Bruska na plocho

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

4. 11. 2016, 11:20

Tak nezbývá než popřát ať se daří.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Balloo
Příspěvky: 393
Registrován: 21. 2. 2016, 6:51

4. 11. 2016, 11:30

To fmodel Víš proč jsme s tím začali?
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1858
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

4. 11. 2016, 11:35

Balloo píše:To fmodel Podívej se na naše stránky, máme stroje skladem asi za milion teď nevím přesně. Něco hobby něco profi nevíme co přesně půjde.
Kolik by stál u vás soustruh srovnatelný s SV18 co do velikosti a výkonově cca 5-7kW? Kvalitou shodný jako nový SV18 - tzn. posuvové šrouby a šroub koníka jde lehce otáčet v celé délce posuvů (neseká se jako u strojů od Optimum nebo Quantum apod.) a geometrie odpovídá a budete ručit za všechny parametry které uváděli dříve u SV18.
Takže profi stroj s dovozem a montáží u zákazníka se zárukou a garančkou.

Tak schválně za kolik bez DPH?
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1858
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

4. 11. 2016, 11:39

Balloo píše:To fmodel Víš proč jsme s tím začali?
Nevím? Aby byl Zeman a podobní přisluhovači Číny spokojení? :)

Já bych dal Číně a Indii rovnou embargo na všechno a hotovo :) a v Evropě by bylo mnohem lépe normálním lidem...
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Balloo
Příspěvky: 393
Registrován: 21. 2. 2016, 6:51

4. 11. 2016, 12:02

To martasg1 Osobně jsem na SV 18 nepracoval, takže to nemůžu porovnat podle zkušeností, ale parametry tento soustruh http://www.machinetech.cz/univerzalni-s ... -1500.html" onclick="window.open(this.href);return false; si myslím, že může konkurovat výše zmíněnému soustruhu co se parametrů týče (má slabší motor a menší hmotnost, v ceně máš chlazení, digitální odměřování se skleněnými pravítky ) , záruka na tento stroj je běžná 2 roky. Cena stroje 281250,- včetně DPH . Cena dopravy podle místa a usazení stroje účtujeme podle stráveného času. Včera jsem zde měl zákazníky z nástrojárny někde z Čech a poptávali výše zmíněný stroj v TOS Olomouc, tam jim nabídli SV 18 po střední opravě za 600000,- bez DPH. Za tu cenu máš tyto soustruhy dva. Navíc si stěžovali na jednání co se týče záruky, nechali si tam opravovat vedení šroubu příčného supportu a týden po uplynutí záruky o tom nechtěli slyšet.

Nechci srovnávat nesrovnatelné. Tos je Tos. Máme dílnu vybavenou pouze stroji z Číny a fungujeme.
Balloo
Příspěvky: 393
Registrován: 21. 2. 2016, 6:51

4. 11. 2016, 12:04

To fmodel To s tebou musím souhlasit, bohužel by jsme nic neměli, protože Čína srazila ceny ( bohužel i naše výdělky ) na minimum a díky tomu si můžeme každé dva roky měnit mobily, počítače atd....
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

4. 11. 2016, 12:07

no Marťas nebuď ta radikální ,představ si že zmizí z tvého okolí vše čeho s dotkl číňan :lol: Budeš nahej bez auta jediný s čím pojedeš bude žebřiňák po pradědovi ,kafe ani oběd si neuvaříš -prostě zdechneš do týdne protože ani voda ti nepoteče :wink: Hlavně si s náma nepopovídáš neměl bys ani PC ani tel. natož net. Kvalita a nekvalita je pouze o cenách .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1858
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

4. 11. 2016, 12:08

A doplnil by jsi svoji odpověď ještě o informace o přesnosti a garance přesnosti a geometrie? Co vlastně garantuješ?

Specifikuješ třeba také tvrdost indukčně zakaleného lože? Což bývá hodně velký problém u těchle výrobků... (lože je jak z čokolády a supporty špatně zaškrabané)
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Balloo
Příspěvky: 393
Registrován: 21. 2. 2016, 6:51

4. 11. 2016, 12:09

To fmodel přesně jak píšeš je to jen o ceně. Srovnávat se může jen srovnatelné.
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1858
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

4. 11. 2016, 12:10

fmodel píše:no Marťas nebuď ta radikální ,představ si že zmizí z tvého okolí vše čeho s dotkl číňan :lol: Budeš nahej bez auta jediný s čím pojedeš bude žebřiňák po pradědovi ,kafe ani oběd si neuvaříš -prostě zdechneš do týdne protože ani voda ti nepoteče :wink: Hlavně si s náma nepopovídáš neměl bys ani PC ani tel. natož net. Kvalita a nekvalita je pouze o cenách .
No možná první rok... ale do roka by zase vzkvétal průmysl v Evropě a vše by bylo zase podle norem :)
Bylo by to pro nás jako obrození v literatůře :lol:
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Balloo
Příspěvky: 393
Registrován: 21. 2. 2016, 6:51

4. 11. 2016, 12:12

To martasg1 Po montáži vypíšu protokol o geometrii stroje a přesnosti. Tvrdost lože ti neřeknu, ale kdyby jsi mě jen nechtěl na něčem utáhnout tak bych ti to zjistil.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

4. 11. 2016, 12:14

Jen pro ty co by to přežili. :mrgreen:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1858
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

4. 11. 2016, 12:20

Balloo píše:To martasg1 Po montáži vypíšu protokol o geometrii stroje a přesnosti. Tvrdost lože ti neřeknu, ale kdyby jsi mě jen nechtěl na něčem utáhnout tak bych ti to zjistil.
No ale to mi bude platné po montáži zjistit že nevyhovuje mým předpokladům :) zákazník chce znát tyto údaje přeci před nákupem stroje...
Nebudu tě prudit, nechci ten stroj koupit jen hypoteticky srovnávám, kdybych chtěl někdy kupovat nový stroj tak co by mne zajímalo.
Osobně jsem měl soustruh čínské produkce Bernardo za 50 tisíc a teda větší paskvil a fušeřinu jsem ještě v životě neviděl. To snad ani neomlouvala nízká cena vs. kvalita - i když 50 tisíc také není málo vzhledem k velikosti stolního soustruhu.

Ať si každý udělá vlastní obrázek, já jsem tyhle soustruhy měl možřnost zhlédnou v jedné místní škole a vyslechnout si názor zkušeného mistra a fakt to bylo ve prospěch starých mašin.
A cena? a kvalita? S tím by se v tom konkrétním případě fakt ohánět nedalo. Ve školství se na cenu nehledí (ne v pravém slova smyslu) takže stály fakt ranec vzhledem ke kvalitě a nakapsoval se na tom ještě magistrát a mafiáni takže hnus na blití...
Chudáci naše děti... škoda mluvit.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

4. 11. 2016, 12:21

martasg1 píše:
fmodel píše:no Marťas nebuď ta radikální ,představ si že zmizí z tvého okolí vše čeho s dotkl číňan :lol: Budeš nahej bez auta jediný s čím pojedeš bude žebřiňák po pradědovi ,kafe ani oběd si neuvaříš -prostě zdechneš do týdne protože ani voda ti nepoteče :wink: Hlavně si s náma nepopovídáš neměl bys ani PC ani tel. natož net. Kvalita a nekvalita je pouze o cenách .
No možná první rok... ale do roka by zase vzkvétal průmysl v Evropě a vše by bylo zase podle norem :)
Bylo by to pro nás jako obrození v literatůře :lol:
Zapomněl jsi ale na jeden základní úplně prvotní krok .... nejprve by bylo nutno zrušit miliony nesmyslných předpisů a tisíce nic netvořících ouřadů, který v podstatě jakejkoliv ekonomicky rozumnej rozvoj blokujou. Většinu produktů, který bysme uměli i v relativně skromnej podmínkách kvalitně (netvrdím že vyloženě levně) vyprodukovat dnes zabije byrokracie. Pokud by nedošlo k uvolnění nesmyslných direktiv (Bruselem počínaje a naší bandou konče) tak se nic nenastartuje.
Naposledy upravil(a) Engineer dne 4. 11. 2016, 12:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1858
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

4. 11. 2016, 12:21

fmodel píše:Jen pro ty co by to přežili. :mrgreen:
Myslím že přežily... o Polsku jsem nic nepsal... :)
...takže hlady by jsme asi neumřely, teda pokud Polsko nenakupuje polotovary v Číně :lol:
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“