Posilal nekdo balik mimo Eu, Ebay

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

31. 3. 2016, 12:58

JAR neni Afrika (mi řikal jeden jařan :))
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

2. 4. 2016, 9:20

Thomeeque píše:JAR neni Afrika (mi řikal jeden jařan :))
Mě tedy spousta lidí z JAR, říkala že se po tamním "plyšáku" do afriky vrátila. Oni od tamtud utekly.

Jinak sranda je, když pošlete balík do Norska (mimo EU, ale v EHP), tak nikdo moc neřeší co je v tom balíku. Když jej pošlete z Norska do ČR, tak Vám celníci proclí obsah, přestože obsahuje smaradlavé (evidentně používané) boty na běžky,žehličku na vosky značky ETA a další "nové a nepoužité vybavení".
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

3. 4. 2016, 10:53

Dnes mi prisla sms od DHL ohledne cleni. Kdyz kliknu "ano" vycli mi vec za par dolaru pres limit za 550kacek. To je castka ciste za jejich sluzbu, plus pochopitelne clo + DPH. Klikam nechci, proclim si sam a nasleduje studena sprcha. " V tom pripade neposkytneme elektronicky zadne informace ani podklady pro celni rizeni, doklady v papirove forme si vyzvednete v prdelakove na druhe strane republiky. Pokud rizeni neprobehne do 20 dnu, posilame zbozi zpet na vase naklady. Slusny totacek :-( v podani DHL.

Situace se meni kazdy rok. V lonskem psali bezne cinani, piseme na vsechno castku kolem 50USD, DHLka za nas "kope" a zbozi "protahne": Opravdu to tak fungovalo. Ted diametralni zmena vcetne zminovane arogance. Cli s nami nebo se priprav na pakarnu, kterou pro tebe mame pripravenou.

Poslednim bombonkem je zbozi objednane na Alikovi, ktere je zahadne nekdy ve skladech v evrope. Noze mi chodi z Malme. Cena je stejna a absolutne nedokazu pochopit, kdo v techto pripadech zaplatil clo a DPH do EU ? Cinan to nebyl, protoze v cene se to nepromita a sponzorovat to jiste nebude.
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

4. 4. 2016, 7:37

to elbarto:

to je divné, ke konci loňského roku jsem měl taky zásilku přes DHL, taky jsem nechtěl původně DHL platit tu pálku a napsali mi, že mi podklady pošlou e-mailem a na druhý den mi poslali oskenovaný ložný list i fakturu (pobočka DHL Brno), ale nakonec jsem tu jejich vyděračskou cenu stejně zaplatil, protože by mi to zabralo hafo času a lítání, kdybych si to vyřizoval sám. Pokud to již změnili, tak to jsou pěkní vyděrači.
Naposledy upravil(a) Max dne 4. 4. 2016, 7:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 4. 2016, 7:42

jo maji to spocitane dobre
nevyplati se jet pro papiry x kilometru
pak na celnici pak pro balik a to je na pul dne az den
a to kdyz to funguje
kdyz se neco nepovede tak jsem taky po celnicich jezdil 3 dny

posta taky pritvrdila
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

4. 4. 2016, 7:54

Resume: ted volam na DHL a samozrejme, jak je dnes dobrym zvykem placena linka. Rostenka mi rika: informacni textovka na telefon je uplne jedno, uz mate procleno at chcete nebo ne. To je opravdu mazec. Zasilka za 45USD, cena za procleni 550+ 220kacek DPH. Za tento "servis "jsem si priplatil 30USD !! Cena prepravy s DHL, procleni+DPH vyrazne presahlo cenu vlastniho zbozi. Snad jedinou vyhodou je, ze veci nutne potrebne tady jsou za 3-4 dny.

P.S. Pokud necham shipping standard china post & ceska posta (vrazedna kombinace) budu cekat 46-60 dnu china + cekani na celnici s hruzou zda to zase neslohnou v depu. Na celnici vidim z okna kanclu tam uz je dochazka OK a celnice docela prijemny.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

4. 4. 2016, 8:08

A myslíš že ČP to má jinak?
přišla mi zásilka za45 UDS, celní řízení 550 Kč, plus za každou další položku na faktuře 200Kč.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 4. 2016, 8:11

jo a to ti k tomu jeste spatne nezaradili zbozi a nepripocetli clo ktere tam byt nemelo a tabulkovou dopravu ktera byla zahrnuta v cene zbozi kterou tam jestli jsem to dobre pochopil soupli na vrch pro zaklad cla
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

4. 4. 2016, 3:48

Delaji z nas stale vetsi chudaky evropy. Hur uz se snad maji pouze UKcka. Snizovani bezcelnich limitu, intervence CNB, kartelove dohody dopravcu, poplatky za uplne vsechno. Kdyz udelam rekapitulaci stejne mi ty jejich pocty nevychazi. Stezovat si muzu na hlavnim nadrazi, pripadne co nejdele na placene lince :-(
Cena zbozi v korunach (prepocet z USD) 1122,-kc. Cena za procleni 550 (na formulari pisou osvobozeno od DPH), clo 0, spotrebni dan 0, pozadovane DPH 297,- kacek. At pocitam, jak pocitam nevychazi mi to :-( Nejsem korunkar, spis me sere, jak z nas delaji totalni debily !!
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 4. 2016, 4:07

heh tak to se v tom nejak zamotali
to bych zkusil reklamovat kdyz osvobozeno
i kdyz osvobozene jsou podle zakona treba sluzby spojene s dovozem tj tech jejich 550,- za to vybehani celnich formalit
nevim jestli to neni mysleno takto
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

4. 4. 2016, 4:20

osvobozen od DPH je pouze ten jejich poplatek za procleni, ne zasilka...
clo 0 bude zrejme proto ze jde o zasilku do bezcelniho limitu 150 EUR, a nebo ses trefil do polozky ktera ma clo 0.
Jen nevim jak dospeli k 297 a ne 236, ale asi tam ke zbozi pripocetli jeste dopravu...

PS: ty co za to muzou jsme si sami zvolili.... nebo alespon vetsina.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 4. 2016, 4:28

clo a i to DPH myslim, se vypocitava z ceny zbozi a ceny dopravy
paklize neni uvedena, pouzije se nejaka tabulkova doprava, na to je nejaky sazebnik

je teda dost mozne ze to osvobozeni od dph je na tu jejich sluzbu
a to vypoctene dph bude z ceny zbozi + tabulkove dopravy

kdyby to bylo v bezcelnim limitu tak si nepocitaji to vyrizeni cleni
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

4. 4. 2016, 4:44

poplatek za celni rizeni a bezcelni limit maji spolecnou pouze cast jednoho slova :lol:
Zasilky nad 22 EUR maji prochazet celnim rizenim (a tak rok, mozna dva zpet to DHL velice dusledne dodrzuje - asi zlepsovani hospodarskych vysledku na poplatcich za vycleni vybranych od tech co si na aliexpresu nezjistili vcas ze :free shipping: neznamena zadne poplatky v zemi urceni :lol: ) a vybira se za ne DPH.
Do hodnoty 150 EUR jsou osvobozeny od cla (bezCELNI limit) a to se tudiz nevybira, vybira se POUZE 21% DPH. Poplatek DHL se jmenuje "Záruka DHL v celním řízení" a uctuji si ho za to ze slozili celnikum DPH (a clo, pokud se vybira). Tento poplatek je osvobozen od DPH. Jinak je procleni zasilky oficialne ZDARMA :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: no jo, kdo by cetl cely cenik :lol: :lol:
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 4. 2016, 6:30

jj mas recht
to je asi nejpresnejsi popis
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

4. 4. 2016, 9:06

Mě se dost často stává že DHLko to nevyclí a rovnou přiveze ( zásilky za 1-2 tis usd). Účetní mě pak prudí že k tomu nemám jsdčko.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“