nástrojová bruska 5k

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Gor88
Příspěvky: 166
Registrován: 1. 12. 2011, 4:58
Bydliště: Vysočina

19. 9. 2016, 6:57

https://dum.bazos.cz/inzerat/65425399/P ... bruska.php" onclick="window.open(this.href);return false;
nastrojova bruska.jpg
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4876
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

19. 9. 2016, 7:58

... ajta krajta, sakra ta je pekna. Od rana uz mel pan desitky telefonu. Trosku mi je divny, ze se ji zbavuje, kdyz dela strojarinu. Pry ji dovezl z nemecka a uz ji nechce. Jsem v poradi tak uvidime.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

19. 9. 2016, 1:42

Podle toho co píše je to na soustružnické nože, tj. jednoúčelový stroj. To samé uděláš i na univerzální nástrojové brusce jako je BN102 nebo moje 3M642, když budeš mít svěrák s kloubovým držákem, ale na té nabrousíš i vše ostatní, nejen nože. Stejně tak je někde na prodej TOSácká bruska na pilové kotouče za 4,5k, objevují se brusky na hoblovací nože, atd. Třeba u jednoho brusiče u Příbrami jsem viděl brusku jen na vrtáky.

Tj. když ti to uteče tak bych zase až moc nebrečel.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

27. 9. 2016, 1:28

elbarto píše:... ajta krajta, sakra ta je pekna. Od rana uz mel pan desitky telefonu. Trosku mi je divny, ze se ji zbavuje, kdyz dela strojarinu. Pry ji dovezl z nemecka a uz ji nechce. Jsem v poradi tak uvidime.
Tak ode dneška zas můžeš jít do ní :)
https://www.sbazar.cz/debordelizace1/de ... nicke-noze" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

27. 9. 2016, 1:36

A že si sem ten odkaz pan Hannes nedal sám (stejně jako na vrtačku http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=78& ... ce#p223224" onclick="window.open(this.href);return false;). :roll: :roll: :roll:
No možná jen napíše, bruska Pryč :lol:
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
qwer
Příspěvky: 1296
Registrován: 8. 4. 2008, 8:09
Bydliště: Kostolec (Pov. Bystrica)

27. 9. 2016, 2:07

No ale vlákno aj odkaz tu má :) http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=8&t ... ORDELIZACE" onclick="window.open(this.href);return false;

A niečo doplním k jeho citátu: Něco zmizelo,něco přibylo a něco zlevnilo ..... :D a něco podražilo :D :lol: :lol: :D
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4874
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

27. 9. 2016, 2:28

To by bylo kdyby překupníci nebyli tak nenažraní. U několika věcí co jsem poptával ani nevěděli co za to chtít, ale věděli, že to co nabízím je strašně málo. Gól tomu nasadil jeden co mi nacenil vyvrtávací hlavu za 4500,- bez DPH, a přitom nová stojí 4000,- už s daní.. No nakonec jsem začal chodit do kovošrotu. Nedávno tam vysypali 1m3 vyvrtávacích tyčí. Ty malý zmizely hned. Velký tam jsou doteď, ale už jen pár. Cena 35,-Kč. Ani bych se nedivil, kdyby to nějakej takovej pobral, a pak to bude střílet za tisíce na netu a u každý brečet že to koupil draho a podobný sračky.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

27. 9. 2016, 2:49

tumlik píše:
elbarto píše:... ajta krajta, sakra ta je pekna. Od rana uz mel pan desitky telefonu. Trosku mi je divny, ze se ji zbavuje, kdyz dela strojarinu. Pry ji dovezl z nemecka a uz ji nechce. Jsem v poradi tak uvidime.
Tak ode dneška zas můžeš jít do ní :)
https://www.sbazar.cz/debordelizace1/de ... nicke-noze" onclick="window.open(this.href);return false;
aby si ten wergl někdo za těch 25 000,- :mrgreen: koupil - to by musel být naprosto zhulený :shock: - protože třeba BNNK se prodávají tak od 10 do cca 30 ti tisíc - a to je proti tomuhle píp :roll: normální mašina, navíc s asi tak 10x většíma možnostma co se dá na tom brousit.
Pro ilustraci - inzerát sice starý, ale před nedávnem byly minimálně další dva kusy zase k mání http://stroje.extra-inzerce.cz/inz/kopi ... 91607.html" onclick="window.open(this.href);return false;
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

27. 9. 2016, 3:24

No, na tomhle poněkud zmateném webu těžko soudit jestli kupuješ koně nebo frézku :-)
Přílohy
eee.JPG
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

27. 9. 2016, 9:26

milan584 píše:aby si ten wergl někdo za těch 25 000,- :mrgreen: koupil - to by musel být naprosto zhulený :shock: - protože třeba BNNK se prodávají tak od 10 do cca 30 ti tisíc - a to je proti tomuhle píp :roll: normální mašina, navíc s asi tak 10x většíma možnostma co se dá na tom brousit...........
máš pravdu, kolikrát je to i včetně toho kopírování, bez něj je to prakticky bezcenné, BAD20 za bůra se dá přidělat na stěnu a ty stolky má taky :wink:
když to sem poprvé dával gor, tak jsem celou dobu přemýšlel, k čemu je u tohoto typu dobrý posuvný a náklopný vřeteník, no nedošel jsem na to, proto jsem si ji zapamatoval :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

28. 9. 2016, 9:49

tumlik píše: máš pravdu, kolikrát je to i včetně toho kopírování, bez něj je to prakticky bezcenné, BAD20 za bůra se dá přidělat na stěnu a ty stolky má taky :wink:
když to sem poprvé dával gor, tak jsem celou dobu přemýšlel, k čemu je u tohoto typu dobrý posuvný a náklopný vřeteník, no nedošel jsem na to, proto jsem si ji zapamatoval :wink:
na to existuje celkem jednoduchá odpověď - ten vřeteník jde naklápět aby se na té pravé straně mohly dát nastavit ty úhly na broušení žlábků tou metodou vykloněného tenkého radiusového kotouče - na té "podpěře" :mrgreen: (bastlu - úhelníku).
Ovšem, jako u všech těchto zpaskvilizovaných :shock: dvoukotoučovek to samozřejmě má fatální vady. V první řadě je třeba malý kotouč (je tam nasezený), ovšem ten při 2800 logicky nebrousí - a bez měniče - jedině zavolat do temelína aby do sítě pustili 100 :D Hz. Ovšem, když bys tam pustil těch 100 Hz, tak sice vpravo je to good, ale kotouč zleva (je velký) máš mezi očima :shock: - bys ho musel pokaždé sundavat :twisted: . Druhý problém je v tom, že ten kotouč musíš být schopen opakovatelně orovnávat - nejlépe kopírkou (šablonou - něco jako blesk, nebo tam bývá otočný radiusový orovnávač) - to u takového bastlu máš taky smolíka. No a to nejlepší - když si nastavíš pravou stranu (na žlábky) rozesereš si levou (logicky - protože místo nastavování nástroje, nastavuješ vřeteník co má dvě svázené brousící strany).
Totiž jediný důvod, proč takové šílené "stroje" vznikaly, je to, že výrobce poměrně jednoduše dokázal vyrobit "brusku" co vypadala hustě :mrgreen: (z pohledu člověka, co zatím potřeboval ostřit akorát krompáč), ale v praxi byla zcela k xxxxx.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4876
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

28. 9. 2016, 10:13

Diky chlapci za odkaz. Hannes si zrejme mysli, ze jsme uplni idioti. Jak pise Franco: hlavne ze vsichni stale vime co je vsechno "pryc". Po brusce za 25k se jiste "zaprasi". Treba casem CNC forum dostane nazev Haness sroto shop. Kamarad mazak mi uz brusku rozmluvil. Duvod prodeje puvodnim majitelem byly mozna vibrace dost vylozeneho stolu i motoru.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4874
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

28. 9. 2016, 11:02

Mě nevadí cena, to je právo každýho prodávajícího, a buď se prodá, nebo ne, max. bude ležet na paletě ve stodole mezi dalšíma věcma. To co mi vadí jsou ceny dohodou, kdy se na dotaz dozvím "kolik by jste dal" Co je proboha za problém napsat tam cenu? Vim za kolik jsem to koupil (za šrot) narazim si něco pro sebe, a za to to dám. To mají strach, že je druhej takovej bude chtít přecenit, když to zveřejněj? Jedinej takovej co dává ceny je nějakej Bartoník, a pak DS stroje nebo tak. Zbytek čeká na kterýho vola narazí.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
brutal
Příspěvky: 600
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

28. 9. 2016, 11:09

Jo ty lemplové co nechtěj makat a radši překupničí jsou většinou stejný. Třeba tenhle Hannes je ale ještě o stupeň vějš - onehdá jsem mu psal že bych tu věc i koupil, jestli by to nedal levněji (dával to za nesmysl, ale řekl jsem si líná huba hotový neštěstí), a dostal jsem neuvěřitelnou arogantní odpověď co si jako myslím apod. To je lempl i mezi lemplama :) Taky je vtipný, jak jsou "mazaný", třeba si dají jméno na bazaru jako Debordelizace nebo Zamecnictvi nebo Koncim s vyrobou, kam se na ně hrabe Svoboda s vychytralým používáním ženskýho jména u inzerátů...
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

28. 9. 2016, 11:11

elbarto píše:Hannes si zrejme mysli, ze jsme uplni idioti. Jak pise Franco: hlavne ze vsichni stale vime co je vsechno "pryc".
Třeba je to ztracený syn překupníka Svobody :mrgreen:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“