jde i rychlejc než letecky ale v tvém případě asi ne. Jen se s tím daleko hůře zachází a tak pokud jsi to neměl opravdu dobře zabalené a v nepromokavé folii tak mu to dojde asi dost hrozném stavu. Navíc ty samopropisovací průvodky se na světle a vlku vyšosují a zčernají takže pak hrozí že to ani nedojde. Ideálně tak na balík přilepit i klasický papír s adresou příjemce i odesílatele.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
drekk
Příspěvky: 359
Registrován: 13. 3. 2012, 2:06

9. 2. 2016, 8:39

Dal jsem to do 3 kartonu a jeste prejel igelitovou folii a nalepil jsem tam adresu vytistenou s compu a tu jsem dal do folie a zalepil a je to elektomotor v hlinikovim krytu tak by se tomu nemelo nic stat pokud na to neslapne slon. Kalkulacka mi to spocitala zhruba dobre jen jsem si zacal doma procitat posilani zasilek do zahranici a tam psali neco o celnikach tak me to vydesilo. Prece ta vec co posilam je stara 30 let tak nechapu co by na tom meli resit celnici. A cena je imaginarni ma cenu takovou kolik za to clovek da. Je tam i telefon tak snad to taiwanci zvladnou.
Tos SM16B, Tos FN20, Tos FA2, Hodinařske soustruhy
drekk
Příspěvky: 359
Registrován: 13. 3. 2012, 2:06

10. 2. 2016, 7:16

a to jsi platil teda jeste clo??
Tos SM16B, Tos FN20, Tos FA2, Hodinařske soustruhy
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

10. 2. 2016, 9:07

Celniky jako soukroma osoba neres... nic od nich nepotrebujes a oni od tebe taky ne, pokud v tom nejsou veci na ktere se vztahuje zakaz vyvozu bez povoleni.
Navody na webu jsou univerzalni, ze posilas 30 let starou hromadu zeleza se na te krabici asi moc nepozna, coz?
drekk
Příspěvky: 359
Registrován: 13. 3. 2012, 2:06

30. 3. 2016, 1:33

Balik byl odeslan a jak to vypada tak se asi stratil. Dnes jsem byl balik reklamovat a posta mi rekla ze na vyrizeni reklamace ma 90 dni ale muze to byt drive. Prodaval jsem vec na ebay za 15000,- jak mam ted postupovat poradi nekdo?? Vecer budu psat chlapikovi jak na tom jsem. Jak je to s penezma vec mam zaplacenou ale zatim mu nedosla kdyz bude chtit vratit penize tak mu je mam vratit nebo cekat na vyjadreni posty 90 dni nebo se modlit aby mu to jeste doslo nebo se to nejak resi pres ebay?? Co kdyz mu vratim penize a ono balik potom dojde??
Tos SM16B, Tos FN20, Tos FA2, Hodinařske soustruhy
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

30. 3. 2016, 4:52

Jak jsi to poslal?
Jestli na zelenou CS ku tak to je nepojištěné. Pokud na růžovou máš do pojištěný na částku co tam máš uvedenou.
Každopádně podej reklamaci. Mě se takto ztratil balík za 5000Eur. Vrátil se zpět skoro po 3 měsících a ještě zaplatil za jeho zaslání zpět, už jsem neměl náladu se s nima handrkovat o peníze za celníky, poštovné tam a poštovné zpět ( celkem asi 8000). Byl jsem rád že se vrátil zpět. Bohužel Česká pošta to má dost na háku a nějaké tracking na to můžeš zapomenout. Předokládám že posední akce podle tracking byla že to opustilo ČR.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
drekk
Příspěvky: 359
Registrován: 13. 3. 2012, 2:06

30. 3. 2016, 5:48

Mam to pojistene na 19000,- tak ze to je v pohode. Jen nevim co s chlapikem co jsem mu to posilal. Reklamaci jsem podal dnes tak uvidim ale budu cekat tech 90 dnu. Poslal jsem dotaz i na paypal jak se v tehlech pripadech postupuje jsem zvedavej co napisou. To jsi za svuj balik jeste resil clo??
Tos SM16B, Tos FN20, Tos FA2, Hodinařske soustruhy
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

30. 3. 2016, 6:33

řešil jsem celní poplatky které jsem hradil při exportu. Nakonec česká pošta chtěla abych dokázal že se to vrátilo z důvodu nekompletní adresy ( balík jsem ale mezitím už přebalil a původní obal vyhodil) a tak jsem jim těžko mohl dokázat že to byla jen výmluva Kanadanů kteří to nedoručili. ČP už nic neposílám jsou to normálni zmrdi, jejich trackování nefunguje a i 14 dní po té co se mi balík vrátil měli podle jejich trackingu že je na celnici.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3588
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

30. 3. 2016, 7:51

lubos píše:........ČP už nic neposílám jsou to normálni zmrdi, jejich trackování nefunguje a i 14 dní po té co se mi balík vrátil měli podle jejich trackingu že je na celnici.
Já mám teda opačnou zkušenost a zásadně vše posílám s ČP :) , bavím se o balících do ciziny mimo EU, zatím ! se mě za nějakých 6 let neztratil jediný balík, nejvíc posílám rusko, švýcarsko,pak japonsko, do jižní koreje, austrálie, filipíny vše čp bez jediného problému, Třeba nedávno Vladivostok ekonomicky se zeleným lístkem 8 dní od podání u nás na dědině, když to pošlu tady vedle dobírkou do lanžhota tak to půjde minimálně týden. :D
Co mají na kule, že neuvádějí toho smluvního dopravce, co to rozváží v té konkrétní zemi, já si vždycky zavolám na tu jejich linku a chci vědět přímo jaký dopravce to tam převzal, tracking u nich na stránkách totiž funguje jen co ten balík opustí hranice (a někdy i u toho růžáku) :wink: Jakmile znám toho kdo to dopravuje, tak ten tracking number tam u nich většinou funguje, ale už na těch stránkách nového dopravce :wink: Každý ten balík má číslo i když není pojištěný, tak jak když třeba colisimo posílá u nás přes dpd, tam se to taky přetrackuje, ale vždy se to dá dohledat, rozhodně si nemyslím, že jakmile to opustí čr, tak to čapne nějaká opice pod pazouru a za banán to smýčí někam do džungle :)
Dřív jsem posílal hodně pojištěnýma (růžáky) ale ty se dost prodraží, tak to pádí nepojištěné a jak říkám, nikdy jsem s tím neměl problém a to neposílám úplně levné věci, ono tady těch různých skvělých rychlých dopravců je fůra, ale to jsou jednoduché počty, 3kg balík austrálie s ČP ekonom 500, prioritní 1200 a alternativní dopravce ups 2000, fedex 2600, tnt 3200 cca a to ti ještě můžou nalepit 700 peněz za to, když to budou doručovat do méně obydlených oblastí :wink: Luxus je to, že balík vidíš online a kde kdo to vzal do pracek, ale zase za to zaplatíš, málokdo je totiž ochotný dát na ebay za poštu 100€ a více
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
drekk
Příspěvky: 359
Registrován: 13. 3. 2012, 2:06

30. 3. 2016, 8:20

ja si to rikal take takhle taiwan vysel na necelich 50 euro priorotni byl uz byl 210 euro a dalsi byli kolem 250 a vic. Jen ze balik jde 50 dnu a tracking pise jen odeslano do zemne urceni.
Tos SM16B, Tos FN20, Tos FA2, Hodinařske soustruhy
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

30. 3. 2016, 8:35

Já taky vždy posílal ČP a řekl bych že ta těch 14 nebo kolik let podnikám jsem poslal do zahraničí rozhodně stovky balíků a to hlavně do zahraničí. Ještě v době kdy se pěkně clilo i po evropě. Když má balík hodnotu 10-15 tis a ztratí se dá se to přežít. Ale jednou se balík ztratil ( vyšosovala ta jejich debilní csková nálepka ) a našli ho v nějakém skladu podle rozměrů - platil jsem i za to aby mi ho z toho depa vrátili 89 Kč. Další akce asi před 8 lety jsem posílal 5 balíků 2 do rakouska 3 do francie. Debilové nalepili blbě přelepky a tak frantík dostal jeden balík pro rakušana a ten co měl přijít rakušanovi se ztratil. Mě to podle tr hlásilo že byl doručený. Přišel jsem o 15 tis a obchodník se na mě vysral ( bral tak za 200 tis ročně). Ze zajímavé že dříve to trackování fungovalo ale řekl bych že ti zmrdi z české pošty aby ušetřili při úhradách v zemích kam je to určené tuto službu nechtějí plati. Jinak si do nedovedu vysvětlit když to dříve šlo a ted ne. Ono ani ten dopravce v zemi určení není žádná výhra. Když jsem řešil ten ztracený balík do kanady tak poslat to pojištěně nešlo ( nevím od kdy je kanada v africe) a podle čísla to nenašla ani kanadská pošta takže bordel mají i tam. Na laciné věci to asi smysl má ale už nechci řešit že se ztratí nějaký balík a čekám3 měsíce na vyřízení reklamace. Bud si zákazník zajistí dopravu sám nebo mu to po evropě pošlu glskou má to tam za 3 dny a dá se to sledovat.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4886
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

30. 3. 2016, 11:01

Vsechno napsal Lubos, jen snad doplnim, ze je dobre zjistit si podminky pro danou zemi. S pojisteni i na vyssi castku nebyva problem, ale pred casem jsem posilal balik tusim nekam do JARu a proste pojistit nesel. Pry s dotycnou zemi udajne nemaji dohody. V pripade Afriky se ani nedivim, tam mozna trumfnou i ceskou postu :-)
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“